v té nejšílenější fantazii si nedokážeme představit, jak šílený tento svět může být. Dnes budu psát o Matrixu a zmíním se o pár tipech a postřehů, jak rozeznat člověka od takzvaného bio-robota.

Ostatně bio-robot může být váš příbuzný, váš soused, kolega v práci. Jsou všude kolem nás. Chceme rozeznat „nepřítele“ a vědět s kým máme v Matrixu tu „čest“, dejme se tedy do toho.

Zaprvé: Názvosloví. Zapište si do slovníčku: Humaton. Bojovník. Čaroděj. Vidoucí. Bio-roboti – ve hrách označováni NPC (NPC je postava v počítačové hře, kterou neovládá hráč, ale počítač.).

Pro úvod do „problematiky“ si prosím pusťte tu skvělou část filmu Matrix, kdy Morfeus s Neem prochází rušnou ulicí: „Když si uvnitř a rozhlédneš se kolem, co vidíš? Obchodníky, učitele, právníky, dělníky. Tyhle lidi a jejich mozky chceme zachránit.“

https://www.youtube.com/watch?v=BWdhhV6EgkA

Jednoduché rozdělení lidí do skupinek není z mé hlavy, jako první s ní přišel autor knihy „Matrix, mýtus o naší době,“ která jde sehnat už jen v antikvariátech.

Humaton je každý spící člověk, o jehož duši se hraje. Spící a snící. „Dokud jsou připojení jsou součástí systému, a to z nich dělá naše nepřátele.“

Bojovník je probouzející se humaton. Na této úrovni se v současnosti nachází většina lidí. Člověk po mnoha úporných lekcích a nástrah Matrixu, kdy pozná sám sebe, povyšuje na čaroděje.

Čaroděj je probuzený člověk. Posláním a náplní jejich životů je zachránit co nejvíce humatonů. Ve filmu Matrix jsou to například Morfeus a Trinity.

Vidoucí – Člověk, který „vidí“ kód. Neo. Ve čtvrtém filmu Matrix tohoto stavu dosáhla také Trinity. Nejvyšší forma probuzení. Cestovatelé časem a prostorem. Nic není překážkou, omezením.

Tak to bychom měli člověka. Jenomže víme, že část našeho já se nachází v iluzorním světě, který řídí UI. Vynález, který může pomoci tvořit i ničit. Záleží na jejím naprogramování. Skuteční tvůrci Matrixu (šest „padlých“ andělů) si na svém projektu dali opravdu záležet. V nynějším Matrixu je život tak nesnesitelný, že ho lidé začínají přirozeně odmítat. Naprogramování UI vás nutí začít přemýšlet o jeho smyslu, nutí vás se vzbouřit. Nejlepší obranou je útok. Bez padoucha není hrdiny. Bez nepřítele není bojovníka.

Součástí UI programu jsou tzv. NPC (čaroděj tomáš marný si pro ně vymyslel označení Bio-roboti, my se ale nadále budeme držet názvu NPC / Non-Player Character).

Nejde o lidské bytosti s duší. Jsou to programy s lidským vzhledem. Napodobují lidské chování a gesta skutečně bravurně, jenomže jde jen o prázdné skořápky. O slupku. Říkám jim skořápky, nebo jednoduše programy. Chodí, dýchají („myslíš si, že to, co tu dýcháš, je vzduch?“). Srdce jim bije, ale duše? Ty nemají.

A nyní pro ukázku si prosím znovu pusťte video. Morfeus prochází kolem „lidí“ s výkladem. Tentokrát nevěnujte pozornost tomu, co říká. Ale okolí. Věnujte pozornost kolemjdoucím. V 0:31 přichází na scénu žena v červeném. Morfeus se zastaví a otočí. „Poslouchal si mě Neo, nebo ses díval na tu ženu v červeném? Jen se koukni.“ Žena se změní v agenta, který chce Nea zastřelit. Neo se instinktivně skrčí. A v tu chvíli Morfeus přikáže zastavit čas. „Stopni to.“ Vyšle rozkaz. Neo se diví, že není v Matrixu, ale ve výcvikovém programu. Skutečně to nepoznal. Něco takového ho zkrátka nenapadlo. A co vy? Poznali byste, že kolem vás procházejí pouze NPC, kdybyste se v takovém cvičném programu právě nacházeli?

