pyramidaProvedl stovky experimentů a získal prý stovky důkazů o tom, že pyramidy mají zvláštní moc. Řeč je o velkém českém experimentátorovi Václavu Blažejovském, který už víc než 10 let zkoumá pozoruhodné vlastnosti pyramidálního kuželu. Je přesvědčen, že dokáže urychlit léčení nemocí, odrušit negativní vliv patogenních zón a elektrosmogu, podporuje růst rostlin, čistí potraviny od negativních látek a nabíjí je pozitivní energií. Co všechno pyramidy opravdu dokážou? Mají skutečně nějaké výjimečné vlastnosti?

Napětí houstne a davy lidí na tribuně ovládá nadšení. Jsou přítomni historickému okamžiku – 120. závodu Velké pardubické, nejslavnějšího českého dostihu. Koně se řítí do cílové rovinky a diváci šílí. V čele jede na koni Tiumenovi šestinásobný vítěz, fenomenální dostihový žokej, trenér a chovatel Josef Váňa (*1952), sledován hřebcem Amantem Gris s žokejem Markem Stromským. Souboj drásá nervy do poslední vteřiny. Takový závod Pardubice ještě neviděly. Tiumen, který na jaře prodělal nepříjemné zranění, letí k cíli jako střela. Zdá se, že má téměř nevyčerpatelnou zásobu energie. O vítězi nakonec rozhodují centimetry. „Tiumen! Tiumen je první!“ křičí komentátor Petr Vichnar (*1953). „To je něco, o čem snad nikdo ani nesnil. Že Josef Váňa opět vyhraje Velkou pardubickou!“ dodává. Den s magickým datem 10. 10. 2010 se vrývá do historie dostihového sportu – Josef Váňa se po sedmé stává vítězem prestižního dostihu. Mezi první osmičkou jsou navíc čtyři koně, které Váňa trénuje: 3. klisna Sixteen, 6. ryzák Lirain a 8. hnědák Kobuz. Ptáte se, jak to souvisí s pyramidami? Hodně! „Ať si kdo chce co chce říká, já věřím pyramidě,“ říká v televizním interview krátce po dostihu Josef Váňa. Pomohla mu zázračná moc pyramid k vítězství?

 

Pozor na patogenní zóny!
Váňa je někdy označován za dostihového boha, ale ne vždy se mu daří tak dobře, jako dnes. Když před lety trénuje koně na svém ranči v Chýši na Karlovarsku, potýká se s nepříjemnými problémy. Jeho svěřenci často stonají a chovají se neobvykle. „Byli neklidní, nespali a chodili v boxech stále dokola,“ popisuje pro Enigmu Josef Váňa. Podobnou situaci dříve na stejném místě zažil i chovatel býků, jež také stíhaly zdravotní problémy. Navíc to byla agresivní zvířata. Váňovi se ale nakonec daří odhalit příčinu potíží – ranč stojí blízko vrchu Vladař, bývalé sopky, od níž se táhnou geologické zlomy a projevují se tu geopatogenní zóny (oblasti, jež mají mít zhoubný vliv na zdraví – pozn. red.). Situace se zdá neřešitelná. Pak ale zasáhne náhoda a přivede Váňovi do cesty Václava Blažejovského, který navrhne neobvyklé řešení – umístit do stájí pyramidu, jež odruší geopatogenní zóny a navíc prospěje zdraví koní. Trenér se nechá přesvědčit, pořídí velkou pyramidu a investice se mu záhy bohatě vyplatí. „Správně zavěšená pyramida dokáže negativní vliv patogenních zón odrušit, takže už s nimi nemáme problémy,“ pochvaluje si Josef Váňa. Má pyramida nějaký vliv i na výkonnost jeho koní?

Výsledky jsou vidět
Dnes má Josef Váňa ve svých stájích již dvě velké pyramidy a nedá na ně dopustit. „Výrazně urychlují léčení, a to až o polovinu. To, co by za normálních okolností bylo nutné léčit 14 dní, tak se vyléčí za týden,“ vysvětluje. Možná právě proto je s Tiumenem schopen vyhrát Velkou pardubickou, ačkoli koně před dostihem trápí zranění. Pyramida má mít navíc i další pozitivní účinky – například to, že má nabíjet koně energií. „Umíme změřit, že 20 minut pobytu pod pyramidou zvětší auru koně zhruba o 4 metry. A má to vliv i na jejich výkonnost. Je to sice nezměřitelné a nikdo nemůže říci jistě, že je to díky pyramidě, ale já ty výsledky vidím,“ říká Josef Váňa. Jeho koně před každým dostihem tráví nějaký čas pod pyramidou a na dostizích se většinou umisťují na čelných příčkách. Pyramida však má zřejmě pozitivní vliv i na Váňu, který pod ní pobývá spolu se svými koňmi. „Na mě to tedy funguje na sto procent. Vůbec si nedovedu představit, že bych pyramidy neměl,“ dodává slavný žokej. Může být zázračná síla pyramid jedním z důvodů, proč Váňa dodnes triumfuje nad mnohem mladšími žokeji a sbírá prestižní ceny? V čem tkví tajemství magických pyramid?

