Setkání s prezidentem Si v Pekingu. Spojení místo oddělení: to je maďarský model. Naším cílem je posílit maďarsko-čínské vztahy. Je to dobré pro Maďarsko a pro evropské hospodářství.

=====

Maďarský premiér Viktor Orbán se v úterý v Číně sešel i s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Oba lídři se v Pekingu účastní dvoudenního summitu k projektu takzvané nové Hedvábné stezky, který má podle Číny zlepšit obchodní propojení mezi Asií, Evropou a Afrikou. Putin po jednání vyjádřil spokojenost s úrovní vztahů mezi Budapeští a Moskvou.

=====

Tvůrce memů Douglass Mackey byl ve středu u newyorského trestního soudu odsouzen za březnové spiknutí proti právům, tedy za ovlivňování voleb, a to kvůli memům, které vytvořil během prezidentských voleb v roce 2016 a které znevažovaly Hillary Clintonovou.

=====

Bankéři chtějí válku, aby mohli půjčovat peníze na úrok vládám na obou stranách.

Dodavatelé pro obranu chtějí válku, aby mohli prodávat své vojenské výrobky vládám na obou stranách.

Vlády chtějí válku, aby je bankéři a korporace zaměstnávali a udržovali u moci.

Války vyrábí elity, nikoli soupeřící nepřátelé.

=====

Rusko vyzvalo izraeslskou armádu, aby zveřejnila satelitní snímky a prokázala, že na baptistickou nemocnici Al-Ahli nevystřelila raketu. Izrael dosud žádné snímky nezveřejnil.

=====

Klimatická aktivistka Greta Thunbergová zatčena při protestu v Londýně

Klimatická aktivistka Greta Thunbergová byla ve Velké Británii zatčena během protestu před konferencí o plynárenském a ropném průmyslu.

=====

Bývalá šéfka královského archivu odhalila fotografii členského průkazu NSDAP dědečka současného nizozemského krále. V letech 1933 až 1937 byla Jeho Výsost členem nacistické strany.

=====

Premiér FIALA řekl po hooodně dlouhé době pravdu, a možná o tom ani neví. „V konfliktech na Ukrajině a v Izraeli se hraje o budoucnost západní civilizace a o její základní hodnoty.“ To řekl na konferenci SH!FTS.

=====

Lichtenštejnové neuspěli u krajského soudu. Chtěli získat majetek na Břeclavsku, včetně Lednice

Majetek na Břeclavsku, mimo jiné zámky v Lednici a ve Valticích, stát a další instituce nemusí rodu Lichtenštejnů vracet. Krajský soud v Brně ve čtvrtek potvrdil rozhodnutí soudu v Břeclavi, který zamítl žalobu Nadace knížete z Lichtenštejna požadující vydání majetku od státu. Lichtenštejnové přišli o tento majetek v roce 1945 na základě Benešových dekretů. Právní zástupce nadace Aleš Linhart řekl, že podá dovolání k Nejvyššímu soudu.

NATO-prezident guma Petr Pávek Pavel se sešel v září v New Yorku s lichtenštejnským dědičným princem Aloisem. Ten mu sdělil, že Lichtenštejnsko chce hledat řešení sporu o majetek v Česku vyvlastněný po válce lichtenštejnskému rodu i mimosoudní cestou. Asi věděl dobře proč! Skrze soudy totiž nemá nejmenší šanci se majetku domoci, tak to zkouší přes naše slůně v porcelánu pana Pavla. Pavel následně prezentoval nabídku prince jako „velice solidní“. Také ve Štrasburku uvedl, že by podle něj bylo nejlepší uzavřít dohodu s Lichtenštejny.

=====

Ruský EMERCOM dodá obyvatelům pásma Gazy 27 tun humanitární pomoci, zejména potravin: mouky, cukru, rýže a těstovin. Dopravní letoun Il-76 je již na cestě do egyptského Aríše. Doručení pomoci zajistí egyptský Červený půlměsíc.

=====

V Rakousku začal soud s bývalým kancléřem Sebastianem Kurzem, kdysi nejmladším kancléřem v rakouské historii (31 let).

