Propaganda je velice mocná zbraň a člověk potřebuje být dobře informován, aby jí mohl čelit. Bohužel, většina z nás informováni nejsme a pak jsme vystaveni útokům této nemilosrdné manipulace, která nebere ohledy na počet zničených životů, které za sebou zanechá, hlavně když docílí svoje.

Německý novinář a redaktor největších evropských novin, „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ Udo Ulfkotte jednoho dne usoudil, že už těch lží má dost. Obával se totiž, že dalším lhaním by se zúčastnil na přivolání války v Evropě, tentokrát na Ukrajině. Zřejmě na svoji omluvu nahrál krátké video, kde v podstatě říká:

Byl jsem novinářem 25 let a byl jsem vychován k tomu, abych lhal, abych zradil a abych neříkal pravdu veřejnosti. Všichni novináři po celém světě jsou učeni a placeni za to, aby neustále lidem lhali.“

Ulfkotte přiznává, že když viděl jak německá a americká media zkouší rozpoutat válku v Evropě a zatáhnout do ní Rusko, tak si byl vědom, že to je bod, odkud není návratu. Pak se rozhodl proti tomu promluvit. Přiznává, že celé roky manipuloval lidi a vytvářel propagandu proti Rusku a i jeho kolegové dělali to stejné, protože byli všichni uplaceni, aby zradili lid nejen v Německu, ale v celé Evropě.

Válka nikdy nepřijde sama od sebe,“ říká. „Vždy jsou za tou snahou rozpoutat válku nějací lidé. To nejsou pouze politikové, ale novináři též. Právě jsem napsal knihu o tom, jak jsme zradili naše čtenáře tím, že jsme agitovali pro válku. Já sám něco takového již nechci dělat. Mám dost vší té propagandy. Žijeme v zaostalé zemi a ne v demokracii, kde je svoboda tisku a kde existují lidská práva. Já a moji kolegové jsme denně brojili proti Rusku, protože (jistá) zámořská organizace podporovaná Spojenými státy si to přála.“

Pravda je, že Dr. Ulfkotte napsal několik knih o korupci medií. Poslední kniha, kterou psal byla o tom, jak němečtí politikové létají několikrát za rok do Afghanistánu, kde pohlavně zneužívají malé afghánské chlapce. To už asi bylo příliš, protože se rozhodl jmenovat jména a tak mu vypnuli kardiostimulátor. Bylo mu 56 let, když zemřel.

Julian Assange

Assange říká, že skoro každá válka za posledních 50 let (asi myslel 100 let, nebo i více) byla výsledkem lživých zpráv v mediích. Media nemusela lhát; kdyby pátrali do hloubky, našli by skutečnou pravdu. Ale namísto toho se rozhodli jít s vládní propagandou.

To znamená, že běžní lidé nemají rádi válku. Vědomě a s otevřenýma očima do války nepůjdou. Proto musí být do války donuceni podvodem. Takže kdybychom měli pravdivá media, měli bychom rovněž mír.

Nepřítel lidstva číslo jedna je ignorance. Když lidé neví co se doopravdy děje, nemohou se správně rozhodovat. Otázka je, kdo propaguje ignoranci? To jsou organizace, které zkoušejí něco utajit, chtějí zkreslit pravdu. Mezi ně patří i media. Assange je toho názoru, že media jsou tak špatná, že by nám bylo lépe bez nich.

Za odhalení a zveřejnění pravdy je Julian Assange již několik let bezdůvodně vězněn.

Jak způsobit pandemii

Belgický virolog, Marc van Ranst byl ten, který zavedl v Belgii pandemii, i když žádná nebyla. Říká, že k tomu je pouze jedna příležitost a to hned první dny. Je naprosto nutné v této době nic nezkazit. Předně, je nutno použít „jeden hlas, jednu zprávu.“ Ten, kdo tuto zprávu přinese by neměl být politik, ale prostý člověk a jestliže se ostatním bude jevit naivní, tím lépe. Nepolitická osoba totiž nepřináší do hry politicky nebezpečné vlivy, jako ke které straně patří, co je jejich agenda a podobně.

Ty první dny musí být člověk viděn málem všude a neustále mluvit o propagovaném námětu, aby si ho media všimla. Pak je nutno se s nimi spojit a zaručit, že jim bude naprosto všecko sděleno a že když zatelefonují, že se pokaždé dovolají. Pak jsou ochotni spolupracovat a nebudou hledat jiné hlasy, na potvrzení získaných informací.

