Námořní pěchota Spojených států zatkla bývalého ředitele FEMA Brocka Longa v pondělí ráno a obvinila ho z pobuřujícího spiknutí a velezrady, řekl zdroj v kanceláři generála Erica M. Smithe agentuře Real Raw News.

Long, jmenovaný Donaldem Trumpem na doporučení Michaela Pence, působil jako ředitel Federální agentury pro řešení krizových situací mezi 23. červnem 2017 – 8. březnem 2019, kdy „rezignoval“ uprostřed kritiky etické stížnosti na používání služebních vozidel pro osobní dopravu.

Náš zdroj uvedl, že prezident Trump propustil Longa poté, co se dozvěděl, že agenti pod jeho velením terorizovali Houstoňany během hurikánu Harvey v roce 2017.

V srpnu téhož roku čelil Long první velké přírodní katastrofě svého působení v podobě hurikánu Harvey. Uvedl, že hurikán bude pro Texas pravděpodobně zaznamenán jako „nejhorší katastrofa, jakou stát zažil“, přičemž doba zotavení by měla trvat „mnoho let“.

Dlouhá nevědomost nebo neschopnost kontrolovat své podřízené výrazně přispěla k počtu škod a mrtvých, uvedl náš zdroj.

Zatímco vítr trhal střechy a převracel přívěsy a přívalový déšť měnil ulice v řeky, zločinní agenti FEMA plenili zaplavené domy a trápili obyvatele, kteří bouři čelili. Rváči FEMA drancovali hotovost a zbraně, jak to později dělali pod jiným vedením, když hurikán Ian zasypal jihozápad Floridy.

Gestapo FEMA navíc ohradilo bezdomovce, včetně invalidních a nemajetných veteránů, a přivedlo je na palubu bárky FEMA kotvící v přístavu v Houstonu. Unesené už nikdo nikdy neviděl a předpokládá se, že jsou mrtví.

Když se Trump dozvěděl o kriminalitě FEMA, konfrontoval Longa, který odmítl odpovědnost a prohlásil, že „zběhlí agenti“ museli „vzít věci do vlastních rukou“. Po dlouhém přežvykování Long slíbil, že pachatele dovede k Trumpovu prahu. Trump dal Longovi 24 hodin na to, aby je našel – nebo sám stanul před vojenským soudem.

Long však uprchl.

„Nyní víme, že Brock Long uprchl ze země poté, co mu prezident Trump šlápl na kuří oko. Koupil si letenku do Buenos Aeries a schoval se tam. Nejlepší, co víme, je, že byl v Argentině, dokud se v pondělí nepokusil proklouznout zpátky do USA. Ale věděli jsme, že přijede.“

Námořní pěchota, dodal, si vyhlédla rezidenci v Raleighu v Severní Karolíně a vrhla se na Longa pár vteřin poté, co ho UBER vysadil. Dům, jak řekl náš zdroj, patřil dlouholetému příteli Longa, který nikdy nedošel ke zvonku.

„Ne, ne, tohle mi nemůžete udělat. Nic jsem neudělal,“ křičel údajně Long, když mu námořní pěchota dávala roubík a zapínala mu zápěstí a kotníky.

Náš zdroj nechtěl říct, jak se generál Smith dozvěděl o dlouho očekávaném návratu Longa do Spojených států.

„Jsou věci, které můžeme udělat a nechceme, aby o nich věděla ilegální administrativa,“ řekl, „Brock Long bude postaven před vojenský tribunál.“

https://realrawnews.com/2023/06/former-fema-director-brock-long-arrested/