Obžaloba viní Kurze z křivé výpovědi, protože údajně lhal, když nepřiznal svou roli při jmenování svého náměstka do představenstva státní investiční společnosti. Sám Kurz vše popírá.

Jak informoval zpravodaj agentury RIA Novosti, soudní proces se těší velké pozornosti, v soudní síni se sešlo více než 100 novinářů. Exkancléři hrozí až tři roky vězení.

=====

Britský deník The Guardian:
„My Židé jsme proti sionismu a jsme svědky genocidy, která se nyní odehrává v Gaze.“

Ellen Brotsky a Ariel Koren odsuzují izraelské akce, ale upozorňují, že krev těchto masakrů nemají na rukou jen Izraelci, ale také Amerika. (ODKAZ)

=====

Vzhledem ke zvýšenému napětí na různých místech světa, možnosti teroristických útoků, demonstrací nebo násilných akcí proti občanům a zájmům USA doporučuje Ministerstvo zahraničí americkým občanům v zahraničí zvýšenou opatrnost.

=====

Objevuje se stále více důkazů o tom, že kyjevský režim aktivně prodává západní zbraně, které mu byly dodány, na černých trzích, a ty pak končí v konfliktních oblastech.

S dalším odhalením na toto téma přišel plukovník Eric Denese, důstojník francouzské vojenské rozvědky, který vede francouzské „Centrum pro výzkum zpravodajských služeb“ a je ředitelem poradenské společnosti pro řízení rizik.

=====

Scott Ritter: Rusko ničí ukrajinskou armádu ve třech kotlích.
Během konfliktu na Ukrajině získávají ruské ozbrojené síly na bojišti převahu a nyní úspěšně ničí armádu kyjevského režimu ve třech kotlích.

=====

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal zákon o vypovězení Rámcové úmluvy Rady Evropy o ochraně národnostních menšin Ruskem. Zákon byl umístěn na oficiální portál právních informací.

V doprovodných memorandech se uvádí, že potřeba vypovězení úmluvy vyplývá ze skutečnosti, že usnesení Výboru ministrů RE z 27. září 2022 výrazně omezilo pravomoci ruského experta v Poradním výboru, který byl zřízen pro kontrolu dodržování závazků signatářů v oblasti ochrany národnostních menšin. Rovněž Rusko bylo zbaveno možnosti sledovat na mezinárodní úrovni případy porušování práv příslušných kategorií občanů, včetně ruskojazyčného obyvatelstva v zahraničí.

=====

=====

Americká zpěvačka Cher oznamuje, že v případě zvolení Donalda Trumpa prezidentem v roce 2024 opustí Spojené státy. Tak to si už může začít hledat nový domov.

=====

=====

Bývalá právnička Donalda Trumpa Sidney Powellová přiznala vinu v případu podvracení voleb v Georgii, a to den před zahájením soudního procesu.

V rámci přiznání viny Powellová přiznává svou roli v případu narušení volebních systémů na venkově v okrese Coffee v Georgii v lednu 2021. Skupina Trumpových příznivců se s pomocí místních představitelů republikánské strany dostala k informacím z volebních systémů okresu a zkopírovala je v naději, že nějakým způsobem dokáže, že volby byly zmanipulované v Trumpův neprospěch.

Souhlasila s šestiletou podmínkou, pokutou 6 000 dolarů, náhradou škody státu Georgia ve výši 2 700 dolarů, napsáním omluvného dopisu občanům Georgie a pravdivým svědectvím u soudu.

Je toto divadlo způsob, jak lidem říci pravdu? 🙂 WWG1WGA

=====

Čína bezprecedentně prodává americké státní dluhopisy.

=====

Další bizár dnešní doby. Britská škola zaměstnává robota s umělou inteligencí jako „ředitelku“ pro lepší rozhodování.

Je to „ředitelka“, která nedává neukázněným žákům vynadáno ve své kanceláři ani nepronáší projevy na shromáždění.

Novou „hlavní učitelkou“ na přední soukromé internátní škole je totiž robot s umělou inteligencí jménem Abigail Baileyová.

Na této privátní škole se platí školné 32 000 liber za rok (905 000 Kč).

