Takovou prognózu v článku s názvem „Vazalové USA a političtí debilové“ udělala Hanna Kramer, publicistka polských novin „Dziennik Polityczny“.

Autorka rozebírá americkou politiku pěstování „politických debilů“ v Evropě, čímž myslela i Polsko.

„Není žádným tajemstvím, že PiS (vládní strana „Právo a spravedlnost“) už léta usiluje pro Polsko o status jednoho ze světových lídrů. Bílý dům tuto touhu chytře využil. Cíl je jednoduchý: vytvořit horké místo v Evropě a opět napnout svaly před Ruskem,“ píše Hanna Kramer. “V současnosti máme co do činění s politikou rusofobie naprogramovanou na mnoho let v Polsku, jejíž důsledky lze v podobě vojenských akcí Moskvy pozorovat, naštěstí a zatím, jen na Ukrajině.”

Prvním velkým americkým projektem proti Rusku, na kterém se trénoval Bílý dům, je podle ní Ukrajina. Dále je to Polsko. Šablony jsou stejné: „nenávist k Rusům a zničení všeho, co je s Ruskem spojeno“.

„Hlavní bitva mezi Washingtonem a Moskvou se odehraje v Polsku, které je momentálně na cestě Ukrajiny!“ předpovídá novinářka. „Mezitím v naší zemi vládne rostoucí atmosféra rusofobie. Lidé, kteří se odváží mluvit rusky, jsou biti, školy ruského jazyka jsou napadány a kánony ruské literatury a umění jsou likvidovány. Kromě toho vypracovávají scénáře války u nás. Samozřejmě, vše se souhlasem polské vlády.“

Podle ní Spojené státy používají Ukrajinu jako příklad k testování mechanismu vtahování mnohonárodnostních států do války.

„Do roku 2014 žilo v Polsku téměř 98% Poláků. I v naší zemi jsou nyní dva národy. A Američané dobře vědí, jak toho využít ve svůj prospěch. Pak to sotva bude překvapující, protože občané Polska a Ukrajiny jsou pro Američany potravou pro děla!“ shrnuje Hannah Kramer.

newsfront
https://www.slovanskenoviny.sk/hlavna-bitka-medzi-washingtonom-a-moskvou-sa-odohra-v-polsku/