Ta zpráva, která je jim poté předána musí být jednoduchá. Van Ranst použil propagandu britského politika, který řekl, že se blíží epidemie a 40 lidí denně na ni v Británii zahyne. Británie má 62 milionů obyvatel. Po přepočítání na počet občanů Belgie, kterých je 10,5 milionů, to dělalo 7 mrtvých na den.

To není velké číslo a není to nic neobvyklého; tolik lidí umírá i když žádná epidemie nebo pandemie není. Jenže jakmile se mluví o mrtvých, tak lidé zbystří, začnou o tom mluvit mezi sebou, media to začnou přetřásat a to celé se samo rozjede málem z ničeho. Když dojde k prvnímu úmrtí na chřipku, to je zveličeno a jestliže je do hry přidáno očkování, mnozí se ho již tehdy začnou dožadovat.

CNN a jejich taktiky

Charlie Chester, technický ředitel CNN přiznal skrytému novináři z Projektu Veritas, že hlavní je vytvořit velký počet úmrtí. Podle něho, reportéři jsou vycvičeni k tomu, aby rozšiřovali propagandu namísto skutečných zpráv. Přiznává, že: „dnes doopravdy neexistuje něco jako pravdivé zprávy.“

Všichni reportéři jsou naučeni aby naváděli diváky tím směrem, kde je chtějí mít. Na příklad, CNN mělo za úkol odstranit Trumpa z presidentského křesla. Povedlo se jim to skvěle. Dnes se mají zaobírat změnou počasí. Budou k tomu účelu pravděpodobně vysílat nekonečná videa o tom, jak ledy tají, jak je všude horko a jak to škodí ekonomii. To asi pojede hodně dlouho. Tak jako ta pandemie, ta měla velice dlouhou životnost. A to všecko proto, že strach je nejlepší prodejce. Strach lidi motivuje tím správným směrem, kde je chtějí media mít.

Jiní lidé využívají propagandu pro docílení svých záměrů. Hans Nijenhuis, redaktor holandských novin přiznává, že media jsou ta, která dosazují politické vedoucí. Říká: „Dostal jsem telefonát a řekl jsem: „Poslyš, my můžeme udělat Wilderse premiérem. Pak musíš od této chvíle dělat všecko skrze nás. A asi bys o tom neměl nikde mluvit.“

Mohutná ukrajinská propaganda

Několik let starý obrázek výbuchu v palestinské části státu Israele byl použit jako že se právě něco takového stalo na Ukrajině. Rovněž výbuch z r. 2015 z Číny byl zveřejněn jako současný výbuch na Ukrajině. Israelská televize vysílala záběry z válečné zóny na Ukrajině a přitom to byly scény z filmu „Star Wars.“ Malé děvčátko, které údajně utrpělo náletem na Ukrajině bylo doopravdy obětí amerického a izraelského bombardování Syrie v r. 2018.

Malé děvčátko (na obrázku), sedící u ležící ženy se ukázalo být záběr z filmu „The Brest Fortress,“ z r. 2010. Vedlejší obrázek oznamuje, že ruská armáda bombarduje obytné budovy na Ukrajině a že Putin nechává střílet po civilistech. Ve skutečnosti se jednalo o výbuch plynu z r. 2018. Zakrvácená dívka na obrázku je známá krizová herečka, kterou je možno vidět na záběrech z mnoha dalších ‚neštěstí,‘ neboli divadelních scén pro manipulaci diváků.

Ale nikdo neukáže jak Azovův oddíl myje mozky ukrajinským dětem. V prázdninových táborech připravují děti na teroristické útoky stejným způsobem, jak cvičili teroristické skupiny ISIS. Jelikož tento snímek může být již staršího data, tak si musíme uvědomit, že dětem na obrázku může být dnes 30 let a všecky jsou vychovány jako revolucionáři a nacisté.

Výchova k nacismu je zachycena v krátkém videu na stránce, kde dvě mladé dívky mávají dýkou a sekerou a volají: „Smrt Rusům, sláva Ukrajině! Sláva hrdinům!“ Davy mladých Ukrajinců pochodují v protestní demonstraci (proti komu?) a volají hesla jako: „Ať žije Ukrajina! Smrt nepřátelům! Ukrajina nade všecky! Pověste Rusy! Revoluce!“ a podobné.

