Při operaci úřadu šerifa v okrese Polk zaměřené na obchodování s lidmi, prostituci a dětské predátory bylo zatčeno 108 osob, mezi nimi čtyři zaměstnanci společnosti Disney a okresní soudce.

Šestidenní tajná operace nazvaná „Operace březnový žal 2“ začala 8. března. Podle sdělení úřadu šerifa okresu Polk se detektivové snažili identifikovat a osvobodit všechny oběti, které byly nuceny k prostituci, nebo kohokoli, kdo se podílel na obchodování s oběťmi. Činili tak vyhledáváním osob, které zveřejňovaly online inzeráty na prostituci, i těch, kteří prostitutky vyhledávali prostřednictvím online komunikace.

Detektivové také vyšetřovali dospělé osoby, které na internetu hovořily sexuálně zabarveným způsobem s těmi, o nichž se domnívaly, že jsou dětmi. Celkem byli zatčeni čtyři muži, kteří se na internetu dopouštěli kořistnictví na dětech.

Šerif okresu Polk Grady Judd na tiskové konferenci uvedl, že mezi zatčenými byl i zaměstnanec společnosti Disney, který je nyní údajně dětským predátorem.

Sedmadvacetiletý Xavier Jackson měl detektivovi v utajení, který se vydával za čtrnáctiletou dívku, posílat své sexuální snímky a grafické popisy toho, co chce dělat. Údajně se také chlubil tím, že pracoval jako plavčík v Disneyho resortu Polynesian Village v resortu Walt Disney na Floridě, uvedl Judd.

Jackson byl obviněn ze tří případů předávání materiálů poškozujících nezletilé a jednoho případu nezákonného použití obousměrného komunikačního zařízení.

Další tři zaměstnanci společnosti Disney byli zatčeni za to, že se každý z nich pokusil zlákat prostitutku. Byli to 24letý Wilkason Fidele, 27letý Shubham Malave a 45letý Ralph Leese.

Fidele pracoval v Tomorrowland ve Walt Disney World v restauraci Cosmic čtyři roky. Malave pracoval pro společnost Disney jako softwarový vývojář a má pracovní vízum z Indie. Leese pracoval v IT oddělení společnosti Disney téměř čtyři roky a je ženatý.

„Jsem si jistý, že Disney není potěšen. Vsadím se, že ani jeho žena není potěšena, ale my jsme rádi, že jsme ho zatkli,“ řekl Judd o Leesovi.

Společnost Disney potvrdila, že Leese, Fidele a Jackson byli umístěni na neplacené volno a že Malave není zaměstnancem společnosti, uvedla CBS News. Deník Epoch Times kontaktoval společnost Disney s žádostí o vyjádření.

Prostituce je v naprosté většině Spojených států nelegální, s výjimkou deseti okresů v Nevadě.

Dalším pozoruhodným případem bylo zatčení 66letého Daniela Peterse, soudce na penzi ze státu Illinois, který byl obviněn z nabízení prostitutek. Judd uvedl, že Peters jim řekl, že je soudcem v okresu Cook ve výslužbě a pracuje jako zvláštní asistent pro právní záležitosti v úřadu šerifa v okrese Cook.

Výsledkem operace bylo zatčení obchodníka s lidmi a čtyř dětských predátorů, což „dává celé této operaci smysl“, uvedl Judd ve svém prohlášení.

Naším cílem je identifikovat oběti, nabídnout jim pomoc a najít a zatknout ty, kteří z vykořisťování lidí profitují.

Zdroj.

Převzato:  https://tadesco.org/ctyri-zamestnanci-spolecnosti-disney-mezi-108-zatcenymi-pri-tajne-akci-zamerene-na-obchodniky-s-lidmi-a-sexualni-predatory/