Zatímco peklo z 8. srpna spalovalo tropickou krajinu a obyvatelé i turisté hledali radu u představitelů ostrova, měl nejvyšší představitel krizového řízení na Maui Herman Andaya jediný klíčový úkol: spustit na ostrově poplašný systém o síle 80 sirén, který by vybídl zmatené a zraněné obyvatele ostrova, aby okamžitě opustili požárem zničené oblasti. Varování mohl spustit z kteréhokoli z ostrovních krytů civilní obrany nebo jediným telefonátem. Zatímco však Lahaina hořela, Andaya byl 100 mil daleko v Honolulu, kde si spolu se zástupcem administrátora pro podporu misí FEMA Ericem Leckym pochutnával na pošírovaném mečounovi a drahém alkoholu – jako by chtěl oslavit vítězství – v restauraci Blue Ocean Seafood & Steak.

Tato hostina měla být jednou z jejich posledních jako svobodných mužů.

Námořní pěchota Spojených států pod velením generála Smithe zatkla Andayu v úterý kvůli obvinění z velezrady, několik dní poté, co rezignoval kvůli kritice veřejnosti, že nebil na poplach. Andaya své rozhodnutí obhajoval tím, že se obával, že si veřejnost splete sirénu s varováním před tsunami.

Andaya byl zadržen na letišti Dillinger na severozápadním cípu ostrova Oahu, když čekal na přílet letadla Cessna 310, které ho mělo z neznámých důvodů přepravit na ostrov Kaui. Údajně se pokusil uprchnout pěšky, ale byl rychle zadržen a zatčen.

Podle našeho zdroje mají Bílé klobouky k dispozici videozáznamy, na nichž je vidět, jak se Andya a Lecky 6. srpna, dva dny před požárem, setkali v Lahaině. Server Real Raw News již dříve informoval, že v tento den začaly do Honolulu přijíždět stovky pracovníků FEMA, což naznačuje, že ďábelská agentura věděla, že části Maui budou brzy v plamenech.

„Záběry jsou jednoznačné. Je na něm vidět, jak Andaya provádí Erica Leckyho po Lahaině a radí mu, kde má postavit barikády, aby občané zůstali uvězněni v oblasti, která se stane zónou katastrofy. Většina toho, co máme, pochází od občanů, kteří unikli blokádě FEMA,“ uvedl náš zdroj.

Dodal, že Lecky byl zadržen v úterý večer před hotelem Grand Wailea Astoria, kde si spolu s 65 podřízenými užíval dovolenou financovanou daňovými poplatníky v hotelových apartmánech za 1000 dolarů na noc a popíjel v drahých barech daleko od ohořelých zbytků svého pekelného díla.

Podle našeho zdroje FEMA obsadila několik luxusních hotelů a vystěhovala řádné hosty, aby uvolnila místo pro zdánlivě nekonečný proud ozbrojených agentů, z nichž mnozí odložili uniformy a převlékli se za turisty na pláži, jakmile se rozšířila zpráva, že mariňáci Spojených států Leckyho zajali v garáži.

Mariňáci však měli fotografie všech zaměstnanců FEMA, kteří na Maui od 6. srpna dorazili, a byli schopni identifikovat a chytit 65 federálních hrdlořezů, kteří se snažili z hotelu utéct všemi dostupnými východy a skulinami. Mariňáci neutrpěli žádné ztráty, ačkoli několik členů FEMA utrpělo povrchová zranění při odporu při zatýkání.

Podle našeho zdroje jsou mariňáci odhodláni uvěznit nebo jinak se vypořádat se všemi agenty, kteří jsou stále na Havajských ostrovech.

„Víme, že v jednu dobu jich FEMA měla na Maui 2500. Některé jsme dostali, spousta jich byla zabita v akci jako nepřátelští bojovníci a několik jich uteklo letadly zpět do kontinentálních USA. Je jich tam stále ještě spousta a vědí, že jsou pronásledováni,“ řekl náš zdroj.

Na závěr náš zdroj potvrdil, že na Maui dorazily ozbrojené síly loajální zločinnému Bidenovu režimu, aby podpořily FEMA.

„To je špatný vývoj a zdá se nevyhnutelné, že bude následovat další krveprolití.“

https://realrawnews.com/2023/08/marines-arrest-67-maui-perpetrators/