Další, hodinové video ukazuje jak neo-nacistický režim na Ukrajině vzrůstal a nabýval na mohutnosti, díky podpoře ze Spojených států. Ukrajinci nikdy nepoznali jak moc jsou manipulováni. V jiném videu si povídají ukrajinští vojáci o tom, jak jednají podle příkazů ze Západu a jak je zábavné zabíjet lidi. Přitom se těší, že zničí Rusko.

Americké předstírání

Je to všecko mohutná, nevázaná propaganda, vedená ze Spojených států. Přitom Američané sami se nemají čím chlubit. V posledních letech terorizovali a zničili bombardováním, raketovými útoky a zakázanými chemickými zbraněmi mnoho zemí, které jim vůbec nic neudělaly. Tak na příklad, Syrii bombardovali, vykrádali a okupovali 5 let; Jemen–7 let; Somálsko–15 let; Irák–16 let; Pakistán–18 let; Afghanistán–21 let.

Jsou ještě další oběti, což všecko jsou země, které nebyly schopny se bránit. A celý svět mlčel, žádné soudy je neodsuzovaly, nikdo na ně neuvaloval sankce nebo je jinak netrestal. Nikdo si to nedovolil, protože nikdo nebyl na něco takového vyzbrojen a připraven. Až dnes si Rusko dovolilo odporovat jako první.

Ti stejní lidé, kteří v současné době obviňují presidenta Putina z válečných zločinů proti lidem, ti sami zavraždili miliony po celém světě. Tito lidé utajili a zakázali léčbu COVIDu a vnutili nám smrtící a mrzačící injekce. Ti stejní lidé zakazují účinnou léčbu rakoviny a jiných těžkých nemocí a zabíjejí ty, kteří zkoušejí jiné způsoby léčby používat.

Tito lidé dnes zkoušejí za každou cenu zničit Rusko. Chtějí je rozebrat na kusy, vykrást a zdegradovat. Ale stejně tako zkoušejí zruinovat i Ameriku. Už se jim podařilo zničit velkou část výroby potravin, takže lidé budou brzy hladem. Cesty jsou neudržované, statisíce lidí žije na ulicích, protože nemají na nájem, miliony jsou na drogách. Ten problém je v tom, že když se jim podaří položit na lopatky Ameriku, tak po ní přijde na řadu celý svět.

Slyšeli jste někdy v radiu nebo v televizi volat někoho po vraždě určité osoby? Ne, samozřejmě že ne, s jedinou výjimkou: dnes někteří volají veřejně po vraždě presidenta Putina. A projde jim to! Nikomu to záhadně nevadí. Proč nevolají po zabití skutečných zločinců, jako je Soros, Gates, Schwab, kteří mají prokazatelně na svědomí smrt a ublížení na těle statisícům, ne-li milionům lidí.

Dnes už jsou opatrnější

V současné době už západní novináři pochopili, že není radno vystavovat nacistickou symboliku, kterou je ukrajinská armáda doslova poseta. Jejich helmy, oblečení, zbraně, tanky a jiné válečné vybavení, to všecko volá z obrázku: nacisté! nacisté! Některé jejich symboly, které převzali od nacistů jsou níže.

Takže když západní novináři filmují ukrajinské jednotky, tak po nich chtějí, aby napřed symboliku zakryli. Musí udržovat zdání správnosti. Vždyť celý svět je dnes hromadně mediemi přesvědčován, že nacisté na Ukrajině jsou jen zanedbatelná část toho všeho a zatím je to celá ukrajinská armáda.

I když nejsou vždycky dost opatrní. Nedávno zkolapsovala budova ve městě Davenport, v americkém státě Iowa. Media to drze vydávala za dronem zničenou budovu v Moskvě. Vůbec jim nevadilo, že před budovou byla veliká tabule s nápisem „Tow-Away Zone“ (Zóna odtahování aut), v angličtině. Je pravda, že anglicko-ruské nápisy jsou v Moskvě běžné, ale tento byl pouze v angličtině, což mělo každého okamžitě upozornit, že něco není v pořádku.

Ani to jim nevadilo, že obyvatelé zmíněného místa dobře poznají budovu, která se z nějakého důvodu, který není ve zprávě udán, zřítila. To už není drzost; to je mediální nestydatost.

Propaganda naprosto nutná

Pro Zelenského režim byla řádná propagační kampaň naprosto nutná. Tato začala dávno před tím, než ruské tanky vjely na Ukrajinu. Už od rozpuštění Sovětského svazu brojili Ukrajinci proti Rusku kde mohli a zkoušeli vyvolat nenávist ve všech, od dětí počínaje. Takže propaganda byla něco jako válka proti vlastním lidem, kdy jim byl sousední, bratrský stát představován jako původce všeho zla na světě.

