https://odysee.com/@radiosvstudiotapinradio:5/vladimirstepan-1:c

Alena Vitásková v rámci Institutu založila skupinu odborníků, která pracuje pod názvem “Energie není luxusní zboží”. Skupinu vede Ing. Vladimír Štěpán. tato skupina argumentačně zasahuje proti neúnosným cenám energií a plynu. Členové sekce popsali problém a návrhy kroků k řešení a zpracovali podklady pro vládu, poslance i vybrané ministry.

Vzhledem k tomu, že cena ropy, benzínu a zemního plynu na celém světě prudce stoupá, ocitli jsme se na významné křižovatce dějin, která může způsobit masivní hospodářský kolaps Evropy, Ameriky a celého světa. Z dalších ekonomických potíží, které naše společenství postihnou v důsledku rostoucích nákladů na energie, bude západ obviňovat Rusko.

Stejně jako západ obviňoval Rusko z ekonomických potíží, které si svět v posledních dvou letech způsobil sám, naaranžovanou agendou covidismu. Kdo bude hrát otloukánka? Proč se handluje s energiemi ve spekulacích na burzách jako veksláci v tuzexu? Kdo na energokrizi nejvíce vydělává, a kdo je ve skutečnosti potrestaný? Kam až chtějí globalisté vyšroubovat ceny? Jak se tvoří umělý nedostatek surovin?