Jedná se tedy o účinný druh korupce. Farmaceutický průmysl si nejprve kupuje profesory, pak primáře oddělení, pak další vedoucí lékaře a tak dále, nekupuje si mladší lékaře. Takže když je několik tisíc lidí na výplatní pásce průmyslu, je to opravdu, ale opravdu špatné. A proto jsem napsal svou knihu „Smrtící léky a organizovaný zločin: jak Big Pharma zkorumpovala zdravotnictví”. Doufám, že přesvědčím pacienty, aby nebrali tolik léků, protože na léky, které užívají, tolik lidí umírá. V mé zemi lidé berou tolik léků, že každý občan může být v léčbě jedním a půl lékem od narození až do smrti. To je neuvěřitelné. Přitom léky nejsou tak užitečné.

A zabíjejí velmi mnoho z nás. Víme to. Proto jsou léky třetím největším zabijákem po srdečních chorobách a rakovině. Takže to, co potřebujeme v příštích letech, je užívat mnohem méně léků, než kolik jich užíváme v současnosti. Kdybychom to dělali a byli opatrní, mohli bychom žít déle a lépe. Léky totiž mají mnoho vedlejších účinků. A pacienti si často neuvědomují, že když se jim přitíží, může to být vedlejší účinek léku, který dál užívají, protože jim to říkají jejich lékaři.

Takže když jsem byl specialistou na vnitřní lékařství, velmi často jsem dělal to, že jsem spoustu léků, zejména u starších lidí, vysadil. A je to docela objevné, když na vaše oddělení přijde starší člověk upoutaný na lůžko, a když léky vysadíte, ten člověk omládne o mnoho let. A mnohé z těchto léků ovlivňují mozek. A staří lidé to snášejí velmi, velmi špatně.

Padají, a když si zlomí kyčel, čtvrtina z nich zemře. A například antidepresiva užívá více než 10 % našich starých lidí. A zdá se, že každý rok zabijí 3 % z nich. Chci říct, že když 100 starých lidí bude jeden rok užívat antidepresiva, 3 % z nich zemře, protože spadnou a zlomí si kyčel. To je obrovská úmrtnost. Takže spousta jiných léků a antidepresiv také způsobuje, že lidé padají a umírají. A mohou ovlivnit vaše poznávací schopnosti, paměť a všechny tyto věci.

A pak se vzájemně ovlivňují způsoby, o kterých téměř nic nevíme. Velmi mnoho starších lidí užívá více než pět léků denně. A my vlastně nevíme, jak se tyto léky navzájem ovlivňují. Víme jen to, že všechny léky mají v těle mnoho účinků. A některé z nich se vzájemně ovlivňují i ve svém metabolismu. Můžete získat příliš vysokou koncentraci léku, pokud současně užíváte jiné léky. Takže způsobujeme spoustu škod, které si ani neuvědomujeme.

Mám docela pestrou sbírku věcí, kterými mě lidé za ta léta nazývali, a někdy se mě novináři ptali: Proč pořád vyhledáváte kontroverze? A já odpovídám, že ne, že kontroverze vyhledává mě. Protože říkat pravdu ve zdravotnictví není populární, získáte si tím spoustu nepřátel, protože na falešných předpokladech spousta lidí vydělává, jak lékaři, tak průmysl.

A naši regulátoři léčiv a naši politici, ti jsou s nimi zajedno. Takže jen velmi málo lidí je ve zdravotnictví nezávislých na penězích. A samozřejmě jsem během své kariéry napadl spoustu tzv. posvatných krav a lidé hlasitě křičeli. V jednom francouzském časopise mě nazvali masturbátorem statistiky, protože jsem pomocí statistiky ukázal, že mamografický screening nefunguje a podobně. A dokonce jsem byl obviněn z vědeckého pochybení Asociací dánského farmaceutického průmyslu, což bylo naprosto směšné. Bylo to obtěžování od začátku do konce.

Přišli s vágními argumenty, že nemůžou uznat závěry mé studie. Přitom mohli přijít s čísly a říct, že tato čísla jsou špatná. Neudělali nic. Bylo to jen obtěžování. Trvalo to 18 měsíců. A když nás pak zprostili obvinění, postaral jsem se o to, aby toto hnusné chování bylo popsáno v British Medical Journal. Takže potom už po mně dánský farmaceutický průmysl tolik nešel. A když vyšla moje kniha o organizovaném zločinu, tak o ní prostě lhali, jako vždycky, že moje příklady jsou staré, že jsou z doby před 90 lety a tak dále.

Ukazuji v ní to, že to, co dělá deset největších firem, je organizovaný zločin. Ty příklady, které byly z posledních 10 až 15 let, nejsou staré příklady, a zločinů přibylo, protože když se zločin vyplatí, budete mít více zločinů. Tak funguje kapitalismus.

Překlad: David Formánek

 

https://otevrisvoumysl.cz/dr-peter-gotzsche-farmaceuticky-prumysl-je-organizovany-zlocin/