Nejen novináři, ale psychologičtí odborníci, znalci vztahů s veřejností, informační specialisté, ti všichni se činili, aby ovlivnili psychiku, myšlení a city obyčejných lidí a zformovali je do toho davu, který Zelenský potřeboval k uskutečnění plánované války s Ruskem.

Symbolika byla v tomto směru naprosto nutná. Každý, kdo má nějaké znalosti o reklamě a prodeji ví, že spojení prodávaného produktu s barevným a snadno zapamatovatelným symbolem nebo se vtipnou frází podpoří jeho popularitu. Toto funguje i ve válce.

Jako příklad, při urputných bojích o Artěmivsk (Bachmut), ukrajinská populace neměla nejmenší starost o výsledky, protože byla skálopevně přesvědčena, že Rusově město, které bylo zároveň pevnost, nedobydou. Byli v tom utvrzováni nejen mediálními zprávami, ale také novou písní populární rockové skupiny o „Bachmutské pevnosti,“ která se stala velice populární a kdekdo si ji zpíval.

Na podporu vyfantazírovaného vítězství ukrajinských vojsk v Soledaru, ke kterému nikdy nedošlo, byly vyrobeny krabičky se solí a rozhlášeno tvrzení, že ta sůl tam byla právě vydolována. Na krabičky natiskli: „Ukrajinská moc, pevná jako kámen.“ Z prodeje toho předraženého kusu propagandy pak financovali nákup kamikazi drónů.

I pošta se přidala a vydala poštovní známky, které znázorňovaly útok dróny na Moskvu. Také známka, znázorňující zničenou ruskou loď, která byla vydána na počest vojáků na Hadím ostrově, kteří s Rusy bojovali až do úplného zničení, získala velkou oblibu. Na internetu byl nejčastěji vyhledáván „Přízrak Kyjeva,“ což byl vybájený hrdinný pilot, zachránce všech, který doopravdy nikdy neexistoval.

Informační válka je základem jakékoliv současné války a možná byla vždycky. Je velice důležitá a je hlavně používaná ke kontrole populace, ve válce zúčastněné. Může rovněž vyvolat spolucítění u ostatních, nezúčastněných, které může být prospěšné.

Tento druh války vymyje lidem mozky a vsadí do nich potřebné podpůrné názory. Přímo na frontě je propaganda používána k demoralizování protivníka a k podpoře vlastních vojsk. Z toho důvodu, ne všecky informace jsou veřejnosti dostupné v pravdivé formě.

Ukrajinci používali k vytváření propagandy „Informační a psychologická centra“ a jiné bezpečnostní a kybernetické úřady, spolu s internetovými společenskými stránkami a boty. Celá síť dobrovolníků, kteří operovali na internetu byla k tomu účelu též využita. Tyto byly: informnapalm.org; psb4ukr.org; sprotyv.info a také komerční stránky: seebreeze.org.ua; petrimazepa.com; podvodka.info; metelyk.org; mfaua.org; burkonews.info; euromaidanpress.com; peopleproject.com a jiní.

Ukrajinci studovali propagandu ze zahraničních, převážně amerických zdrojů. I vojáci byli učeni jejím základům a použití a vládní úředníci tyto znalosti běžně ovládali. Informační materiály byly pod rouškou učebnic tištěny pro potřeby Ukrajinců na Západě. Na příklad, ve městě Volnovacha, které bylo pod vládou Kyjeva až do r. 2022, byla nalezena kniha v ukrajinštině, nazvaná „Demokracie: od teorie k praxi.“ Kniha učila mladé lidi jak organizovat malé skupiny politických aktivistů. Byla vydána za spoluúčasti amerických, kanadských a britských vládních organizací.

Další brožurka, „Dovednosti pro aktivní občanství“ byla nalezena v jedné ze škol. Vydala ji Evropská unie. Západní vládní úřady a také neziskovky pracovaly pilně na rozšiřování čehosi, čemu říkali „demokracie“ už od časů Studené války. Po kolapsu Sovětského svazu jejich činnost dosáhla ještě větší horečnatosti. Amerika sama vložila do mytí mozků a převýchovy ukrajinských obyvatel miliardy dolarů.

https://cz24.news/j-kaufman-jak-se-delaji-valky-jak-se-voli-politikove-jak-se-vytvari-pandemie/

AUTOR: Jane Kaufman