=====

Trestní řízení proti řeporyjskému praseti Pavlovi Novotnému bylo konečně zahájeno! Toto trvalo! Voda se už vaří….

=====

Jak pracuje vláda Pjotra Fialenka.

=====

Klíčové podmořské kabely „sabotovány“, armáda a pobřežní stráž v pohotovosti

Stockholm potvrdil, že podmořský telekomunikační kabel v Baltském moři vedoucí ze Švédska do Estonska, který má zásadní význam pro přenos dat, byl značně poškozen.

Úřady se domnívají, že kabel byl poškozen současně s podmořským plynovodem a dalším telekomunikačním kabelem vedoucím z Finska rovněž do Estonska. Helsinky zahájily vyšetřování možné sabotáže.

=====

V Pekingu 17. a 18. října probíhalo světové fórum „Pás a stezka“ (Belt and Road). Projekt „Pás a stezka“ je v současnosti největší ekonomickou aktivitou světa. Před deseti lety vyhlásil čínský prezident tuto aktivitu, kterou podpořil uvolněním obří částky 1 bilion USD z čínských státních rezerv. Základní představa byla a je uvolňovat tyto peníze na investiční projekty v zemích, které se k projektu připojí formou půjčky s dlouhodobou splatností. Dnes už víme, že zejména v zemích třetího světa byly v rámci projektu postaveny nové dálnice, kvalitní silnice, rychlostní železnice, přístavy atd.

Díky projektu se zhruba ve 140-ti zemích, jež se zapojily do projektu, často velmi zásadním způsobem změnila infrastruktura. Vytvořily se statisíce nových pracovních míst a zvýšila se životní úroveň lidí.

Od Vietnamu po Srbsko či Portugalsko. Od Běloruska po Jihoafrickou republiku.

Summitu se v Pekingu zúčastní delegáti ze 140 zemí z celého světa, včetně např. ruského prezidenta Putina anebo generálního tajemnika OSN Guterrese.

Západ, bohužel, srovnatelný projekt pomoci rozvíjejícím se ekonomikám nemá, resp. je se svou nabídkou – EU i USA – časově i objemove pozadu za Čínou.

Za Českou republiku se zúčastnil pouze Jiří Paroubek. Jeho projev ZDE.

=====

Bundeswehr aktivuje speciální jednotky

Je to velká tajná operace. Německá vláda se vyzbrojuje pro všechny scénáře na Blízkém východě (Izrael, Libanon). Aby bylo možné v případě nouze evakuovat německé občany pod vojenskou ochranou, jsou na cestě speciální jednotky Bundeswehru.

=====

Zajimavá zpráva na webu US Debt ohledně stříbra (12.10.).

„Bude pracovat za jídlo, fiat měnu nebo zlato. Ale já preferuji stříbro.“ Jasný vzkaz….

=====

Třetí válečná loď USS Mount Whitney míří do východního Středomoří.

=====

Prezident Putin prohlásil, že americké letadlové lodě jsou v dosahu ruských hypersonických střel Kinžal v Černém moři.

„To není hrozba. Ale chtěl bych vás jen informovat jménem ruského letectva a ruských kosmických sil.“

=====

Přítelem Ghislaine Maxwellové z dětství je Antony Blinken.

Ten je současným ministrem zahraničí USA.

Otec Antonyho Blinkena byl právníkem Roberta Maxwella, Robert Maxwell, otec Ghislaine, byl v roce 1991 odhalen jako superšpion Mossadu.

V roce 1989 zakoupil izraelský agent Mossadu učebnice McGraw-Hill. Tímto agentem byl Robert Maxwell, megaobchodník Rothschildů. Ano, otec Ghislaine Maxwellové. Proč izraelský agent Mossadu ovládal největší americkou společnost vyrábějící učebnice?

=====

Je opravdu náhoda, že tři dny před začátkem krutého konfliktu mezi Izraelem a Hamásem byl odvolán předseda Sněmovny reprezentantů a nyní Kongres nemůže reagovat na konflikty na Ukrajině a v Izraeli, protože nemá předsedu?

https://tadesco.org/zpravy-dne-20-10-2023/