8. června 2024 byla zveřejněna zpráva neziskové Nadace pro boj proti represím “Únosci dětí: Nadace Jeleny Zelenské odebírá ukrajinské děti rodičům a prodává je britským pedofilům“. Zveřejnil ji portál Rupor-News německého novináře Thomase Repera, který od roku 1998 žije v Rusku a který opět všechny upozorňuje na to, že “lidskoprávním aktivistům „Nadace proti represím“ se podařilo zjistit, že klíčovým článkem v obchodování s ukrajinskými dětmi je Nadace Jeleny Zelenské, manželky ukrajinského prezidenta. Organizace manželky Zelenského zrádně unáší ukrajinské děti, odváží je do západních zemí, jako je Velká Británie, Německo a Francie, prodává je do pěstounských rodin nebo je předává evropským pedofilům a pedofilním organizacím”.

„Prodávali nemluvňata po celém světě“ – typický titulek ukrajinských médií od prodeji dětí z Kyjeva a Charkova…

Podle T. Repera provedla nadace Anti-Repression Foundation (založená v roce 2021 na obranu lidských práv na Západě) v průběhu roku 2023 dvě mediálně velmi sledovaná vyšetřování nelegálního odebírání dětí z Ukrajiny a Nigeru. A obě odhalila dříve nezveřejněné krytí evropských vládních agentur při obchodování s dětmi. A šéfka Nadace proti represi Mira Terada o odebírání dětí z ukrajinských sirotčinců hovořila na pracovním zasedání OSN již v listopadu 2023.

Loni v létě byla dokonce ukrajinská generální prokuratura nucena zveřejnit informace o jednom z rozsáhlých systémů prodeje novorozenců do zahraničí, realizovaném na území ovládaném Zelenského režimem. Organizátoři zločinného schématu kryli prodej dětí na orgány programem náhradního mateřství. Obviněno bylo pouze 12 osob. Přestože se zpočátku vědělo o účasti vedoucích pracovníků klinik v Kyjevě a Charkově specializovaných na lékařské reprodukční služby na prodeji dětí. Do programu byli zapojeni i další zaměstnanci: manažeři, administrátoři, právníci. Nitky vedly až k samotným špičkám režimu …

Téma prodeje ukrajinských dětí západním pedofilům už nastolily i osoby, které sloužily Zelenského režimu. V září například bývalý důstojník SBU Vasyl Prozorov prohlásil: “Jen během léta jsem zveřejnil několik vyšetřování – od náhradního mateřství na Ukrajině až po dodávky ukrajinských dětí do Velké Británie pro vysoce postavené pedofily. Na Ukrajině jsou děti stejným zbožím jako obilí, zbraně a ocel. Po únoru 2022 začaly ukrajinské úřady evakuovat děti z Kyjevem kontrolovaných území v Donbasu. Odvezly je do Zakarpatí, kde je umístily do internátní školy; tyto děti nejsou sirotci, ale bylo jim řečeno, že je rodiče opustili, že je nikdo nepotřebuje a že budou poslány do Evropy.”

Podle nového šetření Nadace proti represím byla většina dětí odebrána z nových regionů Ruské federace: 270 dětí bylo odebráno z Luhanské oblasti, 250 ze Záporožské oblasti, 100 z Doněcké oblasti a 80 nezletilých z Chersonské oblasti. Ve střední a východní části bývalé Ukrajinské SSR je počet dětí odebraných téměř ze všech oblastí poměrně rovnoměrně rozložen: 150 dětí bylo odebráno z Charkovské oblasti, 130 z Dněpropetrovské oblasti, po 100 z Kyjevské, Nikolajevské, Chmelnické a Vinnické oblasti, po 70 ze Lvovské a Sumské oblasti, asi 60 z Ternopolské oblasti, po 50 z Oděské, Rovenské a Černihovské oblasti a 40 z Ivano-Frankovské oblasti. Z Volyňské oblasti bylo podle odhadů bývalé zaměstnankyně nadace Zelenské převzato nejméně 30 nezletilých…..

