Na Slovensku začal soud s obžalovaným guvernérem centrální banky Kažimírem

Na Slovensku začal soud s guvernérem slovenské centrální banky (NBS) Peterem Kažimírem, který čelí obžalobě z podplácení v době, kdy byl ministrem financí. Kažimír vinu dlouhodobě odmítá. Soud ho už letos na jaře uznal trestním příkazem vinným a vyměřil mu pokutu 100.000 eur (2,4 milionu korun), kvůli podanému odporu ale soud vypsal líčení.

=====

Švédské úřady obvinily klimatickou aktivistku Gretu Thunbergovou z neuposlechnutí policejního příkazu opustit protestní akci v Malmö v červnu letošního roku. Takové jednání může být potrestáno až šesti měsíci vězení, většina případů však končí pokutou.

=====

Moskva naléhavě vyzývá Západ vedený USA, aby zabránil kyjevským úřadům v provedení teroristického útoku na Záporožskou jadernou elektrárnu, protože Kyjev se snaží vtáhnout NATO přímo do konfliktu, uvedl ve čtvrtek ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov.

=====

FSB dopadla ukrajinského agenta, který vyhodil do povětří železniční trať na Krymu

Ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) zadržela agenta ukrajinské vojenské rozvědky, který 23. února vyhodil do povětří železniční trať v Bachčisarajském okrese na Krymu, informovalo v pátek agenturu TASS centrum FSB pro styk s veřejností.

=====

Moskevská oblastní prokuratura zahájila kontrolu americké společnosti Mars, která vyrábí cukrovinky, potravinářské výrobky a krmiva pro zvířata, s cílem zjistit případy financování ukrajinské armády a existenci nezaplacených daní, uvedl v pátek pro agenturu TASS zdroj z orgánů činných v trestním řízení.

=====

Počet obětí při protržení přehrady Kachovka dosáhl 55, sdělili zdravotníci.

=====

USA poskytnou Kyjevu tisíce kusů kazetové munice, píše agentura AP.

=====

Riziko potenciálního jaderného útoku pod falešnou vlajkou ze strany Kyjeva v Záporožské oblasti se nezmenšilo, řekl v pátek agentuře TASS předseda hnutí Stojíme při Rusku Vladimir Rogov.

=====

Ukrajinské jednotky rozmístěné u Soledaru a Arťomovska (na Ukrajině známého jako Bachmut) v Doněcké lidové republice (DLR) mají velké ztráty kvůli nekompetentnosti svých velitelů, řekl v pátek agentuře TASS Andrej Maročko, plukovník Lidové milice Luhanské lidové republiky (LLR).

=====

Rakouská bankovní skupina Raiffeisen Bank International (RBI) odkládá své plány na odchod z Ruska, informovala ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na své zdroje.

=====

Vietnam bude stát při Rusku za jakýchkoli podmínek, protože je odhodlán rozvíjet dvoustrannou spolupráci, a to i v oblasti obrany, uvedl náměstek vietnamského ministra obrany Hoang Xuan Chien na setkání s místopředsedou ruské vlády Dmitrijem Černyšenkem.

=====

Rusko může najít jiné cesty pro vývoz obilí, pokud budou západní sankce pokračovat, říká čínský expert

=====

Kontradmirál Oleg Gurinov sdělil, že Rusko nadále registruje pokračující porušování dekonfliktních protokolů, kterého se v Sýrii dopouštějí bezpilotní letouny mezinárodní koalice vedené USA.

=====

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová vyjádřila hluboké znepokojení nad bezprecedentním nárůstem násilí ve Francii, které vyvolala policejní střelba na 17letého muže alžírského a marockého původu, a varovala Paříž před jakoukoli formou policejní brutality.

=====

Ruské černomořské letovisko Soči se potýká s nedostatkem kotvišť pro jachty, informoval ve čtvrtek obchodní deník RBK.

Bidenovi nařídili omezit kontakt s firmami působícími v oblasti sociálních médií

Federální soudce v Louisianě zakázal některým úředníkům Bidenovy administrativy kontaktovat platformy sociálních médií v otázkách moderování obsahu, což by podle kritiků mohlo ztížit snahy o boj proti šíření dezinformací před prezidentskými volbami v USA v roce 2024.

