Bílé klobouky v neděli zatkly majora americké armády a velícího seržanta, kteří slíbili věrnost Josephu Bidenovi a instruovali své podřízené, jak vést městskou válku proti občanům dodržujícím zákony, uvedl zdroj z kanceláře generála Erica M. Smithe pro Real Raw News.

Těmito ostudami uniformy byli major David Dunbar a CSM Nema Mobarakzadeh, štábní důstojník 10. horské divize a vyšší poddůstojník ve Fort Drum.

Náš zdroj neuvedl podrobnosti o samotném zatčení, ale uvedl, že k němu došlo mimo stanoviště, po setmění, 30. července.

V místopřísežném prohlášení JAGu, do něhož jsme nahlédli, se uvádí, že Dunbar a Mobarakzadeh naverbovali 250 vojáků 10. horské divize do „soukromé armády“, jejímž úkolem bylo potlačit občanské povstání v případě vítězství Josepha Bidena v prezidentských volbách v roce 2024, a podrobně popisují svůj hanebný plán vtrhnout do domů Trumpových příznivců a se zbraní v ruce se zmocnit jejich zbraní. Podle místopřísežného prohlášení Dunbar a Mobarakzadeh rekrutovali dobrovolníky a za zády velitele posádky plukovníka Matthewa R. Myera prováděli cvičení městské války.

Náš zdroj uvedl, že Bílé klobouky v současné době nemají žádné důkazy usvědčující Myera. Neví ani, zda JAG vydá obvinění proti 250 vojákům, kteří se účastnili cvičení domovních prohlídek a zabavování.

Dunbar a Mobarakzadeh, jak dodal, naverbovali pouze vojáky, kteří řekli, že volby v roce 2020 byly spravedlivé a legitimní, že Donald J. Trump způsobil 6. leden a zaslouží si uvěznění a že Bidenova administrativa je zákonným vládním orgánem Spojených států. Vojáci také slibovali věrnost Josephu Bidenovi místo „… vlajce Spojených států amerických a republice, za kterou stojí…“.

Dunbar a Mobarakzadeh nějakým způsobem financovali pronájem nemovitosti, dvacetiakrového vyčištěného pozemku asi 23 km západně od Drumu, na kterém postavili „překližkové městečko“, aby simulovali útoky na americké občany. Vojáci se učili, jak prolomit dveře, nastražit výbušniny a zabíjet Trumpovy příznivce. Jejich mimoškolní výcvik zahrnoval také lekce o tom, „kde zastřelit příznivce Trumpa, aby byl efekt co největší“, uvedl náš zdroj.

Poté, co byli Dunbar a Mobarakzadeh zatčeni, Bílé klobouky rozebraly překližkové městečko a našly mosaz – vojenský slangový výraz pro vystřelený náboj – roztroušenou po okolí.

Zeptali jsme se našeho zdroje, jak Dunbar a Mobarakzadeh plánovali vést válku s pouhými 250 vojáky v silně pravicově orientovaném státě New York.

„To je otázka za milion dolarů. Může jich být víc; tyto sekty se mohou formovat i v jiných zařízeních. V tuto chvíli víme o těch 250.“

Dodal, že oněch 250 zahrnuje všechny poddůstojnické hodnosti od vojínů po prvního seržanta.

Na závěr jsme se našeho zdroje znovu zeptali, proč Bílé klobouky nezatkly všechny zúčastněné, když jejich jednání bylo vlastizrádné a porušovalo Jednotný kodex vojenské spravedlnosti a Ústavu USA.

„Podívejte, probíhá vyšetřování. Mohu vám říci, že musíme vyloučit psychologickou manipulaci nebo chemický nátlak. To je vše, co vám teď mohu říci.“

Před zveřejněním tohoto článku požádala redakce Real Raw News o vyjádření Fort Drum a městskou policii ve Watertownu. Mluvčí Drumova úřadu pro styk s veřejností uvedl, že Dunbar a Mobarakzadeh jsou na „mimořádné dovolené“, a mluvčí policie Watertown uvedl, že policie nemá žádné informace o výcvikovém zařízení mimo stanoviště.

https://realrawnews.com/2023/08/white-hats-arrest-black-hats-in-new-york-state/