Viceadmirál Darse E. Crandall nazval Janet Yellenovou „ježkem“ a dalšími barvitými přívlastky u vojenského soudu, kde se tato ďábelská žena opakovaně ponižovala a zároveň vznášela řadu sebeobviňujících námitek, které pomohly obžalobě vynést rozsudek viny a trest smrti.

Ohňostroj začal minulé pondělí po dvou hodinách jednání, když Yellenová, která vystupovala jako profesionální obhájkyně, hlasitě protestovala proti vystoupení svědka obžaloby: Shannon Corlessová, která od ledna do října 2022 nepřímo pracovala pod Janet Yellenovou v Úřadu pro zpravodajství a analýzy ministerstva financí a ten měsíc se vzdala JAG v domnění, že ji „Trumpovi lidé“ dostali do vleku. Souhlasila se spoluprací při vyšetřování JAG a byla umístěna do ochranné vazby.

Po nástupu na lavici svědků byla Corlessová přivítána s neutuchajícím nepřátelstvím. Spoutaná Yellenová se zvedla ze svého místa a označila Corlessovou za „nesnesitelnou dělnici“ a “ záškodnici“, která strávila svá formující se vládní léta na cizím písečku a stěžovala si na přepracovanost. Yellenová z plných plic křičela, že Corlessová zjevně vyrobila důkazy, aby ji obvinila z toho, že nezákonně poslala Ukrajině a Volodymyru Zelenskému stovky miliard dolarů daňových poplatníků nad rámec oficiálně uváděných 113 miliard dolarů.

Corlessová na lavici svědků vypadala, že ji Yellenové obvinění nijak nerozhází.

„Zadržená Yellenová, odmítla jste dnes vypovídat. Budete mlčet, jinak si vaše mlčení vynutíme,“ řekl viceadmirál Darse E. Crandall.

„Nemusím si to nechat líbit od vás ani od vaší soukromé vlády Banánové republiky,“ vyhrkla Yellenová a její tělo se zachvělo. „Sloužila jsem prezidentu Bidenovi loajálně a legálně a tento soud neuznávám a nikdy ho neuznám.“

Vojenští policisté po obou stranách Yellenové ji přitlačili na židli a zacpali jí ústa.

„Trocha zdvořilosti se tu hodí,“ poznamenal admirál. „Takže, slečno Corlessová, není žádným tajemstvím, že jste za své svědectví získala imunitu. Existuje nějaký důvod, proč byste dnes musela před tímto tribunálem lhát?“

„Ne, pane,“ řekla Corlessová.

„Nikdy jste nebyla zadržena. Vzdala jste se dobrovolně. Je to tak?“

„Ano, pane.“

“ Mohla byste prosím komisi sdělit, co vás přimělo k tomu, abyste se přiznala?“

Corlessová upřeně hleděla na tři policisty, které JAG vybral, aby vyslechli důkazy proti Yellenové. “ Věřila jsem, že mě sledují – sledují, no, lidé, kteří dělají to, co teď dělají Janet Yellenové. Začala jsem být extrémně paranoidní a usoudila jsem, že bude lepší, když se udám, než aby mi někdo vyrazil dveře a zavraždil mě.“

„To jste se domnívala, že se stane?“ zeptal se admirál.

„To nám bylo řečeno – že si pro nás a naše rodiny přijdou Trumpovy síly,“ řekla Corlessová.

„Možná vás překvapí, slečno Corlessová, že pracujeme ve jménu ústavy, ne jednotlivce, jakéhokoli jednotlivce. Jen aby bylo jasno, vzdala jste se ze strachu, a ne z výčitek svědomí, je to tak?“

„V té době ano, pane. Hluboce lituji toho, co jsem udělala.“

„A co přesně to bylo?“ zeptal se admirál.

„Podepisuji nelegální bankovní převody.“

„To je trochu nejasné. Mohla byste být konkrétnější?“

„V lednu 2022… schválili jsme převod z ministerstva financí. Bylo to 57 miliard dolarů do Ukreximbank na Ukrajině. Účet vlastněný ministerstvem obrany,“ řekla Corlessová.

„A jak to víte jako hotovou věc?“ zeptal se admirál.

„Protože jsem toho byla, pane, svědkem. Chtěla, aby ten převod podepsal někdo jiný než ona sama.“

„A jako zástupkyně tajemníka v Úřadu pro zpravodajství a analýzy ministerstva financí měl váš podpis váhu,“ řekl admirál.

„Ano, pane, to ano,“ přiznala Corlessová.

Admirál se obrátil na komisi: „Vladimir Putin zahájil svou speciální vojenskou operaci na Ukrajině v únoru 2022. Proto nelegitimní administrativa neměla důvod posílat Ukrajině peníze, vůbec žádné, v lednu. A o tomto daru ve výši 57 miliard dolarů neexistuje nikde žádný veřejný záznam.“

Admirál Crandall předložil výtisky 57 bankovních převodů v hodnotě 1 miliardy dolarů z ministerstva financí do Ukreximbank, z nichž každý byl opatřen digitálním podpisem Yellenové a Corlessové. Položil je vedle členů komise.

„Získali jsme je z paměťové karty SD, kterou nám paní Corlessová poskytla, když se vzdala. Byly to peníze, které daňoví poplatníci zaplatili federální vládě a které byly tajně odeslány na Ukrajinu, ať už z jakéhokoli důvodu, bez vědomí Kongresu a bez toho, aby byly předmětem veřejných záznamů. K dnešnímu dni jsme vystopovali více než 1 bilion dolarů předaných Ukrajině. Nemusíme ji spojovat se všemi. To dokazuje, že obžalovaná, zadržená Janet Yellenová, se dopustila zrady a podvedla Spojené státy americké,“ řekl admirál.

Yellenové nějak vyklouzl roubík. „Prezident Biden vás připraví o hlavu,“ zahučela a bojovala se svými pouty, jako by jí byla propůjčena nadlidská síla – na sedmasedmdesátiletou ženu. „Ty ses posr*la, Shannon.“

„Zajistěte toho ježka,“ nařídil admirál vojákům.

Členové poroty zůstali koukat s otevřenými ústy, když Yellenová vypověděla, že její sprostý jazyk chrlí všechny oplzlosti pod sluncem. Příslušníci vojenské policie vyvedli Yellenovou z jižní soudní síně na GITMO a admirál Crandall vybídl porotu, aby tu čarodějnici uznala vinnou, což se také stalo.

Admirál Crandall se omluvil za vyrušení, omluvil se Corlessové, a prohlásil, že Yellenová bude 18. října viset.

RRN bylo sděleno, že k oběšení došlo, a já o tom brzy napíšu. Vzhledem k tomu, co se dnes děje, se psaní i o odůvodněných úmrtích stalo… vyčerpávajícím.

https://realrawnews.com/2023/10/jag-convicts-janet-yellen-of-treason/