=====

Vláda Spojeného království se snaží krýt vojáky obviněné z válečných zločinů, tvrdí média

Britské speciální jednotky, které jsou spojovány s mimosoudními popravami více než 80 lidí v Afghánistánu, musí zůstat v utajení, tvrdí britské ministerstvo obrany, uvedly zdroje listu The Times.

=====

Organizace Human Rights Watch (HRW) varovala USA před dodávkami kazetové munice na Ukrajinu, která byla zakázána ve více než 100 zemích kvůli vážnému riziku, jež představuje pro civilní obyvatelstvo.

=====

Zbraně, které Paříž poslala do Kyjeva, použili francouzští výtržníci

Francouzské zbraně původně dodané Ukrajině se objevily v zemi původu a jsou používány výtržníky k útokům na policii, prohlásila mluvčí ruského ministerstva zahraničí.

=====

Jihoameričtí lídři brání Zelenskému ve vstupu na summit

Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC) vymazalo ze společného prohlášení navrženého EU všechny zmínky o Ukrajině, informoval ve čtvrtek server Euractiv. Námitky CELAC rovněž přiměly EU, aby na nadcházející společný summitu nepozvala ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského.

=====

Zelenskyj měl ve čtvrtek emotivní setkání se svým bulharským protějškem Rumenem Radevem, kterého média považují za proruského. Radev sice odsoudil ruskou agresi proti Kyjevu, hovořil ale o „konfliktu, který nemá vojenské řešení.“ Tato slova Zelenského rozčílila. Slovní přestřelka se odehrála před televizními kamerami, které poté bulharský prezident z místnosti vyhodil.

Zelenského na letišti v Sofii přivítala pouze místopředsedkyně vlády Maria Gabriel.

=====

Podle čtvrteční zprávy deníku Wall Street Journal je Bulharsko blízko dokončení dohody o prodeji dvou jaderných reaktorů ruské výroby ukrajinské státní energetické společnosti Energoatom za přibližně 650 milionů dolarů.

=====

Zasedání Rady hlav států ŠOS

Ruská hlava státu se prostřednictvím videokonference zúčastnila zasedání Rady hlav států členských států Šanghajské organizace pro spolupráci.

=====

Země NATO se dosud nedohodly, co nabídnout Ukrajině na aliančním summitu ve Vilniusu (11.-12. července), píše Washington Post

Kancelář polského prezidenta oznámila, že navrhuje pozvednout vztahy Ukrajina-NATO z úrovně komise na radu. Ukrajina se nebude moci stát členem aliance, dokud na jejím území budou probíhat bojové akce, zdůraznili ve Varšavě.

=====

Česko pomůže Ukrajině s výcvikem pilotů a dodá letecké simulátory, prohlásil premiér Fiala.

=====

Lisková: Jsem nepřítelem systému. Pokud mu odmítáte sloužit, jste nepohodlnou osobou.

=====

Můžete vidět, že prezidentovi bylo položeno mnoho otázek, včetně toho, jak se kokain dostal do Bílého domu, ale neodpověděl na ně.

=====

Na Ukrajině byla vyhlášena nová vlna mobilizace v souvislosti s těžkými ztrátami, které utrpěly ukrajinské síly při protiútoku.

https://tadesco.org/zpravy-ze-sveta-7-7-2023/
Napriek všetkým indíciám, dešifrovaniu a náznakom zisťujeme, že čím viac si myslíme, že vieme, tým viac si uvedomujeme, že nevieme – a to je podstata tejto vojny.

Ako nám kapitán Kyle, Dave Guru a poručík Bosi včera večer povedali vo svojej vynikajúcej správe, armáde je úplne jedno, čo si my civilisti myslíme o ich pláne, o načasovaní, o ničom. Majú svoju prácu, sú uprostred vojny alebo na jej konci a budú pokračovať bez ohľadu na naše nariekanie, sťažovanie sa a hľadanie chýb. Majú na pleciach obrovskú zodpovednosť a závisí od nich nespočetné množstvo životov, takže by sme mali jednoducho sklapnúť a pomôcť, ako sa len dá. video

Súcit a empatia sú povinné, ale rovnako aj pevné odhodlanie urobiť všetko, čo je potrebné, s vedomím, že dôjde k určitým škodám a obetiam. Toto je vojna, aj keď nekonvenčná.