 Skrývá se v nich síla?
vanaCo všechno pyramidy dokážou? Abychom na tuto otázku získali odpověď, vydáváme se za jejich tvůrcem, osmapadesátiletým Václavem Blažejovským do malebné vsi Březno u Chomutova. Obec na úpatí Krušných hor se pyšní zlatou stuhou a titulem Vesnice roku 2010 za Ústecký kraj. A také tím, že tu stojí vysoká barevná pyramida, kterou navštěvují lidé z celé České republiky! Je umístěna na zahradě Václava Blažejovského, který ji vytvořil zhruba před 10 lety. Když se blížíme k jeho domu, vítá nás muž v kraji známý jako schopný léčitel. Věnoval se hlavně iris diagnostice, tedy diagnostice chorob z očních duhovek. Než se mu dostala do ruky knížka Tajemství pyramid od Chalila El Hakima, která z něj učinila zapáleného experimentátora a propagátora podivuhodné moci pyramid. „V pyramidách se ukrývá obrovská pozitivní síla – dokážou urychlit léčení chorob a zranění, vysílají pozitivní energii, ruší negativní vliv patogenních zón a elektrosmogu a mají úžasný vliv na růst rostlin a zdraví domácích mazlíčků. Také je s jejich pomocí možné čistit potraviny od škodlivých látek, čistit léky od vedlejších účinků a nabíjet potraviny nebo nápoje pozitivní energií,“ vysvětluje Blažejovský. Jak vlastně princip pyramidy funguje?

Geniální energetický zářič
Václav Blažejovský není první, kdo zkoumá fascinující vlastnosti pyramid. Několik desetiletí před ním se do pokusů pouští Ing. Karel Drbal, který má dokonce i patent na ostřič žiletek v podobě pyramidy. Zjišťuje totiž, že pyramida dokáže nabrousit žiletky, umístěné pod ní. „Ing. Drbal prováděl pokusy s klasickou pyramidou, ale došel vlastně jen k ostření žiletek. Já jsem experimenty rozšířil i na další oblasti a začal se věnovat pokusům s kuželovou pyramidou, která je účinnější a silnější,“ prozrazuje Blažejovský. V případě kuželové pyramidy totiž není potřeba řešit prostorovou orientaci, kdežto klasická pyramida musí být přesně nasměrována severojižním směrem, aby měla účinek. „Pyramidální kužel je geniální zařízení – energetický zářič, jehož prostřednictvím působí několik různých typů energií,“ říká Blažejovský. Špičkou má pyramida přijímat energii kosmickou a od spodu energii zemskou, které se uvnitř transformují na kladnou pyramidální energii. Ta působí nejen na předměty v jejím nitru, ale vyzařuje také navenek. „Dá se říci, že pyramida je transformátor a zesilovač energií. Když dá člověk ruku pár centimetrů nad vrchol, ucítí na dlani šimrání, brnění či pocit tepla, což je projev vyzařované energie,“ upozorňuje Blažejovský.

Zbavte se elektrosmogu!
Pyramidy v rámci pokusů prokazují mnohé fantastické vlastnosti, například schopnost odrušit škodlivé patogenní zóny a vyčistit negativní energie, jak ukazuje případ dostihového žokeje a trenéra Josefa Váni. Tyto zóny jsou přitom velice nebezpečné. Mají negativní vliv na fyzické i psychické zdraví a při dlouhodobém působení mohou dokonce vyvolat i závažné zdravotní problémy. Jediná malá pyramida však podle Václava Blažejovského dokáže odrušit a vyčistit plochu zhruba 5×5 metrů. Pokud se jich rozmístí víc, dokáží prý vyčistit celý byt! „Pyramida patogenní zóny odruší a odstraňuje jejich negativní vliv. Navíc odstraňuje vliv elektrosmogu, který vychází ze všech elektrických spotřebičů, protože ho dokáže přepólovat z minusového na plusový, takže nejenže neškodí, ale dokonce pomáhá,“ říká Blažejovský. Elektrosmog má mít na lidský organismus velmi nežádoucí vliv. Při větším nakupení elektrospotřebičů v místnosti se jejich negativní působení ještě zesiluje. Podle Blažejovského však stačí jakýkoli elektronický přístroj umístit na 24 hodin pod pyramidu a při měření vykazuje nikoliv negativní, ale pozitivní hodnoty! „Po této očistě už přístroj nevyšle nic negativního. Ale pozor, pokud vám spadne na zem, musíte očistu opakovat,“ varuje.

