Gregg Braden je vědcem, který podle slov některých svých kolegů „sbližuje vědu a tajemno“, „je jedním z největších vizionářů naší doby“, „dokáže otevřít okno porozumění velké záhady existence“. Co si o takovém člověku myslet ve skutečnosti? Je jedním z renomovaných vědců, který spolupracoval na vzniku dokumentárního filmu Nostradamus 2012.

Od sedmdesátých let 20. století se podílel na vývoji počítačů, v poslední periodě studené války se dokonce stal vývojářem počítačových systému pro seniory. Více než dvě desítky let žije dobrodružným životem – slézá vysoké hory a pátrá po malých vesničkách neznámých civilizací, hledá ztracené texty a proroctví a snaží se odhalit mnohá tajemství minulosti.

Je autorem mnoha knih, které byly přeloženy do 17 jazyků a vyšly téměř ve třicítce zemí. Také se velmi zajímá o geologii, jako jeden z prvních si všiml, že zemské póly se posouvají a dochází ke změnám magnetického pole Země. Tvrdí, že nás možná v nejbližších letech čeká přepólování Země, takové, k jakému došlo před 10 000 až 12 000 lety.

Něco takového jako přepólování by bylo pro lidstvo událostí naprosto neznámé povahy, nedá se tedy říct, co přesně bychom měli očekávat. Předpokládá se negativní působení na elektronické přístroje a veškerá zařízení, která fungují na základě komunikace přes satelity. Předpokládá se jisté ovlivnění živých organismů, především těch, které magnetické pole využívají pro svou orientaci. A možná se také předpokládá, že dojde k velkým změnám v lidském myšlení a v základech kolektivního vědomí. Braden naznačuje, že naše vědomí je bezprostředně spojeno s planetou Zemí. (Jako důkaz uvádí jména některých astronautů, kteří fyzické odloučení od Země vnímali velmi citlivě. Po návratu u nich prý došlo k významným změnám v chování a řada z nich se začala hlouběji zajímat o duchovní nauky či esoteriku.)

Jak významný je podle Bradena rok 2012? Říká, že jde o skutečně magický rok. Poukazuje na něj nejen mayská kultura, ale také některé prameny ve starém Egyptě či v křesťanské Bibli. Roku 2012 se však nemáme nijak obávat! Přijdou velké změny a mnoho proroctví se naplní, lidstvo možná dosáhne „velkého pochopení“.

http://www.greggbraden.com/