To, čo sa deje, sa deje a je to tak neuveriteľne zložité a plné zákrut a brilantnej vojenskej stratégie, že sa nemusíme biť, ak nerozumieme krokom a nedokážeme predvídať, čo sa stane. Je to zámerné. Ak chcete vyhrať vojnu, nepriateľ nemôže poznať alebo predvídať váš ďalší ťah.

Jeden z najstarších a najmocnejších národov na svete Francúzsko sa úplne prepadlo do násilného chaosu, pretože migranti už niekoľko dní beztrestne zabíjajú, podpaľujú a rabujú vo viacerých mestách. Prezident Macron je zaneprázdnený účasťou na koncerte Eltona Johna.

Ak ste v Kanade, najväčším príbehom na svete je to, ako utláča dúhová mafia nekonečné obete.

Francúzsko dnes, vy zajtra.

Je to nápis na stene? Plán na zničenie národov zvnútra je teraz na mnohých miestach na očiach, ale uvidia ľudia, čo to je? Mnohí boli zahanbení a na vlastné nebezpečenstvo prijali rekordný počet prisťahovalcov, no stále nevidia hrozbu. Nadšene počúvajú staršie médiá a pokojne sa utápajú vo vlastnom guláši nevedomosti a apatie.

Zdá sa, že výbušné svetové udalosti budú to jediné, čo ich môže vytrhnúť z ich snenia a do seba zahľadeného života. Dúfajme, že tieto udalosti vypuknú čoskoro. Niečo sa musí podariť a prebudeným aktivistom, ktorí sedem a viac rokov znášali ťarchu Veľkého prebudenia, došla trpezlivosť, pretože sa zdá, že v niektorých ohľadoch víťazí temnota. Väčšina z nás tu vie, že to nie je pravda.

Očakávaná “odstrašujúca udalosť” môže mať mnoho podôb. Mohla by mať viacero tvárí. Mohlo by to byť vyhlásenie vojny a vidieť, ako sa mnohé národy hrnú do šarvátky. Možno budeme svedkami aj finančného kolapsu a krátkodobej konfiškácie našich bankových účtov, alebo ďalšia pandémia nejakého druhu. Myslím, že môžeme očakávať zákaz vychádzania a lockdown, aby to bolo pre všetkých zainteresovaných jednoduchšie.

Ako to charakterizuje úvodný citát v tomto príspevku, my, ľudia v tejto sfére, nemáme ani potuchy o tom, čo sa v skutočnosti deje a aký je to obrovský rozsah. Celý život nás klamali na všetkých úrovniach a v zákulisí sa formuje odvážny nový svet, ktorý len čaká, aby mohol vybuchnúť a oslniť nás svojím leskom. Pre tých, ktorí to neočakávali, to bude doslova “neuveriteľné”. To najlepšie nás skutočne ešte len čaká, ale najprv sa musíme vysporiadať s poslednými pozostatkami tohto moru, ktorý takmer vyhubil Ľudstvo.

Bude trvať roky, kým sa podarí odstrániť všetky hrozby a monštrá, ktoré číhajú v našich komunitách. Väčšina ľudí nevedela o celosvetovej sieti chorých zvrhlíkov a stvorení živiacich sa na ľuďoch, mučiacich deti, o rituálnych obetiach a genetických experimentoch. Nikdy nepočuli o adrenochróme ani o látkach s ním súvisiacich.

Nezabudnite, že 4. júla má premiéru film Mela Gibsona Zvuk slobody. V kinách je zadarmo. Vraj bude krotký v porovnaní s tým, čo my prebudení vieme o farmárčení ľudských duší. Musia im to jemne zlomiť.

