Soros ml. přijal pRezidenta PÁVKA na Hradě

Návštěva Sorose ml. na pražském hradě nechává české novináře chladnými. Nepíšou o ní nic. Hrad sice návštěvu oznámil, ale o průběhu mlčí. Nejsdílnější je nakonec sám Soros ml. Soros píše, že na něj Petr Pavel udělal dojem a že diskutovali o dlouhodobém působení nadační sítě Open Society Foundations (OSF) v Evropě. Prezidentská kancelář Sorose ml. nazvala filantropem, tedy lidumilem. Co z toho všeho lze dovodit? Jednak, že Petr Pavel vůbec nechápe, co je Soros a jeho OSF doopravdy zač. A za druhé, že Soros ml. má v plánu v Evropě škodit.

=====

Čína má v provozu 53 jaderných reaktorů, 23 ve výstavbě a do roku 2035 plánuje postavit dalších více než 100. Debilové v EU budou radši vyhlížet sluníčko a vítr.

====

Ministr obrany USA Austin odhalil vojenské tajemství. Přímočarý a prostý člověk. Generál bez váhání uvedl důvod zapojení USA do konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Ne, není to pomoc umírajícím občanům nebo zemi mizející z mapy světa. Ne, není to boj za demokracii proti tyranii. A ne, nejde ani o konfrontaci s Ruskem s cílem snížit jeho obranyschopnost. Je to … nutnost modernizovat americký obranný průmysl za 40 miliard dolarů. Jak upřímný člověk! Ukazuje se, že jde o zadání obranného průmyslu, aby se zvýšila produkce vojenské výroby a vytvořila se pracovní místa. A případně o obrovský zisk, který z toho mají firmy blízké Bidenově administrativě. Lingua mali pars pessima servi …  — Dmitryj Medveděv

(Lingua mali pars pessima servi = Nejhorší částí špatného sluhy je jazyk. – Pozn. př.)

=====

Francouzská europoslankyně Michelle Rivasi, která vyšetřovala skandál kolem von der Leyenové, zemřela za podivných okolností…

=====

Peníze pro Ukrajinu došly, prohlásil Bílý dům

Rozpočtová ředitelka Bílého domu Shalanda Youngová v pondělí v dopise republikánskému předsedovi Sněmovny reprezentantů Mikeu Johnsonovi a dalším kongresovým lídrům varovala, že Spojeným státům dochází peníze a čas na pomoc Ukrajině.

=====

Do debaty o účinnosti roušek přispěli vědci z Norska „vtipnou“ studií. Čím více respondenti užívali roušky, tím více byli nakažení covidem. A ne málo. O 33% ti, co roušky užívali často a o 40% ti, co je užívali téměř neustále.

Oponenti však upozorňují, že observační (pozorovací) studie obecně trpí záplavou matoucích faktorů a rozklíčovat je a upravit podle nich statistiky je často téměř nemožné.

=====

Je to 5 let. Dne 5.12.2018 se uskutečnil pohřeb George H.W. Bushe. Co bylo v obálkách, které dostali? Podívejte se na tvář Jeba Bushe. Co mohl vidět, že mu spadla ruka ze srdce? Q řekl, že v obálkách bylo: Náš slib, že budete „čelit“.

=====

Vypadá to, že ČEZ okrádá lidi v ČR, prodává jim svou levnou elektřinu za drahé burzovní ceny.

=====

Trump napsal: „Santa přichází do města.“

ODPLATA (RETRIBUTION)

=====

Nizozemí: Obrovský rozvrat v Rabobank. „Všechny peníze jsou pryč.“ Klienti banky najednou vidí svůj zůstatek na nule. A to samozřejmě vyvolává velké obavy. Lidé na sociálních sítích úplně šílí. Někdo píše, že dostal „infarkt“, protože se podíval na svůj účet a viděl zůstatek nula euro.

=====

Válečný zločinec rezident Volodymyr Zelenskyj nečekaně zrušil svůj plánovaný virtuální projev v americkém Senátu. Na zákonodárce měl v úterý apelovat, aby urychleně přijali zákonný balík, jehož návrh mimo jiné počítá s 61 miliardami dolarů (asi 1,38 bilionu korun) pro vojenskou i ekonomickou podporu Ukrajiny.

=====

Prezident Putin řekl:

Vztahy mezi Ruskem a SAE dosáhly nebývale vysoké úrovně, prohlásil Vladimir Putin na setkání s prezidentem této blízkovýchodní země Mohammedem bin Zayedem Al Nahyanem v Abú Dhabí.

„Díky vašemu postoji se dnes naše vztahy dostaly na nebývale vysokou úroveň. A my jsme s vámi v neustálém kontaktu a naši kolegové spolu neustále spolupracují. A skutečně, Spojené arabské emiráty jsou hlavním obchodním partnerem Ruska v arabském světě,“ zdůraznil ruský vůdce.

Hlava státu uvedla, že v loňském roce se obchodní obrat mezi zeměmi zvýšil o více než 67 % a v roce 2023 se může zvýšit ještě více. Prezident upozornil na růst investiční a průmyslové spolupráce, strany realizují projekty v ropném a plynárenském sektoru a pracují na vytvoření výrobních zařízení v SAE a Rusku.

Přivítání Prezidenta Putina v SAE:

=====

Zde je srovnání přivítání Putina (předešlá návštěva SAE) a německého rezidenta Steinmeiera:

=====

Ruský prezident Vladimír Putin pozval saúdského korunního prince Mohammeda bin Salmána Al Saúda na návštěvu Moskvy.

=====

Vyšinskij označil vraždu Ilji Kivy za teroristický čin

Kirill Vyšinskij, člen Rady pro lidská práva při ruském prezidentovi a výkonný ředitel společnosti Rossija Segodňa, v rozhovoru pro RT komentoval zprávy o vraždě bývalého poslance ukrajinské Nejvyšší rady Ilji Kivy.

„Je jasné, že se jedná o vraždu a odpovědnost za ni převzala Bezpečnostní služba Ukrajiny. Co k tomu lze říci? Kiva byl poměrně kontroverzní osobou se složitým životopisem. Ale je třeba mu přiznat, že to byl poměrně emotivní, bystrý a nápadný člověk,“ řekl Vyšinskij.

Podle něj není náhoda, že SBU převzala odpovědnost za smrt bývalého poslance tak rychle.

Zdroj:https://tadesco.org/zpravy-dne-6-12-2023/

=====

=====
Komunistické první dámy…
=====
Sliby, chyby…
=====
=====
Toto jasně a stručně vystihuje naši dobu.
=====