…..pravděpodobně pro velice tvrdě spící ovce je nutné probuzení hodně studenou sprchou, ba spíše ledem. To, co si dovolují BEZMOZCI, honosně nazývaní EUROPOSRANCI, je do celého vesmíru volající. Vypadá to tak, že brzy si nebudete moci ani zapálit v kamnech dřevem. Chtějí nechat doma všechny zmrznout. Naprostý zákaz topit dřevem chtějí nyní odhlasovat v EU parlamentu. Žádné energie a nyní ani teplo z ohně!!!!! Chápete, co se odehrává???? Prý dřevo není znovuobnovitelná energie. No tak to mě tedy vysvětlete, páni EUROPO….

***** ****

„Zelená dohoda“ EU přináší stále absurdnější výkvěty. Nyní – uprostřed největší energetické krize – je biomasa, včetně dřeva, najednou neudržitelná. Důvodem je směrnice o obnovitelných zdrojích energie RED III, o níž se nyní bude hlasovat. Šílenství, které Evropu přivede ještě do větší krize.

Skutečně je vyhlášen poplach. Zatímco se celá Evropa musí díky sankční politice EU připravovat na chladnou zimu a je vyzývána k úsporám energie, bruselští mocipáni pokračují v sabotáži dodávek energie do členských států. Pokud bude implementována směrnice o obnovitelných zdrojích energie RED III, nebude již biomasa považována za obnovitelný zdroj energie. Pod záminkou ochrany lesů by se pak do roku 2030 muselo snížit využívání lesní biomasy, tedy dřeva. O kolik, tak o tom by musela rozhodnout Evropská komise.

Jaderná energie a zemní plyn jsou udržitelné, dřevo nikoli

Evropa by se tak nakonec ocitla v temnotě. Vždyť přibližně 40 % biomasy, která se v současnosti využívá pro výrobu bioenergie, tvoří dřevo. Mnohé teplárny nebo topné systémy na dřevo by pak musely být přestavěny nebo demontovány. Brusel však nemá žádné alternativy, které by mohl nabídnout. Jaderná energie a energie ze zemního plynu byly prohlášeny za udržitelné, ale sebevražednými sankcemi se odřízly od bezpečných dodávek zemního plynu a jen eurokraté vědí, proč má být jaderná energie „ekologičtější“ než dřevo.

Co dělat s napadeným dřevem?

O absurditě plánů EU svědčí i to, že po léta byly dotovány systémy vytápění peletami, které také fungují pouze na dřevo. Pokud by však EU stanovila maximální limity pro použití dřeva, mohlo by to vést k absurdní situaci, kdy by například poškozené dřevo, jako v případě napadení kůrovcem, nemohlo být oficiálně dále používáno v elektrárnách na biomasu, protože by mohlo překročit povolené množství.

Členové Strany svobody kroutí hlavou

Poslanci FPÖ se k novým plánům vyjadřují pouze kroucením hlavou. „Úředníci von der Leyenové, jejichž odbornost v oblasti dřeva začíná a končí u tiskařského papíru, útočí na biomasu jako na základní kámen rakouské energetické soběstačnosti, a ohrožují tak energetickou bezpečnost rakouského obyvatelstva,“ řekl poslanec Georg Mayer.

Stále se mluví o energetické soběstačnosti, Mayer kritizuje neznalost úředníků EU, „ale jakmile ji chcete realizovat, Evropská komise přichází s přísnými návrhy, jako je zákaz biomasy jako zdroje energie. Na druhé straně rostou jaderné reaktory „šetrné ke klimatu“ jako houby po dešti.“

Dokonce i s EU spřízněná ÖVP je zděšena

Směrnice EU je „hloupost z Bruselu“, to zaznívá i z kruhů ÖVP, které jsou jinak s EU spřátelené. „Pokud nebude biomasa nadále uznávána jako obnovitelný zdroj energie, energetická transformace zanikne,“ řekl Alexander Bernhuber, člen ÖVP. Štýrská europoslankyně Simone Schmiedtbauerová rovněž oznámila, že hodlá najít spojence proti tomuto opatření na evropské úrovni. Kdyby se to udělalo dříve a nepodporovalo se vše bez rozmyslu z Bruselu, obyvatelstvo by bylo ušetřeno mnoha utrpení. To však pravděpodobně zůstane jen zbožným přáním.

Přeložil tm

Zdroj: Wochenblick

Dodatek: Zde si můžete poslechnout toho šaška, co si říká premiér. Ano, myslím FIALU. Zde krásně vidíte, jak dokázal obrátit o 180 stupňů!

Převzato: https://tadesco.org/nove-silenstvi-eu-zakaz-topeni-drevem/