Urobte to, čo hovorí Mel Gibson. Takže si všetci pamätáte, keď médiá a celý PedoWood išli po Melovi? Bol to alkoholik, rasista, aniti-semita? Pamätáte si to?!? Ja áno…Teraz už viete prečo!!!🔥🔥

Boli sme naučení uctievať filmové a televízne hviezdy. Čaro Hollywoodu, Disneylandu a Disneyworldu a všetkých ich zábavných parkov po celom svete, ktoré nás hypnotizovali, bolo ťažké rozbiť, ale Patriotom sa to podarilo.

Teraz máme vojakov ako Mel Gibson, James Wood, Jim Caveizel, Isaac Kappy, Corey Haim a ďalší, ktorí svojimi čiernymi pilulkami prelomili kúzlo, ktoré sa vznáša nad ľudstvom.

Spätný pohľad. 12. mája nám Shadow of Ezra povedal, aby sme 60 dní sledovali Elona Muska. Ako je to s vašou matematikou?

Zostáva 11 dní
Twitter nepoužiteľný
Trumpov návrat na Twitter
Nový generálny riaditeľ Twitteru je agentom WEF
Dňa 12. mája sme vám povedali, aby ste sledovali Elonových ďalších 60 dní.
Zhoda okolností? Nie @ShadowofEzra

Uvedené je veľmi zaujímavý pohľad. Mohlo by to naznačovať, že Elon, ktorý pravdepodobne nie je Elon z toho, čo sme cestou zistili, by mohol byť Trump v jednej zo svojich “hereckých” úloh. Chápe to ešte niekto?

Zem je v tejto chvíli nestabilné miesto a v epickom dobrodružstve “Plán na záchranu sveta” sa môže stať čokoľvek. Scéna bola pripravená na celosvetovú “odstrašujúcu udalosť”, ktorá prinúti aj tých najroztržitejších a najneinformovanejších Ľudí, aby si sadli, spozorneli a zapojili sa. Predpokladáme, že nepôjde o jednu udalosť, ale o udalosť s viacerými aspektmi. Covid sa môže kvalifikovať ako jedna z nich. Uvidíme.

Máme niekoľko zlých, ale aj dobrých správ.

Oznámenie Nesara Gesara v Brazílii. Ak viete… viete

Ako bude vyzerať veľká, celosvetová, šokujúca udalosť? To sa nedozvieme, kým sa to nestane, ale mohlo by ísť o sériu kaskádovitých a prekrývajúcich sa udalostí. Toto je jeden zo zdrojov, ktorý možno časť tejto udalosti presne určil. Odkaz na Telegram.

Teraz sú už všetky predpoklady na to, aby niekto úmyselne SPÔSOBIL únik radiácie v ZNPP, a ak k takémuto úniku dôjde, NATO už povedalo, že to bude považovať za útok na NATO, čím sa NATO zapojí do vojny. Ak do nej vstúpi NATO, Rusko povie, že začne jadrovú vojnu.

Americká armáda koordinuje masívny zásah proti chazarskej mafii a jej agentom [prisluhovačom] vo všetkých krajinách a z mimoriadneho množstva domácej a zahraničnej vojenskej leteckej dopravy na celej planéte predpokladáme, že táto iniciatíva je už nejaký čas vo vysokých obrátkach. Zatýkanie, vydávanie, zapečatené obvinenia, popravy… počúvame o nich každý týždeň.

Nie sme si istí, koľko z týchto správ je v reálnom čase, a chápeme, že z bezpečnostných a ochranných dôvodov sa môžeme o rôznych aktivitách dozvedieť až po fakte; niekedy až dlho po fakte.

Jedným z hlavných cieľov je udržať na planéte pokoj a čo najmenší chaos, aby sa neodhalili všetky aktivity. Domáci sú nepokojní a netreba veľa, aby sa spustila búrka nepokojov a nebezpečných situácií.

Telegram je najlepším zdrojom aktuálnych informácií, o ktorom viem, ako je napríklad táto nižšie:

To je veľmi zaujímavé, čo robí veľký 🎬

Výbušné odhalenie: DeSantis odhaľuje globálnu elitu, odhaľuje prepojenie na WEF

Pripravte sa na údiv, keď sa vám pravda odhalí priamo pred očami. Globálna scéna svetových záležitostí sa chystá odhaliť svoje skryté tajomstvá, pričom DeSantis sa dostane do centra pozornosti. Objavujú sa však pochybnosti o jeho prepojení na Yaleovu univerzitu, ktorú údajne financoval Epstein. Podobná skepsa obklopuje aj ďalšie významné osobnosti ako Musk, Rogan, Jones, Tucker a ďalší. Dávajte pozor, pretože každý z nich zohráva v tejto epickej ságe kľúčovú úlohu.

