? Stručně, k ranní  ☕️, 9. října:

?Trump pokáral Bidena za neopatrnou rétoriku o jaderné válce s Ruskem.

?Japonsko stále považuje projekt ropovodu Sachalin-1 za důležitý z hlediska stabilních dodávek ropy.

?Ukrajinská vláda vyčlení 15,1 milionu dolarů na nákup palivového dříví pro obyvatele frontových území a ukrajinské železnice vyrobí 6 000 kamen na topení.

?Egyptští podnikatelé a hoteliéři požádali egyptskou centrální banku, aby urychlila postup přijetí rublu jako obchodní měny a také zavedení platebního systému Mir v zemi.

?Evropské země se v otázce protiruských sankcí stále obtížněji sjednocují – říká estonská premiérka Kaja Kallasová.

?České poslanci budou na nadcházející schůzi schvalovat změny letošního státního rozpočtu, na jejichž základě by mohl vzrůst schodek o 95 miliard na až 375 miliard korun.

?Rakušané volí prezidenta, hlavou státu by mohl zůstat Van der Bellen

??⁉️ O Záporožskou elektrárnu nepřišla Ukrajina, ale EU.

Evropská unie nikdy nepodporovala ambice Ukrajiny přeměnit Záporoží v nový Černobyl – pouze ve větším měřítku. Ale nejde o to, abyste se starali o matku přírodu. S hlavou loutkového režimu byla jednoduše uzavřena dohoda, že jim elektrárnu seberou a elektřinu vymění za zbraně. Nebo dokonce jen na splácení mnohamiliardových dluhů za velmi, velmi nevýhodné ceny. Proto byly v posledních měsících na ZNPP vrhnuty všechny síly, ale zahraniční střelci nemířili na reaktory a byly použity pouze nejmodernější, vysoce přesné zámořské zbraně.

Ale nevyšlo to. Před několika dny Vladimir Putin podepsal dekret, kterým se vlastnictví zařízení převádí na Ruskou Federaci. Vznikne unitární podnik Záporožská jaderná elektrárna. A příchod ruských ozbrojených sil na toto území, stejně jako jejich následný postup, nakonec zmaří možnost úspěšného bombardování.
https://cdnn21.img.ria.ru/images/07e6/07/0c/1802012705_0:0:3072:1728_1920x0_80_0_0_64f06741e1fdce96e4530cec45f2bf96.jpg

?? USA dochází munice pro HIMARS:

Bývalý plukovník Kansian tvrdí, že USA docházejí dodávky raket HIMARS pro Ukrajinu

Spojené státy brzy nebudou schopny dodávat Ukrajině některé druhy munice, protože dochází rychleji, než je možné ji doplnit. jak v sobotu 8. října  potvrdil plukovník americké námořní pěchoty ve výslužbě a hlavní poradce Centra pro strategická a mezinárodní studia Mark Kansian.

https://iz.ru/tag/ukraina

⁉️?? Ukázalo se, že americké průzkumné letadlo omylem přeletělo přesně nad místem útoků na ruský plynovod v době bombardování.

Agentura Reuters sdílí údaje o letu letounu P-8A Poseidon, výsledky však nezveřejňuje. Předpokládejme, že nálože mohly být nastraženy předem a v době výbuchů nebyl na místě nikdo kromě “náhodně” prolétajícího průzkumného letadla….

???Německo oznámilo další dodávky zbraní na Ukrajinu: VSU dostane systém protivzdušné obrany IRIS-T a 100 tanků z Řecka a Slovenska?

⚠️ MMF přidělil Ukrajině 1,3 miliardy dolarů na finanční podporu.

Výkonná rada Mezinárodního měnového fondu (MMF) schválila urychlené financování Ukrajiny ve výši 1,3 miliardy dolarů. Peníze budou použity na potřeby financování platební bilance, včetně potravinářského sektoru.

▪️MMF konstatuje, že v důsledku bojů na Ukrajině došlo k poklesu HDP, zvýšení inflace a rozpočtového deficitu a k výpadkům v obchodu. Fond rovněž konstatuje, že se úřadům podařilo “za těchto mimořádně obtížných okolností udržet významnou úroveň makrofinanční stability. MMF věří, že tyto peníze budou impulsem pro další podporu ze strany věřitelů a dárců Ukrajiny.

??Zvýšené sponzorování terorismu.?

??Několik tisíc lidí se v sobotu sešlo na náměstí SNP v Bratislavě na protestu proti chudobě, který zorganizovala Konfederace odborových svazů (KOZ) Slovenské republiky. 

Vyzývají vládu a parlament, aby přijaly okamžitá opatření a kroky k řešení energetické a inflační krize, poklesu životní úrovně obyvatelstva a stabilizaci ekonomiky. Podle nich je cílená pomoc občanům, místním samosprávám a podnikům nedostatečná.

Zdroj: https://t.me/selskyrozum

video: IMG_6630

??Skandování “pojďme z NATO” v Paříži, když lidé vyrazili do ulic kvůli stále rostoucím životním nákladům a bojům na Ukrajině.

https://t.me/vitazstvosvetla/3806

IMG_6631

?? Velká demonstrace v Německu, Lidé jsou znechuceni DIKTATUROU a vyzývají k rezignaci vlády za její politiku zneužívání a sankcí vůči Rusku a úmrtí způsobených otravnými opatřeními a experimenty satanských a genocidních globalistů

https://t.me/vitazstvosvetla/3805

video: IMG_6632

??Washington DC. 

Víme, že všechny federální budovy jsou zavřeny.

Vojáci se stahují do hlavního města.

UŽ TO ZAČÍNÁ ???

https://t.me/QMartinCornel/7843

?? Austrálie 7. října 2022 Mission 2 Melbourne – Protivládní shromáždění za svobodu

 Melbourne Western City za nejdelšího zablokování, kde systémová prasata pod režimem megalomanského diktátora Daniela Andrewse střílela lidi bez rozdílu gumovými projektily

IMG_6634