2017, bárka FEMA kotvila v Port Arthuru v Texasu. – Jak se oslabený hurikán Ian v pátek odpoledne pohyboval směrem k Jižní Karolíně, tak se také stalo něco zlověstnějšího a smrtonosnějšího než jakákoli bouře, která přistála na území Spojených států. Dopravní plavidlo Federální agentury pro řešení krizových situací, hovorově nazývané bárka FEMA, sledovalo Ianovu stopu v bezpečné vzdálenosti, těsně za vnějšími pásy bouře. Tyto mamutí, tyčící se přízraky, dlouhé několik desítek metrů a vysoké několik pater, často sledovaly dopadající hurikány nahoru a dolů po východním pobřeží nebo podél Mexického zálivu. FEMA jim říká nemocniční lodě nebo dočasné přemisťovací přístřešky, ale tyto popisy jsou klamné. Hurikánští vyhnanci, kteří byli na palubě těchto lodí a žili, aby o tom mohli mluvit, viděli hrůzy, které leží uvnitř přepážek: gilotiny a mučící přístroje připomínající středověk.

V srpnu 2017, poté, co hurikán Harvey zpustošil části jižního Texasu, dospívající chlapec byl svědkem toho, jak jeho uneseného otce, veterána bez domova, který měl smůlu, vlekli na palubu bárky FEMA kotvící v Port Arthuru v Texasu. Nějakým způsobem vstoupil na loď a opustil ji, aniž by vzbudil pozornost, a přestože svého otce nikdy nenašel, později řekl, že to, co se odehrálo uvnitř lodi, mu připomnělo film Hostel, satanský pornofilm o mučení, o kterém bychom raději nemluvili.

Tyto události se mohly odehrát znovu tento víkend, kdyby bárka FEMA kotvila poblíž Charlestonu nebo Georgetownu v Jižní Karolíně.

Ale když Ianovo oko dopadlo na pobřeží a FEMA zastínila bouři, příslušníci amerického námořnictva SEAL na palubě ponorky třídy Los Angeles měli oči na FEMA. Z uzamykatelného kokpitu na palubě ponorky SEALs, vyzbrojení zbraněmi a s pomocí SEAL Delivery Vehicles (motorizovaných podmořských saní), se rozmístili do blízkosti a zadrželi loudavou bárku. Podél trupu umístili výbušniny, pak se stáhli do bezpečné vzdálenosti a nálože na dálku odpálili. Bárka FEMA byla přibližně 35 mil východně od Georgetownu v Jižní Karolíně, když ztroskotala a potopila se v rozbouřeném moři.

Všichni příslušníci SEALs se bezpečně vrátili k ponorce, řekl zdroj z kanceláře generála Davida H. Bergera agentuře Real Raw News.

Podle něj generál Berger před misí několikrát rozmlouval se svými protějšky z velitelství speciálního boje amerického námořnictva (USNSWC). Generál, vědom si pokračujících prohřešků FEMA na jihozápadě Floridy, podnikl rozhodné kroky poté, co potvrdil přítomnost bárky FEMA v Ianových stopách. Zeptal se USNSWC, zda jsou prostředky v okolí a zda jsou k dispozici pro rychlé nasazení. Naštěstí byly a operace byla nezávadná.

„Zničení bárky FEMA pravděpodobně zachránilo mnoho životů,“ řekl náš zdroj. „Bohužel jich má FEMA několik a často zakotví ve Venezuele, když se nepoužívají. Když FEMA ví, že se blíží bouře, mobilizují tyhle pekelné lodě.“

Na otázku, proč ponorka třídy Los Angeles bárku jednoduše torpédovala, což by bylo bezpečnější a neohrozilo SEALS, náš zdroj řekl: „Chápu, že se o tom uvažovalo. Nevím, proč místo torpéd použili SEALS. Nebyl jsem zapojen do operačního plánování.“

Zdroj: https://realrawnews.com/2022/10/navy-seals-sink-fema-barge-headed-to-south-carolina/