Zatiaľ čo vojenské operácie naďalej prebúdzajú masy, významné osobnosti z oboch strán politického spektra vrátane RINO a demokratov sa chopili vakcín napriek tomu, že sa nezhodujú s Trumpom. V zákulisí však majstri z vojenskej rozviedky zorganizovali ohromujúci komplot a pripravili zdanlivý konflikt medzi Trumpom a DeSantisom – dobre napísané majstrovské dielo.

Skutočné odhalenie však spočíva v DeSantisovom odvážnom odhalení WEF, globálnej elity v nevídanom rozsahu. Európske spravodajské portály a sociálne médiá sa nad týmto prevratným odhalením rozčuľujú. DeSantis stojí na čele odhaľovania zákerného zovretia ČKS, ktorá WEF ovláda a riadi globalistickú agendu.

To však nie je všetko. Táto spletitá sieť vzájomne prepojených udalostí pripravuje pôdu pre to, čo sa čoskoro odohrá. Od Trumpovho vplyvu v Kongrese až po jeho tichú kontrolu nad Snemovňou reprezentantov všetko zapadá do seba, aby sa odhalilo zahraničné zasahovanie ČKS a zlikvidovali jej operácie, korporácie a priemyselné odvetvia v Spojených štátoch.

Verte tomu alebo nie, ale po celý ten čas ste súčasťou výnimočného filmu – starostlivo prepracovanej produkcie, kde herci hrajú kľúčové úlohy. Ich poslanie? Infiltrovať sa, zmeniť naratív a prostredníctvom informátorov vypustiť kľúčové informácie. Sú to preteky s časom, ktorých cieľom je prebudiť masy skôr, než nás Pentagon a CIA privedú k občianskym nepokojom.

Pripravte sa na ohromujúce odhalenia, ktoré vás čakajú – vyšetrovanie Fauciho účasti na financovaní vírusov, znovuobjavenie Epsteinovho prípadu, vzostup Muska, DeSantisa a Cottona a otvorenie dlho utajovaných Epsteinových spisov v Kongrese. Pripravte sa na to, že giganti ako Microsoft a Facebook čelia odhaleniu. Je to smršť udalostí, ktoré zmenia podobu nášho sveta.

V tejto výnimočnej ére, kde sa pravda a fikcia plynule prelínajú, majú Trump a tieto vplyvné osobnosti v rukách kľúč k odstráneniu hlbokého štátu. Buďte ostražití, pretože príliv sa obracia a veľké finále sa blíži. Bojovníci za pravdu kráčajú vpred s neochvejným odhodlaním a neoblomným odhodlaním dosiahnuť spravodlivosť.

Pripravte sa na najvzrušujúcejšiu jazdu svojho života. Predstavenie sa ešte ani zďaleka neskončilo.

Toľko sa toho deje… odkaz

Prečo musíme podstúpiť taký rozsiahly vojenský zásah? Pretože zlí aktéri chazarskej mafie už veľmi dlho rozbiehajú svoje systémy krádeží, podvodov, falšovania volieb, obchodovania s ľuďmi, drog, kontroly zbraní a obchodovania so zbraňami, dlhodobých mediálnych dezinformácií a ďalšieho po celom svete a je načase, aby si to všetci Ľudia uvedomili; aby sa podieľali na likvidácii monštier, ktoré to robia, a aby sa to už nikdy neopakovalo.

Tento rok sú 4 supermesiace a dnešná noc je číslo 1! Takže ak sa dnes alebo zajtra stane niečo zvláštne, môžete to pripísať na vrub Mesiaca v splne, ktorý je známy aj ako Hromový mesiac!

Pre nováčikov je užitočné mať k dispozícii porovnania. Každý deň sa nám pred očami vystatujú svojou symbolikou, a to nie všetky.

