V liberálních kruzích je William Charles Ayers znám jako pokrokový aktivista, profesor na penzi na Illinoiské univerzitě a filantrop, který finančně podpořil prezidentské kampaně Baracka „Husseina“ Obamy v letech 2008 a 2012. V roce 1969 Ayers založil hnutí Weather Underground, revoluční skupinu vytvořenou podle současně aktivních Rudých gard v Číně, která usilovala o svržení amerického kapitalismu. Weather Underground provedlo v 60. a 70. letech v reakci na americké zapojení do války ve Vietnamu kampaň bombardování veřejných budov (včetně policejních stanic, Kapitolu Spojených států a Pentagonu).
.

Bombové útoky vyústily v to, že Ayers byl několik let pronásledován jako uprchlík, dokud nebyla obvinění stažena kvůli ilegálním akcím agentů FBI, kteří pronásledovali jeho i další. Navzdory jeho zločinům moderní pokrokáři a bojovníci za sociální spravedlnost jako Obama a Alexandria Ocasio Cortezová tajně prosazovali Ayresovu věc, dokonce ho označili za „amerického hrdinu“.

Pro armádu je Ayres něco úplně jiného. Nespokojenec a zločinec, jehož spojenci z Deep State mu v minulém roce pomohli vyhnout se trestnímu stíhání. V posledních čtyřiceti letech se jeho jméno v tisku objevovalo jen zřídka. V roce 2008 The Hill odhalil Ayresovy a Obamovy kamarádské vztahy, i když ten druhý nepravdivě tvrdil, že Ayrese znal jen „mimochodem“, a v roce 2011 investigativní reportér Jack Cashill ve své knize Deconstructing Obama dokázal, že Ayres je skutečným autorem nejprodávanějších Obamových memoárů Sny o mém otci.

Přátelství a psaní duchů však nejsou zločiny. A kdyby se Ayres držel ve stínu, stáhl se z arény agresivního a násilného politického aktivismu, Bílé klobouky uvnitř americké armády by ho nechaly strádat v samotě. Nicméně Ayres měl jiné plány.

V listopadu 2021 zahájil sbor soudce generálního advokáta amerického námořnictva řízení proti Ayresovi poté, co získal nezvratné důkazy o tom, že založil a financoval novou radikální organizaci, jejímž cílem bylo před pololetím systematicky provádět žhářskou kampaň proti volebním kancelářím demokratů i republikánů. JAG strávil 6 měsíců, za cenu 10 000 hodin, shromažďováním důkazů pro proces.

Dne 1. května vyšetřovatelé JAG Ayrese v tichosti zatkli v jeho domě v Hyde Parku v Chicagu a obvinili ho ze zločinného spiknutí. Byl zpracován a poslán na Guantánamo Bay do rozhodnutí vojenského tribunálu, který se konal ve dnech 12. až 13. května 2022.

Na rozdíl od typických Deep Staters nebyl Ayres ani vzpurný, ani bojovný; nikdy nezvedl hlas. Klidný, chladný a vyrovnaný, buď chladnokrevně odmítal odpovídat na otázky, nebo přímo a stručně odpovídal na dotazy viceadmirála Darse E. Crandalla. Klíčovou součástí důkazů JAG byl osmdesátistránkový manifest, který vyšetřovatelé našli při domovní prohlídce Ayresova domu. Do značné míry šlo o výmysl proti prezidentu Trumpovi, který Ayresovými slovy prorokoval, že se Trump vrátí do Oválné pracovny, pokud nebudou podniknuty drastické kroky, které by zabránily „opakování krveprolití z dob vlády Donalda J. Trumpa v letech 2016-2020“. Napsal: „Spojené státy se zhroutí, až Trump znovu získá moc, což je nevyzpytatelná myšlenka, před níž se musíme bránit.“

Viceadmirál Crandall prohlásil, že manifest je nástroj, který Ayres rozšířil mezi politické spojence a vyzval k opatrnému náboru důvěryhodných osob ochotných se v případě potřeby obětovat, aby ochránil národ před dalšími čtyřmi lety Donalda J.

