Důstojník WH zadržený za neúspěšný detektor lži zemřel v úterý při výslechu dvěma agenty NCIS na infarkt, řekl zdroj z kanceláře generála Erica M. Smithe zpravodajskému serveru Real Raw News.

Jak bylo v neděli oznámeno, generál Smith nařídil zadržení dvou důstojníků letectva, kteří poskytli klamné odpovědi ohledně své věrnosti hnutí White Hat, ale neodsoudil je pouze na základě omylné technologie, která má podle expertů 10-15% chybovost. Chtěl, aby výsledky detektoru lži buď doložily, nebo zneplatnily lidské mozky.

V úterý dorazili dva agenti NCIS do Camp Pendletonu, kde byli oba podezřelí ubytováni, a krátce si promluvili s generálem Smithem, než obdrželi povolení k rozhovoru s nejvyšším důstojníkem letectva, 36letým bývalým pilotem (Budeme mu říkat kapitán Lansing – ne jeho skutečné jméno), který byl po nehodě při výcviku “uzemněn” a později sloužil jako spojka letectva s operacemi White Hat. Počátkem roku 2021 využil své účty na sociálních sítích k tomu, aby se zřekl Bidenova režimu, nazval Bidena „falešným prezidentem“, čímž vyvolal varování Lloyda Austina: buď toho nechá, nebo bude postaven před vojenský soud.

Článek 88 Jednotného zákoníku vojenského soudnictví stanoví, že každý důstojník, který použije opovržlivá slova proti prezidentovi, viceprezidentovi, Kongresu, ministru obrany, ministru vojenského oddělení, ministru vnitřní bezpečnosti nebo guvernérovi nebo zákonodárnému sboru jakéhokoli státu, území, Commonwealthu nebo majetku, ve kterém je ve službě nebo přítomen, bude potrestán tak, jak to může nařídit vojenský soud.

Ačkoli Lansing varování uznal, pokračoval v kritice správních mandátů k očkování a plánů začlenit komunitu LGBQT+ do vojenského aparátu na anonymních účtech na sociálních sítích přístupných prostřednictvím nevojenských počítačů.

V září 2021 zástupci generála Davida H. Bergera prověřili Lansinga, který se oficiálně distancoval od režimu a přísahal, že bude dodržovat ústavu proti všem nepřátelům, zahraničním i domácím, a přivítali ho v řadách. Náš zdroj řekl, že Lansingovy povinnosti jsou administrativní; neměl přístup k citlivým operacím.

Když byl minulý týden náhodně vybrán na detektoru lži, nic nenamítal. A když mu bylo řečeno, že dvakrát neuspěl, souhlasil s ochranným zadržením do doby, než budou k dispozici výsledky dalších výslechů.

Jeho chování se změnilo v okamžiku, kdy agenti NCIS vstoupili do výslechové místnosti. Lansing řekl, že je to nevhodné, protože letectvo má nezávislou divizi pro vyšetřování zločinů, Úřad letectva pro zvláštní vyšetřování, který je od 1. srpna 1948 jeho vyšetřovací službou na úrovni zločinů. Řekl, že by se cítil „pohodlněji“, kdyby mluvil s OSI.

„Okamžitě červené vlajky,“ řekl náš zdroj. „OSI je kompromitovaná, plná milenců Bidenových. Lansing to věděl.“

NCIS, dodal, konfrontovala Lansinga s prohlášeními, která pronesl během svého počátečního prověřování a která byla v rozporu s jejich zjištěními. Lansing tvrdil, že pohrdá vakcínami a nařízeními k očkování, ale důkazy dokazovaly, že byl třikrát očkovaný, jednou poté, co sněmovna odhlasovala zrušení mandátu k očkování. Poslední bodnutí dostal na civilní klinice, údajně proto, aby se to nedostalo do jeho vojenských zdravotních záznamů. Další vyšetřování odhalilo, že Lansing sice anonymně kritizoval vakcíny na sociálních sítích, ale zároveň nabádal podřízené, aby zůstali u svých vakcín aktuální.

Nervózní Lansing, tlačený k zodpovědnosti za tuto nedůslednost, popřel, že by někomu řekl, aby se nechal napálit, ale přiznal, že dostal třetí injekci – protože ho k tomu přemlouvala jeho žena. Navíc se NCIS dotazovala na „nepravdivé“ odpovědi na otázky z detektoru lži, konkrétně na to, zda Lansing měl v úmyslu zradit generála Smithe. Dvakrát odpověděl „ne“, ale jeho puls a dýchání říkaly něco jiného.

„V tomto případě opravdu píchl jehlou, abych tak řekl, a NCIS chtěla věrohodné vysvětlení. Lansing jim dával vyhýbavé odpovědi, řekl, že otázka je nefér, protože se nikdy osobně nesetkal s generálem Smithem a kvůli tomu nevěděl, jak na otázku odpovědět. Čím víc sondovali, tím byl nervóznější,“ řekl náš zdroj.

Když vyšetřovatelé přešli k diskusi o Lansingově ženě, vypěnil, uvedl zdroj.

„Očividně se některé věci přehlédly. Ukázalo se, že manželka má vazby na nějaké kontroverzní demokraty, vedla kampaň za Bidena, volila ho, a aby toho nebylo málo, pracovala pro Soros Fund Management. Nic z toho nikdy neprozradil a nějak se to přehlédlo, což bylo do očí bijící přehlédnutí pro jistotu,“ řekl náš zdroj.

„Jak se opovažujete do toho zatahovat mou ženu?“ Lansing údajně na vyšetřovatele vyhrkl chvíli předtím, než se mu ztížilo dýchání a on se bolestí chytil za hrudník. Měl křeče a zhroutil se na podlahu, když dorazili zdravotníci s přenosným defibrilátorem a snažili se mu znovu nastartovat srdce. Ale bylo příliš pozdě. Vypršel.

Náš zdroj řekl, že výslech byl etický a podle všech praktických měřítek mírný; v žádném případě se NCIS Lansingovi nedostala do rukou.

Real Raw News se ještě musí dozvědět výsledky výslechu druhého důstojníka.

https://realrawnews.com/2023/02/white-hat-officer-suspected-of-treason-dies-under-interrogation/