Obrovská Atatürkova přehrada v jižním Turecku je po ničivém zemětřesení o síle 7,8 stupně Richterovy škály, které zasáhlo Turecko a Sýrii, zřejmě v havarijním stavu.

Jak bylo oznámeno, v hrázi je po obrovských zemětřeseních mnoho trhlin. Blízká oblast již byla evakuována.

Odborníci varovali, že hráz se může kdykoli protrhnout a následná zkáza by mohla zasáhnout oblast o rozloze 30 km2.

*****

Radikalizace extremistů, která se děje v online prostoru, je okamžitou bezpečnostní výzvou i pro Česko, uvedlo ministerstvo vnitra v situační zprávě o projevech extremismu za druhé pololetí loňského roku. Úřad dodal, že velká skupina lidí, která je nespokojená s uspořádáním a směřováním státu, má potenciál ohrozit demokratické základy Česka.

*****

Zde vidíte, jak MSM manipulují a vytvářejí FAKE NEWS pomocí starých fotografií. ODKAZ

*****

Prominentní ruský novinář, sankciovaný Ukrajinou i Západem za své reportáže z fronty, Alexander Kots, byl na návštěvě u ruských dělostřelců, a když se podivoval nad tím, že se ruští dělostřelci už nijak zvlášť nezakopávají pod zem, aby se chránili před smrtonosnou ukrajinskou palbou, odpověděli mu: Oni po nás už skoro nestřílejí! Došly jim náboje. (А у них советских уже не осталось, очень редко прилетает.) Ruští dělostřelci, tak Kotsovi opět potvrdili, co už 14 dní šíří ruské telegramové kanály – Ukrajincům došly dělostřelecké náboje, a šetří s nimi.

*****

České MSM píšou: Ukrajinská ekonomika se loni propadla o třetinu. Ruská zatím sankcím poměrně odolává. (No to je „překvapení“.)

*****

Česko má ve svých rezervách jen 12 tun zlata, šestinu toho, co před třiceti lety. Guvernér České národní banky Aleš Michl znovu otevřel téma „obnovy zlatého národního pokladu“. (Toho zlatého pokladu, který nechal rozkrást tehdejší guvernér a Rothschildův učeň Tošovský.)

*****

Premiér Justin Trudeau ve čtvrtek oznámil, že Kanada v příštích týdnech vyšle k pobřeží Haiti dvě válečné lodě, které budou provádět dohled nad touto krizí postiženou zemí a podporovat místní policii.

*****

Severní Korea v pátek pohrozila „bezprecedentně“ silnou reakcí na nadcházející společná vojenská cvičení USA a Jižní Koreje a označila je za přípravu na válku.

*****

Vietnamská policie objevila přibližně 2 000 mrtvých koček určených k použití v tradiční medicíně, uvedla v pátek státní média. Těla kočkovitých šelem byla nalezena na jatkách v provincii Dong Thap.

*****

Čínský miliardář a předseda investiční banky China Renaissance je nezvěstný, uvedla firma, jejíž akcie v pátek v Hongkongu prudce klesly.

Bao Fan, který je zároveň výkonným ředitelem banky, je významnou osobností čínského technologického průmyslu a hrál klíčovou roli při vzniku různých domácích internetových startupů.

*****

Akční hvězda Bruce Willis trpí nevyléčitelnou demencí, uvedla jeho rodina. A to necelý rok poté, co kvůli rostoucím potížím ukončil hereckou kariéru. Sedmašedesátiletý americký herec z filmu Smrtonosná past odešel do ústraní.

*****

Americká vojenská letadla zachytila tento týden již podruhé ruský vojenský letoun poblíž Aljašky, uvedlo ve čtvrtek společné americko-kanadské velitelství Severoamerické obrany vzdušného prostoru (NORAD).

*****

Šéf NATO Jens Stoltenberg řekl agentuře AFP, že NATO musí být připraveno na dlouhý konflikt s Ruskem, který přesáhne bezprostřední krizi vyvolanou rok starou invazí Ruska na Ukrajině.

*****

Tchaj-wan oznámil, že ve čtvrtek nalezl zbytky podezřelého čínského meteorologického balonu, a v souvislosti s tím, jak Peking stupňuje hrozby vůči tomuto ostrovu, posílí hlídky u vojenských zařízení.

*****

Francouzský prezident Emmanuel Macron a čínský ministr zahraničí Wang Yi se ve středu dohodli, že přispějí „k míru“ na Ukrajině, uvedl Macronův úřad po jednání obou mužů.

*****

Joe Biden ve čtvrtek absolvuje rutinní lékařskou prohlídku, což je pro nejstaršího prezidenta USA v historii zásadní krok před jeho očekávaným bojem o znovuzvolení v roce 2024. Bílý dům přislíbil, že zprávu zveřejní.

*****

Turecká policie zadržela muže, který se pokusil ukrást dítě z nemocnice v jižním Turecku, informovala státní média v souvislosti s katastrofálním zemětřesením, které postihlo tento region. Zemětřesení o síle 7,8 stupně Richterovy škály rozpoutalo chaos na jihovýchodě Turecka a v některých částech Sýrie.