„Cituji vaše slova, zadržovaný Ayresi,“ začal viceadmirál Crandall, „osoby přivedené do stáda musí přísahat, že se budou vyhýbat sociálním médiím, že nebudou diskutovat o budoucích úkolech na platformách, které sledují naši protivníci. Žádná digitální stopa ani papírová stopa. Pouze ústní slovo. Věrohodné popírání je prvořadé. Musí být tak oddaní, tak pohroužení do našeho postavení, aby pochopili, že je nemusíme být schopni zachránit, jak se říkalo, pokud budou chyceni… Nemůžeme čekat do roku 2024. Jak to dnes vypadá, jsou volební období pod vodou, naši spojenci prohrají a jen okamžitá a rozhodná akce to může zastavit.“ To všechno mi připadá usvědčující, zadržený Ayresi,“ dokončil viceadmirál Crandall.

„To, co vy nazýváte manifestem, admirále, já nazývám deníkem, jehož obsah je chráněn mým právem na svobodu projevu podle prvního dodatku. Nemůžete stíhat mé myšlenky, mé pocity,“ odpověděl Ayres klidně.

Viceadmirál Crandall pokračoval ve čtení manifestu nahlas: „Bidenova administrativa bude agresivně mířit na volební kanceláře, když budou prázdné, nebo alespoň nezajistí žádné oběti na životech, a bude mít tak pádný důvod na neurčito odložit volební období a potenciálně i prezidentské volby v roce 2024, čímž zabrání Trumpovu znovuzrození. Z historického hlediska je žhářství mocnou zbraní. Přesto se musíme zaměřit nejen na naše nepřátele, ale i na naše přátele, aby to vypadalo, že sabotážní činy nejsou spojeny s konkrétní politickou příslušností. Naši spojenci to pochopí. Jsou to zoufalé časy a my jsme zoufalým měřítkem.“

„Opět, admirále, to jsou mé myšlenky. Nic z toho se ještě nestalo. Dospěli jsme do bodu, kdy jsou myšlenkové zločiny stíhatelné? Asi ano,“ řekl Ayres.

Viceadmirál Crandall představil svědka obžaloby, 34letého muže z Ohia a liberála, který se sám přiznal, že ho Ayres oslovil v únoru 2021 s finančně lukrativní nabídkou. Tato osoba, kterou RRN požádala, aby nejmenovala, je Twitterem ověřený (modré políčko) bojovník za sociální spravedlnost, jehož každý Tweet v letech 2015-2022 vyjadřoval nenávist k Donaldu J. Trumpovi, jeho příznivcům a celé republikánské straně. K březnu 2022 měl 6,7 milionu stoupenců.

Svědek pod přísahou vypověděl, že Ayres 7. února 2022 překvapivě navštívil jeho dům. Ayres ho prý požádal, aby „získal stoupence pro věc“ a slíbil finanční kompenzaci ve výši přes 1 milion dolarů.

„Bill Ayres mi řekl, ano řekl, abych našel někoho ochotného bombardovat kanceláře [guvernéra Ohia] Mika DeWinea a [jeho hlavního oponenta] Nana Whaleyho. Chtěl, aby to bylo hotové do července. To bylo příliš, i na mě. Jo, řekl jsem mu, že to udělám, ale nikdy jsem to neudělal. Nechtěl jsem vidět nikoho zabitého, i když nesouhlasím s jejich politikou,“ řekl svědek.

V průběhu několika hodin předvedl viceprezident Crandall několik svědků, kteří poskytli podobné svědectví.

Poté požádal tříčlennou komisi, která měla za úkol zvážit případ JAGu, aby zvážila důkazy. V neobvyklém zvratu událostí strávila komise 15 hodin rokováním, nakonec vynesla verdikt o vině v obvinění ze zločinného spiknutí, ale nedoporučila trest smrti. Místo toho vyslovila názor, že sedmasedmdesátiletý Ayres stráví 25 let ve vazbě v táboře Delta základny Guantánamo.

Viceadmirál Crandall doporučení přijal, ale položil Ayresovi poslední otázku.

„Je to Obamův plán?“ zeptal se.

„Sotva toho člověka znám,“ odpověděl Ayres.

 

Zdroj: https://realrawnews.com/2022/05/jag-convicts-bill-ayres-on-charges-of-seditious-conspiracy/