Zneuctěný bývalý viceprezident Dick Cheney byl zatčen na Štědrý večer, když se snažil potají vstoupit do Spojených států, aby strávil dovolenou se svými dcerami – Liz a Mary – v jejich domě ve Virginii, řekl zástupce sboru generálního soudce, který hovořil pod podmínkou anonymity.

Jak již dříve informovaly Real Raw News, strůjce 11. září uprchl letos 11.11.  z USA na Nový Zéland poté, co zjevně zjistil, že byl stejně jako jeho bývalý šéf George W. Bush terčem vojenského zatykače. Bush byl té noci zadržen, ale Cheney měl propracovaný plán útěku, který mu pomohl uniknout.

„JAG a OMC obdržely užitečné informace, že se Cheney vrací do USA na palubě neplánovaného a nedeklarovaného Boeingu 777-200 CIA směřujícího do Miami. Když přišla informace, byl už nějakou dobu ve vzduchu a let měl přistát někdy kolem 16:00 na Štědrý den. Byl už v polovině, takže jsme měli jen hodiny na to, abychom se dali do pohybu,“ řekl náš zdroj.

Aniž by prozradil konkrétní provozní podrobnosti, řekl, že americké speciální jednotky v civilu prozkoumaly letiště před Cheneyho příletem. V 16:15 spatřili pozorovatelé s dalekohledem nezaměnitelný profil dvoumotorového širokoúhlého trupu při sestupu. Přistál na dráze 9, ale nejel na žádný z mezinárodních terminálů letiště, jak je obvyklé u letů přilétajících ze zámoří; místo toho letadlo pojíždělo a zastavilo se před servisním závěsem severně od terminálů. Motory hřměly na tažném remorkéru, který vlekl mobilní rampu se schody k velkému proudovému letadlu. Když se dveře otevřely, vystoupila pouze jedna osoba. Byl to Richard Bruce Cheney.

Cheney okamžitě nastoupil do černé limuzíny s diplomatickými poznávacími značkami, která zastavila poblíž schodiště rampy jen několik sekund poté, co opustil letadlo.

“Speciální jednotky měly dvě možnosti: zatknout ho tam, nebo zastavit vozidlo.” Nechtěli vytvářet riskantní pohyb a rozhodli se následovat limuzínu,“ řekl náš zdroj.

V civilních vozidlech tým SF omezil auto několik mil od letiště při vjezdu do podzemní garáže u hotelu Hilton Miami Airport Blue Lagoon, kde Cheney údajně plánoval zůstat přes noc nebo změnit vozidla, aby se vyhnul potenciálním pronásledovatelům.

Speciální jednotky limuzínu zablokovaly, uvěznily ji mezi svými neškodně vyhlížejícími Range Rovery a pak ji obklíčily s tasenými zbraněmi a nařídily cestujícím, aby okamžitě opustili vozidlo. Řidič vyhověl a předal své pověřovací listiny. Identifikoval se jako Yusuf Hamza, pákistánský státní příslušník a agent CIA, a tvrdil, že byl na diplomatickém úkolu a přepravoval VIP z Miami International na regionální letiště v Miami. Řekl, že on, jeho vozidlo a všichni cestující mají plnou diplomatickou imunitu proti prohlídkám, zabavování a zatýkání.

“Imunita zrušena,” řekl mu údajně velitel SF.

Když Cheney odmítl vystoupit z vozidla, SF spustil přepážku z plexiskla oddělující sedadlo pro řidiče a cestující a přidržel mu pistoli přímo na čele.

„Cheney se nakonec dostal ven, ale ne dříve, než pronesl obvyklou hru Deep State: ‚Víš, kdo jsem? Vlastním tě. Tvůj život skončil.“ Takový humbuk. Pak řekl, že se jen snažil dostat do Virginie, aby viděl svou rodinu na Vánoce. Asi to nebyly Vánoce, dle jeho představ. Jedna věc je jistá, bude trávit Nový rok na Guantánamu,“ řekl náš zdroj.

Jak Cheney, tak Hamza byli převezeni do zadržovacího střediska ke zpracování, řekl náš zdroj na závěr.

Zdroj:

https://realrawnews.com/2021/12/dick-cheney-arrested/