Prečo musíte vibrovať vysoko?
Choroba má vibráciu 5,5 Hz. V skutočnosti neexistuje nad 25,5 Hz.
Dôvodmi nízkych vibrácií môžu byť: únava, strach, nervové napätie a hnev. Preto musíme vibrovať vysoko – prestaňte neustále sledovať správy, aby vaše vibračné frekvencie neklesali.

Frekvencia Zeme je 27,4 hz, ale existujú miesta, ktoré vibrujú veľmi nízko, napríklad nemocnice a obchodné centrá, bary, nočné kluby, väznice, stanice metra, staré kancelárske budovy atď.
Bolesť 0,1 až 2 hz
Strach 0,2 až 2,2 hz
Podráždenie 0,9 až 6,8 hz
Hluk 0,6 až 2,2 hz
Nadmernosť 1,9 hz

Namiesto toho:
byť vďačný 150hz
Sympatia 150 hz a viac
Musíte vibrovať vysoko. 528 Hz, známy ako “zázračný” tón, je zvuková vlna, ktorá môže spôsobiť významné a mimoriadne zmeny v biologických funkciách. Bolo zdokumentované, že frekvencia 528 Hz aktivovala opravu DNA. zdroj

Človek, ktorý sa snaží VERNE slúžiť Bohu, úplne prirodzene, logicky a zákonite to dobré vyzdvihne, pochváli, šíri ďalej a rovnako, to rušivé odmietne, poukáže na to a snaží sa zjednať nápravu tam, kde by to rušivé malo nahlodávať duchovné snaženia nás všetkých, ktorí sa snažíme kráčať priamou Cestou ku Svetlu Pravdy Božej.

Spolupráca, je hlavným PILIEROM harmonického Života vo Stvorení a bez spolupráce Život nie je možný.

Prvá rovina Spolupráce je na úrovní myšlienok, postojov, citov. Ak tu stojíme správne, prepája sa úsilie nás všetkých do radostnej súhry, tvorivosti, inšpiratívnosti a vtedy si stojíme dobre, pretože jeden navzájom si pomáhame, inšpirujeme sa a tým aj plníme úlohy, s ktorými sme sem na Zem prišli. Pomáhame si, pomáhame celku, vytvárame v jemnohmotných svetoch silné Energetické útvary plné Svetla, Svetlých ochraňujúcich a pomáhajúcich síl, ktoré spätne pôsobia pomáhajúco a posilňujúco tam, kde je to najviac treba.

Inšpirujeme sa navzájom a pomáhame si v duchu vzájomného ZDRAVÉHO SÚŤAŽENIA, ktoré posilňuje zdravý vzostup všetkých zúčastnených a aj tých, ktorí z takejto činnosti a z takéhoto úsilia, môžu načerpať posilu do svojich dobrých snažení. zdroj

Africki migranti vypálili Francúzsko za svoje zaujmy a ani jeden Francúz sa nevzbúril pre mladu bielu babu ,ktoru African znasilnil, zabil a nacapl do kufra.

Multikulturalizmus je dobrý nápad len pre 1 % globalistov, ktorí chcú odstrániť všetky dejiny a ľudí z ich národnej a kultúrnej identity, pretože vedia, že to navždy spôsobí boje medzi skupinami a udrží občanov príliš zaneprázdnených bojom medzi sebou, príliš vyčerpaných a rozptýlených, aby venovali pozornosť vládnucej triede parazitov a ich zlým skutkom.

Chcu vymazat vasu rasu, chcu vymzat vase deti, vasu kulturu.

Ak je Francúzsko momentálne v plameňoch, zatiaľ čo Macron tancuje na koncerte Eltona Johna a všetko to ignoruje, je to preto, lebo vládnuci paraziti, pre ktorých pracuje, z toho profitujú.

Do pismena presne ako na Slovensku Caputova, Heger, Demes, US ambasada a im podobni zlocinci.

Je to jeden zo spôsobov, ako zavádzajú svoj nový svetový poriadok – jednu svetovú vládu, ktorej vládnu.
Nenechajte sa na to nachytať.

Povedzte NIE Kalergiho planu, miesaniu narodov, ras, globalizmu. Povedzte ANO Slovensku a nasim detom.