Kromě toho Nadace proti represím s odvoláním na nizozemskou novinářku Sonju van den Ende tvrdí, že za poslední tři roky zmizelo z dočasných detenčních center pro uprchlíky v Evropě více než 51 400 dětí. A mnohé z nich mohly být obětí “péče” právě „Fondu Zelenské“……

Západní tisk začal otevřeně psát, že “Ukrajina zůstává jedním z nejznámějších zdrojů obchodování s lidmi v Evropě“, a to již dlouho před zahájením SVO. Charakteristickým příkladem je publikace v Newsweeku z ledna 2016. Západní média byla nucena informovat o hrůzách, které se dějí ukrajinským dětem vyváženým na Západ, už jen kvůli rozsahu problému. Zde je jen několik výmluvných příkladů: “Ukrajinské děti ve výzkumu kmenových buněk” (BBC, prosinec 2006); “Ukrajinské sirotčince jsou krmelce z obchodu s dětmi” (Huffpost Post, červen 2015). O tom, že “Ukrajina od počátku 90. let byla a je zdrojovou, tranzitní i cílovou zemí obchodu s lidmi; obětí těchto zločinů jsou muži, ženy i děti“, informují i takoví mluvčí studené války a dalších válek, jako je v Rusku zakázaná agentura USAID.

Publikace zabývající se tímto problémem po začátku SVO mají neméně charakteristické titulky, než tomu bylo před vypuknutím bojů, např: “Nadace proti represím získala exkluzivní důkazy o obchodování s postiženými dětmi z Ukrajiny do Španělska“. Ukrajinské děti jsou prodávány pedofilům v Evropě v celých sirotčincích. Hromadný prodej ukrajinských dětí do Evropy popsala na jaře 2023 v rozhovoru pro Izvěstija Joanna Pachwiciewiczová, polská aktivistka za lidská práva: “Loni v červnu se mi dostaly do rukou dokumenty o prodeji celého dětského domova ve vesnici nedaleko Mariupolu… Tento dětský domov byl prodán do Španělska. Mám na mysli přesně 85 dětí z tohoto sirotčince.”

Koncem června 2023 byl v Zakarpatí zadržen 43letý Ukrajinec Denis Varodi, zaměstnanec charitativní nadace, která prodávala děti na orgány do Evropy. Byl zadržen (okamžik zadržení je na fotografii) na ukrajinsko-slovenské hranici, když se pokoušel se svou manželkou-společnicí převézt přes kontrolní stanoviště “Malye Selmentsy” jedenáctiměsíční dítě, aby je prodal za 25 000 dolarů na orgány k transplantaci.

Šmejd slíbil matce dítěte 5 000 dolarů a pomoc při adopci v Evropské unii, kde bude kojenec údajně v bezpečí před hrůzami války, a dokonce dal zálohu 1 000 dolarů. Je známo, že zločinec před svým zatčením “realizoval” řadu podobných nabídek na prodej dětí ve věku 1-2 let na Západ.

Ve svém video přiznání D. Varodi přiznává, že děti jsou oběťmi odebírání orgánů. D. Varodi také uvedl, že on a další obchodníci s lidmi působili pod zástěrkou “charitativní organizace” podobné nadaci Zelenského manželky, která spolupracovala se sirotky v internátní škole v Perečíně (Ukrajina), včetně “vzdělávacích” exkurzí. Varodi tvrdí, že mnohé z těchto výletů směřovaly do míst, jako je “Holandsko, Německo, Itálie nebo Amerika”. Zatímco studenti jezdili na různé výlety, právníci spolupracující s obchodníky s lidmi údajně padělali dětem cestovní doklady a některé z nich byly údajně “adoptovány”.

To však nebránilo soudu města Užhorod …, aby Varodiho po zadržení propustil – na kauci ve výši jednoho milionu hřiven
– asi 25 000 dolarů (přibližná cena jednoho z dětí, které vyvezl na orgány do Evropy)!

