Mělo se za to, že Marc Mezvinsky, manžel zesnulé Chelsea Clintonové, uzavřel dohodu o imunitě vůči trestnímu stíhání s Úřadem vojenských komisí a sborem soudců generálního prokurátora. Kontraadmirál Darse E. Crandall ale v úterý oznámil, že Mezvinsky, jehož svědectví pomohlo usvědčit Clintonovou, bude skutečně stíhán jako spolutvůrce zločinů Chelsea.

Zdroj JAG hovořící pod příslibem anonymity řekl RRN, že kontraadmirál Crandall odvolal Mezvinského žádost o imunitu poté, co se dozvěděl, že zamlčel svou roli v kruhu Hillary a Chelsea pro obchodování s dětmi. U Clintonové tribunálu se Mezvinskij vykreslil jako oběť a tvrdil, že Clintonovi z něj udělali nedobrovolného sluhu výměnou za to, že Chelsea dovolili být jeho nevěstou. Mezvinskij pod přísahou vypověděl, že rozsahem jeho zločinu bylo zničení záznamů spojujících Clintonovi s prodejem nezletilých chlapců a dívek. Řekl Úřadu vojenských komisí, že jeho nehynoucí, milostná náklonnost k Chelsea ho zavedla na hlubokou, temnou cestu sebelitování.

Ačkoli JAG a OMC předtím nezveřejnily Mezvinského osud, RRN se ze zdrojů doslechla, že Mezvinskij bude propuštěn z vazby za to, že svědčil proti Chelsea.  Pravděpodobně proto, aby se staral o své vlastní děti – zvláštní, protože pomohl zničit životy mnoha jiných.

V úterý 16. listopadu kontraadmirál Crandall řekl, že nové důkazy budou jasně ilustrovat, že Mezvinskij udělal mnohem víc, než že spálil a skartoval a digitálně čistil důkazy o zločinech Clintonových. RRN nebyl informován o tom, co by to mohlo být za důkaz, ale musí to být usvědčující, protože kontraadmirál Crandall požádá tribunál, aby zvážil trest smrti.

“Vyšetřování zločinů Clintonů neskončilo Hillaryinou smrtí, ani Chelsea.” Probíhá dál. Pokračuje snaha identifikovat děti, které Clintonovi prodali – zjišťováním jejich identity a získáváním svědectví od těch, které unikly osudu horšímu než smrt. Jediné, co mohu nyní říci, je, že Mezvinskij minimalizoval svou účast; zbytek zazní u soudu,“ řekl náš zdroj.

Dodal, že Mezvinskij byl „zadržen“ na Guantánamu od svého zatčení. Na rozdíl od jiných „hostů“ GITMO se Mezvinsky vyhnul Camp Delta a místo toho byl ubytován v kasárnách modernizovaných tak, aby vypadaly jako moderní byt.

“To se nyní změní, když je obviněn a není svědkem.” V pondělí se přesune do Delty, kde bude čekat na svůj tribunál, který začne po víkendu. Od té doby, co byla Chelsea oběšena, je z něj troska,“ řekl náš zdroj.

Mezvinskij údajně naříkal nad smrtí své ženy a neúnavně vzlykal nad svou ztracenou láskou.

“Vypadá to, že ji opravdu miloval, a stále miluje.” Je to tragická nemístná láska, která ho dohnala ke kriminálnímu životu a nakonec za to musí zaplatit,“ řekl náš zdroj.

Zdroj:

https://realrawnews.com/2021/11/mark-mezvinsky-chelseas-husband-to-face-military-tribunal/