Koho (ne)voliť…🧐

📍”V týchto voľbách ide o veľa. Za dverami číha Robert Fico a fašisti. Ak sa dostanú k moci, zo Slovenska sa stane úplne iná krajina.” M. Kostolný

📍Matúš nám odporúča, aby sme sa pri voľbách sústredili na strany, ktoré spĺňajú 3 základné kritériá demokratického sveta:

  • Uvedomujú si, že Slovensko patrí na Západ. Nespochybňujú naše členstvo v EÚ a NATO.
  • V otázkach vojny majú jasno, že agresorom je Rusko a vojnu vyvolal Putin a nie Ukrajina, Západ či Amerika.
  • Nespochybňujú vyšetrovanie korupčných káuz z Ficových čias a uveriteľne sľubujú, že políciu, prokuratúru aj súdy nechajú rozhodovať bez politických tlakov.

📍Samozrejme (podľa Matúša) tieto kritériá spĺňajú Progresívne Slovensko, KDH, OĽaNO, SaS, Demokrati a Modrí, Most-Híd.

📍Aj keď sa rozchádzajú v pohľadoch na mnohé konkrétne otázky a v niektorých témach sa nikdy nezhodnú – to nevadí. Ale pokiaľ ide o snahu nepustiť znovu k moci Fica a všetko, čo tento politik predstavuje, zhodnú sa – to je podstatné.

📍Priatelia – vôbec nie je dôležité, čo ktorá strana doteraz urobila. Čo chce ktorá strana robiť pre svojho voliča – pre občana SR. Vlastne vôbec nie je potrebné čítať programy strán.

📍Ďakujeme Denník N, ďakujeme Matúš. Lepšiu antikampaň vyššie uvedeným stranám ste ani nemohli urobiť. článok zdroj

O vojne na 🇷🇺🇺🇦 panuje niekoľko mylných predstáv, ktoré považujem za potrebné objasniť.

Konkrétne to, aké sú ciele Ruska a ako to ovplyvňuje jeho vojenské správanie a stratégiu.

V tejto vojne nejde len o zabratie územia, ale o úplnú demilitarizáciu ukrajinského režimu. Po skončení vojny Rusko nechce, aby NATO malo tohto vojenského zástupcu so všetkými tými zbraňami, ktorý by bol schopný postupovať do Ruska. Chcú vyčerpať zdroje NATO a eliminovať potenciál ukrajinskej armády, ktorá by predstavovala akúkoľvek hrozbu pre ich budúcu bezpečnosť.

Preto sa Rusko uspokojí s metodickým postupom a umožní Ukrajine pokračovať v postupe do ruských opevnených pozícií, kde môže zničiť vybavenie NATO z výhodnejšej obrannej pozície.

Keď bude všetka technika NATO neutralizovaná a ukrajinská armáda sa zmenší na nulu, Rusko si môže bez odporu nárokovať na celé územie, ktoré chce. Mnohí stúpenci 🇺🇦 tvrdia, že Rusko nevyhráva, pretože nepostupuje. Tí istí 🇺🇦 stúpenci s radosťou hlásia niekoľko štvorcových kilometrov postupu do šedej zóny za cenu vyše 15k mužov a miliárd v zbraniach a vozidlách.

Pokiaľ sú Ukrajinci ochotní samovražedne útočiť na ruské opevnenia, Rusko bude s radosťou sedieť a odlamovať ukrajinské sily a spôsobovať neudržateľné straty.

Ak sa zachová status quo, víťazstvo Ruska je zaručené. Ukrajina/NATO nemôže vojensky pokračovať v tejto protiofenzíve, ale Biden a Zelenskyj odmietajú prijať politickú stratu, ak by priznali, že vysoko propagovaná protiofenzíva zlyhala.

Takže tí, ktorí hovoria, že vojna je v “patovej situácii”, sa vyslovene mýlia. Rusko vyhráva, pretože Zelenskyj/Biden naďalej zlomyseľne posielajú desaťtisíce mužov na jatky v snahe zabezpečiť si znovuzvolenie a udržanie moci. zdroj

https://vitazstvosvetla.org/spravy-05-07-2023/