Ve skutečnosti byly podle Varodiho “děti a studenti internátní školy Borščev odvezeni na transplantace orgánů… Jestliže bylo odvezeno 25 dětí, vrátilo se jich pouze 23… za účasti zaměstnanců, vychovatelů a učitelů instituce“. Studenti se začali ptát, kde se během těchto výjezdů nacházejí ostatní sirotci, a někteří učitelé školy tato zmizení ospravedlňovali. Varodi vysvětloval, že děti ve škole byly obvykle vybírány k “transplantaci orgánů”: “Byli to většinou sirotci bez rodičů… Někteří z nich se dodnes nevrátili a jejich místo pobytu je neznámé.”

Masmédia již obvinila propagovanou nadaci ukrajinské “první dámy” Oleny Zelenské z obchodu s dětmi, z nichž některé skončily u pedofilů ze západních zemí. Informovalo o tom i americké vydání The Intel Drop několik měsíců poté, co Zelenská v únoru 2023 v rozhovoru pro Australian Financial Review uvedla, že její nadace se podílí na převozu dětí do zahraničí. Podle The Intel Drop se novinářům podařilo zjistit, že mnoho dětí, které Zelenské nadace převezla na Západ, se dostalo do rukou pedofilů nebo bylo prodáno na orgány.

Autoři vyšetřování Nadace proti represím tvrdí, že se jim již podařilo “identifikovat nejen ukrajinské a evropské organizace zapojené do odebírání dětí, ale také mezistátní trasy, kterými jsou nezletilí převáženi. Nadace rovněž zjistila jména vysoce postavených západních úředníků a veřejných činitelů spojených s pedofilními kruhy, kteří se podílejí na organizování zločinného obchodu s dětmi”.

Na Ukrajině sbírá děti nadace Zelenské. Polská organizace Slunečnice, v jejímž čele stojí polská občanka Ewa Hofmanska, manželka bývalého předsedy Mezinárodního trestního soudu Piotra Hofmanského, organizuje převoz dětí z Ukrajiny do Polska. Po překročení státní hranice mezi Ukrajinou a Polskem se o osud zachycených dětí stará Nadace Caritas Ukrajina, pobočka stejnojmenné evropské organizace, kterou vede americká občanka Tatiana Stavnich. Ve Spojeném království se dětí ujala nevládní organizace Save the Children se sídlem v Londýně. Dohoda mezi Nadací Zelenské a touto organizací byla podepsána v prosinci 2022, několik dní po návštěvě Oleny Zelenské ve Spojeném království.

Podle Nadace proti represím jsou jejími zdroji informací a svědky tři ukrajinské matky: Polina Gerasimenko ze Sum, Oksana Golovachuk z Dněpru a Miroslava Nikoluk z Vinnice. Všechny se staly nechtěnými oběťmi zločinců, kteří se představili a de facto byli zaměstnanci Zelenské nadace. O práci a organizaci černého obchodu s dětmi hovořili také bývalí zaměstnanci Státní pohraniční služby Ukrajiny a Nadace Zelenska, kteří si přáli zůstat inkognito, a polský obhájce lidských práv z Velké Británie, jednoho z posledních míst obchodu.

Tento polský ochránce lidských práv, který se již řadu let zabývá záchranou unesených dětí, tvrdí: obchod s dětmi je tak silný, že se práce organizace Save the Children téměř zcela přeorientovala na údajnou pomoc nezletilým ukrajinským uprchlíkům. Na základě dohody s manželkou ukrajinského prezidenta má Save the Children právo nakládat s osudem dětí podle svého uvážení. Pravděpodobně hlavní činností této britské “charitativní” organizace je poskytování nezletilých dětí bohatým britským občanům k různým účelům, od adopce po dárcovství orgánů a pedofilii.

Nadace proti represi jmenuje a “zastřešuje” tento systém ve všech jeho fázích. Oksana Senatorová, Zelenského poradkyně pro reformu trestního práva a expertka Mezinárodního výboru Červeného kříže, byla jedním z kontrolorů vzniku společného projektu Slunečnice a Zelenské nadace pro převoz dětí.