Pro zvířata i rostliny
Za 15 let pokusů Václav Blažejovský objevuje mnoho možností, jak podivuhodnou energii pyramid využít. Počínaje takovými maličkostmi, že když do místnosti dáte pyramidu, zbavíte se pavouků. Ti totiž pyramidální energii doslova nesnášejí. Fantastické jsou podle něj hlavně účinky tzv. pyramidální vody, která se v pyramidě nabíjí pozitivní energií. Když se používá při zalévání, má mít úžasný vliv na růst rostlin. „Můžete vynechat chemická hnojiva, protože už nebudou potřeba. Energie pyramidy zastane jejich účinky, ale bez negativních dopadů, jako je obsah chemikálií v potravinách,“ vysvětluje. Pyramidální voda podporuje i plodnost rostlin, takže se prý může uplatnit na zalévání domácích květin a zahrádek, ale i ve velkopěstírnách. „To samé by se dalo použít ve velkochovech, protože pyramidální voda má skvělé účinky i v případě, že ji pijí zvířata, případně mají pyramidy pověšené ve stáji. Velkochovy by mohly fungovat úplně jinak, mít zdravější zvířata a větší výnosy,“ dodává. Mohlo by snad zemědělství při použití kuželových pyramid fungovat mnohem lépe?

Pokus sežrala kočka
Pyramidy mají být užitečné i tím, že díky pozitivní energii prý dokážou zbavit léky vedlejších účinků a odstranit z potravin jedy. „Když dáte pod pyramidu syrové maso nebo jiné potraviny, tak je energie pyramidy vyčistí od škodlivých látek, nabije pozitivní energií a navíc zkrátí čas jejich úpravy asi o polovinu,“ říká Blažejovský. Díky pyramidě lze podle něj i výrazně zvýšit trvanlivost potravin. Má to ověřeno na mnoha experimentech, jeden je přitom poměrně extrémní. Vepřovou kotletu s kostí vložil do sklenice překryté síťkou, aby dovnitř nemohl lézt hmyz. Sklenici nechal na 24 hodin pod pyramidou a po nabití ji postavil ven na okno garáže, kde stála na slunci od jara do podzimu. „Potom jsem nevěřil vlastním očím. Kotleta byla tmavší a seschlá, ale vypadala poživatelně. Tak jsem ji chtěl usmažit a sníst. Ale když jsem ji položil na stůl, přišla kočka a sežrala ji. To byl konec pokusu. Ale jednu věc můžu říct jistě – té kotletě nic nebylo. Kočka totiž nic špatného nesní,“ tvrdí Blažejovský. Stejné úspěchy slaví i s jinými potravinami, jež se po nabití v pyramidě ani po měsících na slunci nezkazily. Jídlo nabité v pyramidě má mít navíc lepší chuť. Spustí snad pyramidy kuchyňskou revoluci?

Bez jakékoliv operace
Zřejmě nejdůležitější vlastností pyramid je ovšem urychlení léčby téměř jakýchkoliv chorob a zranění. Václav Blažejovský má v zásobě příběhy stovek lidí, kteří k němu přišli o berlích či byli postiženi nějakou těžko léčitelnou nemocí, kterou vyléčilo několik návštěv pyramidy. „Měl jsem tu ženu, kterou strašně brněly ruce. Nebyla schopna udržet dokonce ani prázdný hrnek. Doktoři chtěli operovat karpální tunely, ale zašla do pyramidy a za tři dny byla zdravá! Bez jakékoliv operace,“ popisuje Václav Blažejovský. Při jiné příležitosti ho navštíví muž, kterému se nedělají v ústech sliny a každé sousto musí zapíjet, jinak by nebyl schopen nic polknout. „Pyramidu navštívil jen jednou. Pak už jenom volal a děkoval. Hotovo, vyřešeno…“ vzpomíná Blažejovský. Podobný úspěch slaví i při léčbě následků mrtvice u muže, jehož tělo bylo po záchvatu zčásti ochrnuté. Přišel jen čtyřikrát a zlepšení prý bylo neuvěřitelné. Stejně se vede také muži, který přichází do pyramidy s komplikovanou zlomeninou ruky. Nejenže se mu díky pyramidální energii ruka mnohem rychleji zahojí, ale navíc se prý zkracuje i doba rehabilitace z odhadovaného půl roku na pouhé tři týdny! Jsou snad pyramidy skutečně zázračné?

