Vyšetřovatelé JAG ve středu zatkli bývalého twitterového právníka a bývalého generálního advokáta FBI Jamese Bakera na základě obvinění z velezrady, pobuřujícího spiknutí, spolupráce a napomáhání nepříteli, úplatkářství a vydírání, řekl zdroj JAG agentuře Real Raw News.

K zatčení došlo den poté, co nový generální ředitel Twitteru Elon Musk, který se označuje za absolutistu svobody projevu, vyhodil Bakera poté, co prověřil Twitter Files – apeloval na snahu společnosti odstranit a potlačit Tweety týkající se nechvalně známého laptopu Huntera Bidena – informace sdílel s novinářem Mattem Taibbim, aniž by to předem konzultoval s Muskem. Musk řekl, že Baker byl součástí Twitterovského „Hlubokého státu“.

„Baker je nebezpečnější než Hluboký stát,“ řekl zdroj JAG RRN. „Tenhle frajer je Mariánský příkop Hlubokého státu.“

Vyšetřovatelé měli Bakera na očích, co jej dva členové státní ochranky na Twitteru vyhodili z centrály v San Franciscu, budovy o rozloze 480 000 čtverečních stop ve stylu Art Deco, která kdysi patřila Nábytkářskému podniku. Doufali, že Bakera chytí okamžitě, ale Baker při odchodu z pozemku Twitteru, byl rychle obklíčen houfem vyhozených protestujících levičáků, které Musk vyrazil po svém historickém převzetí. Liberální hejno s Bakerem sympatizovalo a skandovali s transparenty „protiprávní ukončení. Zrušte Elona“.

Toho večera sledovali vyšetřovatelé Bakera a dvě neidentifikované ženy: trojice večeřela v luxusní restauraci, navštívila dva bary, zastavila se v komediálním klubu a nakonec taxíkem cestovala do hotelu Ritz-Carlton. Objednali si pravděpodobně, jednolůžkový pokoj.

Zdroje JAGu později uvedly, že ženy měly na sobě přiléhavé róby, věkem kolem pětadvaceti.

Jelikož trojice cestovala v rideshare, neměli vyšetřovatelé žádné auto, které by mohli sledovat, a tak hlídali přední vchod celou noc na směny. Byli odhodláni Bakera izolovat, než provedou zatčení. Příležitost se naskytla v půl šesté ráno. Ve středu, když Baker, bez doprovodu, opouštěl hotel a loudal se směrem ke California Street. Ušel asi jen sto metrů, než se k němu připojili vyšetřovatelé; jeden z agentů vyskočil a profesionálním hmatem Bakera rychle zkrotil, prohledal, nasadil mu pouta a pak jej strčil na zadní sedadlo vozu.

„Doufejme, že si Baker užil noc se svými společníky v hotelu Ritz-Carlton. Vybavení v hotelu GITMO mu nebude připadat tak vstřícné,“ uvedl zdroj.

Nebyl ochoten vysvětlovat obvinění, kterým bude Baker čelit, až bude stát před vojenským soudem. Řekl, že Bakerovo zatčení je „částečně“ spojeno s datovým výpisem na Twitteru. Elon Musk, dodal, nevědomky pomohl JAGu doplnit důkazy v případu proti Bakerovi.

https://realrawnews.com/2022/12/jag-arrests-ex-twitter-lawyer-and-dishonored-doj-stooge-james-baker/