Real Raw News obdržela více informací o posledních minutách svolávání White Hatu, které se konalo v kanceláři generála Davida H. Bergera v pátek ráno. Jak bylo včera oznámeno, White Hats upřednostňující přístup „počkáme a uvidíme“ ve věcech zahrnujících rozsáhlé zatýkání Deep State se dohadovali s těmi, kteří preferují okamžité svržení zhruba 75% Kongresu. Dvanáct důstojníků, kteří mají za úkol rozhodnout, koho zatknout a kdy, z nichž 11 osobně vybral generál Berger, je rozděleno na obě strany sporu, jak tvrdí zdroj z kanceláře generála Bergera.

Dvanáctého důstojníka, samotného generála Bergera, vybral prezident Trump, aby vedl White Hats k vítězství nad Deep State – což jim generál Berger připomněl v závěru pátečního setkání.

„Tohle není demokracie,“ řekl generál Berger radě. „Armáda nepracuje na demokracii – my pracujeme na jednotné posloupnosti velení. Někteří z vás na tento princip zapomněli. Prezident Trump mě pověřil touto zodpovědností. Vy radíte, já dělám konečná rozhodnutí. Pokud někdo z vás chce mou práci, máte dvě možnosti: jít se zeptat Trumpa, nebo vzít do ruky pugilovou hůl.“

Pugilovy hole jsou polstrované tyče, které armáda používá pro bojový výcvik.

„Bez prezidenta Trumpa bychom neměli pravomoc k žádnému zatýkání. Dlužíme mu důvěru a naši trpělivost. Pokud má pocit, že by veřejná zatýkání měla počkat až na výsledky pololetí, stojím na jeho straně, bez ohledu na naše zmocnění,“ pokračoval generál Berger.

Zřejmě se obracel na majora generálmajora Richarda E. Anglea a plukovníka J.D. Keirseyho, kteří oba vydali kakofonické výkřiky za širokou a okamžitou válku proti Deep State. Ostatní v radě, řekl náš zdroj, sdílejí jejich názor, ale byli méně hlasití.

„Vážím si vašeho přispění, pánové, ale stáhnete se. Naším úkolem je chytat zrádce, ne je mít mezi sebou,“ řekl generál Berger.

Dále řekl, že 60 let škod Deep State nelze odčinit přes noc – nebo za týden, měsíc nebo rok. Deep State se natolik zapletl do politické arény, že určit, kde korupce začíná a končí, je neřešitelné dilema, dodal a podpořil metodickou, systematickou angažovanost nad unáhlenou akcí.

„Falanga Deep State padne. Je to jen otázka času,“ řekl generál Berger.

Zdroj:  https://realrawnews.com/2022/06/gen-berger-to-white-hats-stand-down/