Zázrak jménem voda
„Pyramida univerzálně pomáhá při léčbě prakticky jakýchkoliv nemocí. Samozřejmě, že když přijde někdo, kdo má tělo prolezlé rakovinou, tak ani pyramida neudělá zázrak. Ale pokud se to podchytí včas, tak je schopna výrazně pomoci v léčbě každé choroby,“ tvrdí Blažejovský. Dokonce je prý díky pyramidě možné odstranit i alergie a senné rýmy. A to možná natrvalo! Dva případy sleduje již několik let. „Byli tu dvakrát, celkem hodinu pobytu v pyramidě. Teď už jsou 7 let bez alergie. A kdyby se někdy vrátila, není to žádné drama. Vždyť mohou opět zajít do pyramidy,“ říká. Výborné výsledky má mít i pyramidální voda. Při vyplachování úst je prý schopna zastavit počínající paradontózu, ve formě koupelí má urychlit hojení všech typů úrazů a ran, léčit kožní problémy a další zdravotní obtíže. Léčivou sílu pyramidální vody je navíc podle Blažejovského možné zacílit přímo na konkrétní problém. „Když máte problémy se žlučníkem, lze vodu poprosit, aby léčila přímo tam. Je totiž nabitá inteligentní pyramidální energií, která pomůže tam, kde je potřeba,“ vysvětluje. Pokud se voda pije bez konkrétního určení, má čistit tělo od škodlivých látek… Zní to až příliš nereálně, nebo to může fungovat?

Může prodloužit život?
Jakým způsobem vlastně pyramida léčí? „Já nahlížím na nemoc tak, že jde o ztrátu energie, která lidské tělo oslabuje, nemá sílu se bránit a nemoc vyhrává. Pyramida však dokáže nabít organismus potřebnou bioenergií a dodat mu sílu, aby se sám uzdravil,“ vysvětluje Václav Blažejovský. Kromě pyramidové vody a pobytu ve velké pyramidě je možné použít také malé pyramidy, jež se přikládají na různé části těla. Pyramidální energie má pomáhat zlepšovat i psychickou kondici, odstraňovat deprese a některé jiné psychické problémy. První den se pyramida přiloží na půl hodiny na oblast solaru, druhý den na půl hodiny na hlavu a třetí den má být znát výrazné zlepšení. „Nebojím se říct dokonce ani to, že pyramidální energie může lidem prodloužit život. Regeneruje buňky a odstraňuje jedy z těla. Je to neuvěřitelně úspěšný způsob, kterým můžete dosáhnout dlouhověkosti a pevného zdraví, protože spoustu nemocí pyramida odstraní bez následků hned na začátku,“ tvrdí. Mohou být pyramidy při správném použití skutečně takovým zázrakem?

Rukavice je hozena
Je březen 2010 a v prostorách Univerzity Karlovy v Praze probíhá již 12. slavnostní udílení anticen Bludný balvan, udělovaných Českým klubem Skeptiků Sysifos. Jedním z oceněných je také Václav Blažejovský, který získává bronzový balvan za pokusy s léčivou silou pyramid. Jako jediný z laureátů si pro cenu přichází osobně. Vystoupí před členy Sysifa, řekne své a dokonce se dočká potlesku. „Řekl jsem, že balvan přijímám, ale jen jako důkaz lidské nevědomosti. Protože já za svým názorem stojím. Dělal jsem stovky experimentů a mám stovky důkazů, které potvrzují, že pyramida skutečně funguje,“ tvrdí. Zázračnou moc pyramid podle něj může vyzkoušet každý, stačí si jednu pořídit či vyrobit. Navíc je přesvědčen, že kdyby začala být používána v českém zdravotnictví, bude nejúspěšnější a nejlevnější na světě. Pyramidy by prý mohly způsobit revoluci v mnoha oblastech lidského života. Možná mají i další vlastnosti, jež dosud nebyly objeveny. „Proto by bylo záhodno pyramidu podrobit rozsáhlému výzkumu. Ale na to je třeba vědecké zázemí, které nemám. Vždyť dělám jen kuchyňské pokusy, ty složitější nezvládnu. Toho by se měla chopit vědecká obec,“ uzavírá Blažejovský. Zvedne někdo pomyslnou hozenou rukavici a vědecky prozkoumá neobyčejné účinky pyramid?

Lenka Kabeláčová ENIGMA