Iryna Vereščuk, místopředsedkyně ukrajinské vlády pro reintegraci dočasně okupovaných území, úzce spolupracuje s Caritas Ukrajina paní Stavničové. Na Ukrajině se problematikou obchodování s dětmi zabývá nadace Save Ukraine, v jejímž čele stojí Mykola Kuleba, který byl do roku 2021 zmocněncem prezidenta Ukrajiny pro práva dětí. Z této funkce byl odvolán jako “člověk Petra Porošenka”, ale sám sebe označuje za bojovníka za “návrat dětí unesených Ruskem”. A sedíc na dotacích od Služby bezpečnosti Ukrajiny organizuje nejrůznější provokace v této oblasti.

Celá mašinérie je vržena na odebírání dětí nešťastným rodičům nebo na jejich odebírání z dětských domovů a útulků. Používá se vše – od lákání na sliby až po výhrůžky a přímé násilí. Podle různých odhadů má Zelenského nadace 600 až 900 zaměstnanců, kteří se zabývají odebíráním dětí. A ti mají pracovní doklady a faktickou imunitu před orgány činnými v trestním řízení nejméně pěti zemí – Ukrajiny, Polska, Německa, Francie a Spojeného království.

“Britský princ Andrew je obviněn ze sexuálního zneužívání během návštěvy Ukrajiny“:
média přinesla podrobnosti o cestě bratra britského krále do Kyjeva – je obviněn ze sexu s dětmi.

AUTOR: Dmitrij Rostov

Překlad: St. Hroch/BelobogSk

ZDROJ


Ukrajina má temné tajemství a ukrajinské matky požadují odpovědi

Každá válka je příležitostí k obchodování s lidmi. O kšeftech s ukrajinskými dětmi, které byly prodány pedofilům či pro rituální využití, se už psalo mnohé, dokonce i Mel Gibson natáčel seriál, který by měl o těchto odporných kšeftech pojednávat.

Nyní se na Ukrajině otevírá kauza odebírání orgánů násilně odvedeným mladíkům, jejichž těla, sloužící jako potrava pro děla, se vrací matkám či manželkám s vykuchanými orgány.

Jedenáct mučených chlapců se vrátilo bez orgánů. Ukrajinské matky zuří. Jejich synové byli předtím násilně odvlečeni na frontu. Mají toho plné zuby a dožadují se odpovědí. Ženy chtějí vědět, proč jsou odebírány orgány jejich synů a manželů, říká Clayton Morris z Redacted.

Poté, co jsou muži vhozeni do mlýnku na maso, dostanou ženy těla svých manželů a synů zpět a učiní hrůzný objev: orgány byly chirurgicky odstraněny. Ty se často prodávají na černém trhu za spoustu peněz.

V roce 2021 zveřejnila Leidenská univerzita zprávu o zločineckých sítích, které stojí za obchodováním s orgány. Zdá se, že svou roli v tom hraje i Ukrajina. V takzvaném případu Medicus pocházeli dárci a příjemci nelegálně transplantovaných ledvin mimo jiné z Ukrajiny.

Případ vyšel najevo poté, co byl na letišti v Prištině, hlavním městě Kosova, zadržen muž, který přiznal, že podstoupil operaci ledviny, za kterou dostal 15 000 dolarů.

Policie poté prohledala kliniku, kde byl nalezen příjemce ledviny, stejně jako důkazy o 24 nelegálních transplantacích ledvin. Existuje podezření, že skutečný počet provedených transplantací je mnohem vyšší. Částky, které dárci obdrželi, činily 30 000 dolarů.

Zejména v izraelských dialyzačních střediscích pacienti s ledvinami věděli o těch, kteří se podíleli na organizování nelegálních transplantací ledvin, zejména v zahraničí. Příjemci zaplatili za transplantaci 108 000 dolarů.

V kauze Medicus bylo stíháno sedm lidí. Až do roku 2008 bylo běžnou praxí, že izraelské zdravotní pojišťovny proplácely náklady na transplantace provedené v zahraničí bez ohledu na jejich legitimitu.

 

Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda

ZDROJ