*****

Několik německých letišť ve čtvrtek oznámilo, že jejich webové stránky jsou mimo provoz kvůli podezření na kybernetické útoky.

****

Chatbot Bing od Microsoftu je podle uživatelů defenzivní a podrážděný

Podle výměn názorů, které na internetu sdílejí vývojáři testující tento výtvor umělé inteligence, může začínající chatbot Bing společnosti Microsoft občas vybočit z řady, popírat zjevná fakta a peskovat uživatele.

*****

Prezident Alexandr Lukašenko ve čtvrtek prohlásil, že Bělorusko se k ofenzivě na Ukrajině připojí „pouze“ v případě, že na něj kyjevská armáda zaútočí jako první. „Jsem připraven bojovat společně s Rusy z území Běloruska v boji proti Ukrajině,“ prohlásil běloruský vůdce.

*****

Guvernér státu Ohio sdělil obyvatelům žijícím v blízkosti místa vykolejení vlaku s toxickou látkou, že je „bezpečné“ pít vodu. Úřady vyšetřují možné ekologické dopady nehody, která se stala na začátku tohoto měsíce.

*****

Někteří uživatelé systému Android v poslední době hlásí, že se jim při pokusu o stažení nebo aktualizaci aplikací z obchodu Google Play objevuje chyba „Něco se pokazilo“.

Obchod Google Play slouží jako oficiální obchod s aplikacemi pro zařízení se systémem Android a umožňuje uživatelům procházet, stahovat a instalovat různý digitální obsah, jako jsou aplikace, hry, hudba a filmy.

*****

Nejprve boom, pak naprostý kolaps: najednou se neprodávají téměř žádná elektrická auta. Jak k tomuto prudkému obratu došlo?

Pokles o více než 80 procent: zatímco v prosinci 2022 bylo podle Spolkového úřadu pro motorovou dopravu (KBA) nově zaregistrováno více než 100 000 čistě elektrických vozidel, v lednu se na silnicích nově objevilo jen asi 18 100 elektromobilů.

Hlavní důvod propadu: kvůli snížení dotací na přelomu roku došlo v lednu 2023 k prudkému poklesu prodeje elektromobilů. Mnoho řidičů zřejmě uskutečnilo nákup elektromobilu koncem předchozího roku, aby ještě získali vyšší dotace.

Poradenská společnost EY proto označila velmi vysoké počty registrací v prosinci za „skutečný ohňostroj nových registrací v tomto segmentu na poslední chvíli“. „Tyto předčasné nákupy nových vozů nyní samozřejmě chybí,“ uvedla společnost ve své analýze.

*****

Slepá důvěra ve farmaceutický průmysl ze strany těch, kteří by to měli vědět lépe, otřásá světem. Přestože lékařům často hrozí, že pokud veřejně vyjádří jiný názor, budou zbaveni licence a zničí si živobytí, nabízí se otázka, proč tak nekriticky vystavují sebe i své pacienty globálnímu lékařskému experimentu. Mnozí za něj zaplatili životem – v Kanadě totiž náhle a nečekaně zemřelo 80 „plně očkovaných“ lékařů, a mnozí z nich byli mladí.

*****

Jihoafrická republika zahájila manévry s Ruskem a Čínou

U pobřeží Jihoafrické republiky začínají námořní manévry země s Ruskem a Čínou – odříznuté od veřejnosti. Jihoafrická opozice kritizuje cvičení, během něhož chce ruské námořnictvo vyzkoušet svou novou hypersonickou střelu.

*****

EU v současné době pracuje na návrhu zákona „fitfor55“, který předpokládá vyvlastnění více než 3 milionů starších soukromých nemovitostí v Německu. Důvodem je, že budovy, které nebudou renovovány v souladu s nově definovanými stavebními směrnicemi a energetickými standardy EU, nebude možné od roku 2030 dále využívat.

V tomto videu jsou vysvětleny všechny podrobnosti nového zákona a důvody, proč již nyní mnoha lidem hrozí vyvlastnění. VIDEO

*****

Karel Hadek o zubních pastách. Pro mnohé asi překvapení…..  Více ZDE

*****

A máme zde další videa ze série FALEŠNÝ VESMÍR:

Kdo tomu „astronautovi“ pomáhal ven z modulu?? 🙂

Pokud je Slunce vzdáleno od Země podle VĚŠTCŮ (rozuměj vědců) údajně 149 mil. km, tak jak je možné, že Slunce je obklopeno mraky?

Slunce a mraky podruhé:

Mnoho tzv. výstupů do vesmíru je prováděno v bázenech se zelenou stěnou a v počítačí se poté „domontuje vesmír“. Na tomto videu lze vidět kameramana:

Zdroj: RT, Insider Paper, Report24 News, Tagesschau, Ria Novosti

 

https://tadesco.org/zpravy-ze-sveta-17-2-2023/