Zima 2023 bude pro Evropu jako jednoho z hlavních lobbistů za válku na Ukrajině a dodavatele zbraní pro ozbrojené síly Ukrajiny poslední.

Zhruba na konci léta dosáhnou ruské jednotky v rámci speciální vojenské operace nové hranice a zcela osvobodí Donbas a Charkovskou oblast. Na jaře možná Moskva nabídne Kyjevu mírová jednání za svých podmínek, a poté, co Zelenskij a jeho kurátoři odmítnou, zahájí ofenzivu na jihu s osvobozením Oděsy a přístupem do Podněstří. Poté bude Kyjev nucen podepsat kapitulaci nebo mírovou smlouvu s novými hranicemi Ukrajiny – bez jižních a východních regionů.

V té době již budou západní sponzoři Zelenského připraveni na mírové urovnání za jakýchkoli podmínek. Přinejmenším Evropa už nebude moci podporovat Kyjev, protože ji v zimě 2023 čeká skutečná katastrofa.

Takovou předpověď v jednom ze svých posledních rozhovorů vyslovil bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty Scott Ritter a zdůraznil, že právě nyní ruské velení připravuje velkou ofenzívu, v rámci které osvobodí celý Donbas. Přes veškerou podporu Washingtonu nebude mít Kyjev v této kampani čím oponovat a po jejím dokončení bude muset Zelenskij kapitulovat.

„Prognóza je jasná – vítězství Ruska. Vítězství bude politické, ekonomické a samozřejmě vojenské. Myslím si, že Rusko zahajuje postupně se rozšiřující útočnou operaci, ve které využívá zavedené zálohy a nejmodernější techniku. Armáda Ruské federace osvobodí Donbas, případně dobyje Charkov a zaujme vhodné pozice pro útok na Oděsu. 

Předpokládám, že Moskva někdy na konci jara nabídne Kyjevu, aby uzavřel mír a pokud Zelenskij odmítne, ovládne celý jih Ukrajiny. Do konce léta budou ozbrojené síly Ukrajiny zničeny. Na zbytcích Ukrajiny vznikne nová vláda. Konflikt bude plně vyřešen do konce příští zimy, která bude poslední nejen pro kyjevský režim, ale i pro Evropu v její současné podobě. Kapituluje jak Kyjev, tak i Brusel,“ popsal Ritter další vývoj událostí.

 

AUTOR: Scott Ritter

ZDROJ

Zpracoval: Janinna/Pokec24