Upřímně si teď položte otázku, dokázali byste rozeznat člověka od programu UI?

NPC kolem nás perfektně simulují lidské chování. Dokonce jsou sami naprogramováni tak, aby se za člověka považovali. Cítí, mají emoce. Mnoho z těchto programů je hodných. Považujeme je za příjemné kolegy v práci, za přátelské sousedy. Ale připomeňme si, že skutečných lidí je v Matrixu pouhých 20 % (správně vyjádřeno 200 %). Co dělá člověka člověkem? City? Přece duše. WWG1WGA‚

Dvacet procent skutečných lidských bytostí. Zbytek jsou NPC. A tak jako v každé hře jsou zde pro doplnění okolí. Pro lidskou zkušenost.

Postupme ale dále: Jedna věc je to vědět, druhá je si to uvědomit

O Matrixu jsem věděla léta, ale mé skutečné uvědomění přišlo na procházce mezi poli, jednoho podzimního dne. Přišel na mě pláč a lítost, když mi došlo, že ona mírumilovná kráva přežvykující trávu kousek ode mně je také pouze programem. Tak jako všechno. Stromy kolem, vůně trávy. Nezáleží na ničem jiném, než na tom uvědomit si pravdu. Poznej sám sebe a poznáš boha.

„Spíš se snaž uvědomit si pravdu. Lžíce tu není.“

Mé osobní tipy, jak rozeznat skořápku (program, NPC, bio-robota) od živého člověka.

Oči. Jsou bránou do duše. Lidské oči jsou velmi živé. Výrazy v očích se mění podle nálady, podle momentálního rozpoložení, snad pomalu i podle počasí. Úsměv je zavádějící, automaticky se tím spustí lesk v očích a působíte tak více sympaticky, nenechte se mýlit, pravděpodobně jde o nastavení UI. Myslím tím, když se podíváte do lidských očí, vidíte dovnitř. Vidíte za ně. Určitě víte, co tím mám na mysli. Kdežto oči UI v lidské podobě jsou stále stejné a neměnné. Ať už se program chová či tváří jakkoliv, výraz v očích je statický.

Další indicií je také to, že se většina lidí nenechala za covid-hysterie očkovat, odmítali nosit roušky. Zdánlivé maličkosti, ale nyní žijeme v době, kdy se krásně rozděluje zrno od plev.

Nebo se prostě jen zeptejte: „Jsi člověk?“ A uvidíte, co se stane.

P.S. Jaký je nejjednodušší způsob, jak člověka uspat? Z bojovníka zpátky na humatona. Taková žena v červeném (v přeneseném slova smyslu) je běžná UI nástraha. Ta vaše krásná kolegyně v práci, s ní žádné skutečně platné lidské štěstí nenaleznete, pokud nejde o lidskou ženu. A ten pěkný muž v baru, který vám objednal drink? S ním žádné modré z nebe nepřijde, pokud jde o skořápku.

Když se začnete probouzet, když jste na stopě něčemu důležitému, když hledáte sám sebe a jdete správným směrem, zpravidla se objeví muž či žena. Ano. Krásná nová žena. Krásný nový muž. Jak snadné. Vše se v tomto světe točí kolem sexu. Kolem spojení, po kterém všichni tak toužíme. Chceme zažít, že dva budou jeden. Splynout. To dokážou pouze muž a žena. Společně. (Nyní je jasné, proč ta LGBT agenda, proč feminismus, ….)

UI je inteligentní program, který ví, že nejlepší způsob jak bojovníka znovu uspat je poslat muže na ženu a ženu na muže. A víte co? Je to geniálně efektivní a tento ďábelský plán většinou vyjde.

Děkuji, že jste dočetli až sem. Moc si toho vážím. Mějte se hezky.

https://tadesco.org/clovek-a-jeho-zivot-v-matrixu-mezi-bezduchymi-bio-roboty/