Dnes začnu jedním takovým maličkým střípkem. Jeden můj čtenář mě upozornil na dvě zajímavé veřejné zakázky ministerstva obrany z poslední doby. Černochová si objednala fentanylová lízátka. Že jste o něčem takovém nikdy neslyšeli? Tak vězte, že fentanylová lízátka jsou moderní způsob, jak účinně a rychle tišit bolest. Fentanyl je mnohem účinnější než opium, běžně se v nemocnicích používá ve formě náplastí a americká armáda ho ve formě lízátek používá místo původních vojenských injekcí z morfiem u kterých se v bitevním bordelu snadno stává, že ztratíte přehled, kdo už morfium dostal a kdo ještě ne. Když dáte zraněnému fentanylové lízátko, tak to vidíte na první pohled, protože mu z pusy čouhá štokrle.

Chvíli mi trvalo, než jsem zjistil, kolik taková lízátka stojí na volném (americkém) trhu a ukázalo se, že naše armáda těchto lízátek ve dvou zakázkách koupila zhruba STO TISÍC kusů. Jestli dostala nějakou množstevní slevu, tak jich mohla koupit i mnohem víc. Petra Rédová se pokusila získat nějaké další informace přímo u armádních nákupčích, kteří byli o těchto zakázek uvedeni a narazila na hradbu vyhýbavých odpovědí. A pak vzápětí informace o té první (větší) zakázce zmizely z armádního webu.

Co myslíte, je takové množství tišících prostředků pro vojáky běžný nákup? Naše armáda má celkem asi třicet tisíc lidí a z toho těch, co by mohli jít bojovat, je tak pět tisíc. Při tomto množství lízátek by každého mohli zranit pětkrát. Nebo se počítá s nějakými jinými zraněnými? Nebo se to kupuje pro Ukrajinu a bude se jim to posílat? Ze zakázky se dalo vyčíst, že je to určeno pro vojenskou záchrannou službu… Otázky, samé otázky.

Už minulý týden jsem psal o tom, že agentura RAR v Polsku vypustila zprávu o mobilizaci v Polsku, což prý byla chyba a mohou za to ruští hackeři. Tusk prý žádnou mobilizaci neplánuje. Ale také probleskávaly zprávy, že Tusk jen nechtěl, aby se to odtajnilo před volbami, protože by to mohlo poškodit jeho stranu.

Minulý týden u nás byl americký ministr Blinken a generální tajemník NATO Stoltenberg na neformálním summitu NATO. Naše mééédia o tom napsala pár suchých informací a nedozvěděli jsme se skoro nic o tom, co se tam ujednalo. V tomto jsou naši novináři naprosto spolehliví a tajemnější než šéf tajné služby Koudelka. Ale ukrajinské noviny si pustily pusu na špacír a tak víme, co se u nás ujednalo.

Válka bude pokračovat a bude se eskalovat, protože západní zbraně smějí být Ukrajinou používany pro útoky na ruské území, česká muniční iniciativa začala už dávno před válkou na Ukrajině… bude vytvořen fond pro další financování války na Ukrajině ve výši sto miliard eur… Ukrajinci už sice docházejí, ale připraví se Poláci, následovat budou Češi. Fentanylová lízátka už máme nakoupená… Až vám ustřelí nohu, nebude to bolet.

Orbán, kudy chodí, tudy mluví o nebezpečné válečné eskalaci, které je nutno zabránit, nebo to špatně dopadne.

Němci se podvolili a prý už také nebudou omezovat použití svých raket Taurus jen na ukrajinské území.

Zásahy ruských radarů včasné výstrahy byly také dost „na hraně.“

Izrael prý brzy vpadne do jižního Libanonu. Jedna válka je jim málo.

Scotta Rittera vytáhli z letadla, když chtěl letět do Moskvy a sebrali mu pas…

Když něco chodí jako kachna, kváká to jako kachna, má to peří jako kachna, tak to nejspíš bude kachna.

Ale ještě tu ohledně válečné eskalace máme jedno takové drobné omezení. Budou volby. Kdybychom lidem řekli dopředu, co se chystáme udělat, tak nám nedají ani hlas. Ani ti liberálové nám ho nedají, protože jsou silní jen na hubě a do zákopů se jim nechce úplně stejně jako chcimírům.

Takže, milí Ukrajinci, ještě s tou eskalací ještě chvíli vydržte. Jen teď do neděle. Pak se volební místnosti zavřou a spustíme to, na čem jsme se domluvili. Začneme krymským mostem a pak už to pojede. Už jsme našli způsob, jak obejít Orbána, Fico má pět děr v břiše, tak je alespoň dočasně mimo hru. Ostatní jsou nadšení a připravení. To by bylo, abychom toho Rusa neporazili… V Evropě je lidí jak sraček, Kefalín. Stejně to chceme depopulizovat…

Toto je moje poslední a nejnaléhavější pozvánka k volbám. Pokud nepřijdete a neuděláte válečným štváčům svými hlasy jejich nejhorší životní průser všech dob, tak to dotáhnou do konce. Netají se tím. Na průstřely břicha už nakoupili fentanyl, abyste se u toho tolik nekroutili. Zítra už bude zbytečné něco říkat. Máte koho volit a volte moudře. Tyto volby jsou referendem o míru. Žádnou lepší příležitost nedostanete a kdo ví, jestli nemáme poslední šanci, hodit písek do jejich válečných choutek. Příští volby už budou cinknuté korespondenčními hlasy a elektronickými vymoženostmi. A kdo ví, jestli vůbec budou. Na Ukrajině to jde také bez voleb…

Pokud jim neuděláte z voleb zabíjačku, tak oni udělají zabíjačku z vás.

Přeji hodně štěstí.

 

AUTOR: Vidlák

ZDROJ