Vyšetřovatelé JAG amerického námořnictva v sobotu zatkli bývalého poradce Fauciho Dr. Davida Morense na základě obvinění z velezrady. K zatčení došlo jen několik dní poté, co sněmovní výbor pro dohled a odpovědnost shrábl spiklence COVID-19 kvůli používání jeho osobního e-mailového účtu k vyhýbání se požadavkům zákona o svobodě informací. Morens také smazal nespočet e-mailů týkajících se původu COVID-19.

Bez ohledu na to, jak si výbor vyložil Morensovu výpověď, JAG vyložil jeho slova jako přiznání viny, a proto vytvořil obžalobu a zatykač, protože u velezrady neexistuje promlčecí lhůta.

Náš zdroj řekl, že vyšetřovatelé JAG dorazili do Bethesdy v Marylandu v pátek odpoledne a začali nenápadně prohledávat Morensův dům. Všimli si, že vypadal obzvlášť paranoidně. Když se pošťák v sobotu ráno objevil u jeho dveří, Morens ho vyslýchal, proč přišel pozdě, a řekl, že má podezření, že někdo vykradl poštu z jeho schránky, a dokonce naznačoval, že viníkem je pošťák. Poslíček se na Morense podíval, jako by se zbláznil, a řekl mu, aby podal stížnost generálnímu řediteli pošty. Poté se schoval uvnitř a pravidelně odhrnoval závěsy, aby se mohl plížit pohledem ven, jako by očekával potíže.

JAG však nevidí žádnou souvislost mezi Morensovou háklivostí a jejími vyšetřovateli, kteří objekt sledovali.

„Naši kluci byli nenápadní. Morens se pravděpodobně bál někoho jiného, ​​kdo měl jeho číslo. Netuším, kdo by to mohl být, ale ujistili jsme se, že jsme ho sebrali jako první,“ řekl zdroj.

Vzhledem k tomu, že rozvědka JAG naznačila, že Morens byl bázlivý slaboch a s největší pravděpodobností neozbrojený, vyšetřovatelé zkusili přímý přístup – oblékli si civilní oblečení a zdvořile požadovali, aby se vzdal. Když ale zaklepali, Morens zpoza dveří zakřičel, že má obzvláště virulentní případ COVID-19 a že je v karanténě, aby zmírnil riziko nakažení ostatních. Jeden vyšetřovatel odpověděl tím, že se Morense zeptal, proč, pokud skutečně měl COVID-19, svědčil v D.C. o dva dny dříve.

“Odejděte. Právě jsem to chytil,“ křičel Morens.

“Složitě nebo jednoduše, Morensi,” zvolal vyšetřovatel, “přesně za 30 sekund vylomíme dveře a odvedeme vás s sebou, ať jste při vědomí nebo ne.”

“Jaký je jednoduchý způsob?” zeptal se Morens.

“Tohle je jednoduchý způsob,” odpověděl vyšetřovatel a rozbil dveře několika ranami.

Morens stál a třásl se ve foyer, jednou rukou svíral mobilní telefon, do kterého křičel: „Pomoc! jsou tu pro mě. Potřebuji teď pomoc.”

Vyšetřovatel mu vytrhl telefon z rukou a promluvil do mikrofonu: „Ať jste kdokoli, máme ho a brzy i vás zatneme.“

Zdroj dodal, že Morens byl převezen do zpracovatelského centra JAG, kde čeká bezprostřední cestu do GITMO.

“Bylo to pro nás snadné – nic moc práce.” Morens se sám přivedl před vojenský soud. Fauci už je dávno pryč, ale jeho odkaz a přisluhovači žijí dál. Stále jsou tam další a další,“ uvedl zdroj.

https://realrawnews.com/2024/05/jag-arrests-former-fauci-adivsor-david-morens/