Delta Force Operators v pondělí ráno zadrželi osmnáctikolový vůz napěchovaný pistolemi mířící k budově berního úřadu ve Washingtonu, D.C., sdělil zdroj z kanceláře generála Davida H. Bergera agentuře Real Raw News.

Několik hodin po hlasování Kamaly Harrisové o klimatickém, zdravotním a daňovém zákonu, které bylo rozhodující v hlasování o režimu, rozhodlo IRS najmout a vyzbrojit 87 tisíc nových agentů – ve výši 80 miliard dolarů – vyjel nenápadný tahač z vládou pronajatého skladu v Jessupu v Marylandu. Kabina z obsidiánu a připojený přívěs projely městskou průmyslovou čtvrtí a chystaly se stočit na dálnici Baltimore-Washington, když narazily na překážku: čtyři terénní vozy, mu zablokovaly cestu, dva na silnici a jeden na každé krajnici. Za normálních okolností by přívěs mohl blokádu převálcovat. Ale tohle nebyly obyčejné okolnosti. Za každým terénním vozem stáli čtyři muži ve vojenském oděvu a každý z nich mával puškami namířenými na čelní sklo kabiny.

Když náklaďák se skřípěním zastavil, čtyři ze šestnácti operátorů Delta Force se přiblížili a přikázali řidiči a spolujezdci, aby ukázali ruce a vystoupili z vozidla. Poslechli, dali jim roubík, svázali je a pak je strčili do vedoucího terénního vozu. Dva operátoři beze slova nastoupili do kabiny a nastartovali. Během několika vteřin se vozidla rozešla. Zadržení a zabavení trvalo jen několik minut.

Přívěs s tahačem vyjel z Marylandu ve dvě hodiny ráno a za současných dopravních podmínek měl dorazit do D.C. nejpozději ve čtyři hodiny ráno. V té době už však speciální jednotky s přívěsem dojely do úschovny/skladu, které si předem připravily, a provedly inventuru nákladu podle přepravního dokladu nalezeného v kabině.

Podle zaznamu bylo v přívěsu 23 500 beden Sig Saur P229 a 160 000 nábojů ráže .40, údajně určených pro posílené policejní síly IRS.

Týden před zabavením odposlouchávalo kybernetické velitelství americké armády komunikaci mezi komisařem IRS Charlesem Rettigem, Chuckem Schumerem a Joem Manchinem. Rettig při konferenčním hovoru prohlásil, že „k nákupu došlo“, což způsobilo, že poněkud rozčilený Schumer nechtěně odhalil povahu zásilky. „Proč teď? Měli jste počkat, až schválíme investici a potřebný zákon. Předběhli jste zákonný postup, tohle by se nám mohlo vymstít,“ řekl Schumer. Manchin se z rozhovoru vzteky odpojil a řekl: „Opravdu nic z toho nemusím slyšet,“ a zavěsil. Ale Schumer s Rettigem diskutovali dál. „Víme, že ten zákon projde, Kamala na to dohlédne. Není to problém. Informace o nákupu upravíme. Uvedene, že jsme zbraně koupili, až když byl návrh zákona odhlasován a schválen,“ blekotal Rettig. „Nepřesouvejte majetek, dokud to Biden nezařídí zákonem,“ řekl Schumer, na což Rettig vyhrkl: „Zbraně tam jsou dlouho, je to příliš riskantní. Přesunu je sem ze skladu v Marylandu, co nejdříve. Jestli dojde k nějakému zpětnému rázu, padne to na mě.“

Kybernetické velení americké armády okamžitě přeposlalo záznam hovoru jak generálu námořní pěchoty Davidu H. Bergerovi, tak veliteli Delta Force, jehož jméno zůstává tajné. Společně schválili misi na zabavení rádoby arzenálu IRS. Vyšetřování odhalilo, že federální vláda má smlouvy s několika přepravními a skladovacími zařízeními v oblasti Marylandu a operátoři Delta Force brzy začali tato místa sledovat a poměrně rychle narazili na zlatou žílu. Zjistili, že sklad Jessup střeží dav agentů ministerstva financí, jejichž modré větrovky se zvláštním nápisem IRS na zádech nápadně prozrazovaly jejich totožnost.

Delta Force si mohla vybrat: přepadnout sklad a riskovat přestřelku, nebo pokračovat ve sledování, dokud nebude obsah skladu naložen na vůz, a zmocnit se ho na cestě na místo určení.

Podle našeho zdroje Delta Force sledovala, jak agenti ministerstva financí plní návěs obdélníkovými dřevěnými bednami, jejichž obsah byl vyražen na dřevo inkoustem – pistole… spousta pistolí a munice.

„Delta očekávala, že s náklaďákem pojede i ochranka, ale ve voze seděl jen řidič a jeden agent IRS. Žádná sledovací vozidla. IRS je nepřítel lidí a ty pistole… k čemu by je potřebovali? Přemýšlejte o tom? Tohle je vítězství, byť malé, protože mají na činnost 80 miliard dolarů. Pořád jsme uprostřed boje,“ uvedl zdroj na závěr.