Tyranská sága George W. Bushe konečně skončila. V úterý ráno stál 43. prezident Spojených států před skupinou vojenských ozbrojenců věrných hnutí „White Hat“ a byl pověšen.

Jeho den začal jako mnoho jiným předchůdcům, jejichž čas nadešel čelit provazu. Probudili ho v 5:00 a zeptali se, zda chce poslední jídlo, nebo možnost oholit se – samozřejmě břitvou – předtím, než dorazí jeho doprovod, aby ho odvedl na jižní okraj GITMO, kde na jeho příjezd čekala šibenice.

“Jíst? Oholit se? Jaký to má sakra smysl?” řekl údajně Bush ostraze GITMO.

O hodinu později už seděl se spoutanýma rukama a spoutanými kotníky na zadním sedadle Hummera a mířil k místu, o kterém věděl, že zde jeho život skončí.

Na místě popravy byl kontraadmirál Darse E. Crandall a dva generálové námořní pěchoty.Stáli poblíž spodní části mělkého kovového schodiště, které vedlo nahoru k smrtícímu aparátu – pletenému lanu připevněnému k ocelovému nosníku. Poblíž stál voják bez označení jména i hodnosti. Voják zatahal za lano, jako by chtěl zkontrolovat jeho napnutí. Námořní lékař se stetoskopem na krku a kaplan svírající Bibli krále Jakuba stáli vedle po stranách kontraadmirála Crandala.

Strážci, kteří Bushe dovezli na místo jeho smrti, jej nasměrovali ke schodům a nařídili mu, aby vystoupil po schodech a řídil se pokyny vojáka ovládajícího smyčku. Voják vsunul Bushovu hlavu do provazu a pohlédl dolů na Crandalla.

“Georgi W. Bushi, byl jste shledán vinným z vražd a zrady, a proto jste byl odsouzen k oběšení za zločiny, které jste spáchal proti národu a jeho lidu. Máte poslední přání nebo chcete závěrečné slovo?” zeptal se kontraadmirál Crandall Bushe.

“Takže, tohle je můj zasraný odchod? Za všechno, co jsem udělal pro ochranu této země, mě popravuje několik vojenských zrádců. Dělej, co kurva musíš. Uvidíme se v pekle,“ řekl Bush.

“Proveďte úkon,” řekl kontraadmirál Crandall vojákovi na plošině.

Bushovi se zlomil krk chvíli poté, co se padací dveře pod ním otevřely. Jeho mrtvola se několik sekund vlnila a byl svržen na zem a lékařem prohlášen za mrtvého. Jeho tělo bylo uzavřeno na zip do polyuretanového sáčku, umístěno na nosítkách do dalšího Hummera a odvezeno na neznámé místo.

“Není posledním Bushem, který čelil vojenskému tribunálu,” řekl Crandall dvěma generálům námořní pěchoty vedle sebe…

Zdroj:

https://realrawnews.com/2022/01/george-w-bush-hanged-at-gitmo/