Znepokojivé titulky: Piloti po celém světě náhle nemohou pracovat.  Nastává doba, kdy neočkovaní piloti budou placeni zlatem a budou vzácní jako šafrán, poněvadž „zaočkovaným“ pilotům experimentální šmakulajdou bude zakázáno létat.

Bývalý pilot Alan Dana ve svém projevu před Světovou radou pro zdraví poukázal na některé znepokojivé titulky o pilotech, kterým se v kokpitu udělalo špatně.

1. listopadu: Let OS235 společnosti Austrian Airlines byl na cestě z Vídně do Berlína, když pilot začal zvracet nad přístrojovou deskou a omdlel, zatímco se opíral o plyn.

3. listopadu: Pilotovi Boeingu 737 letecké společnosti Flydubai se udělalo nevolno. Let musel být v důsledku toho odkloněn na letiště v Íránu.

21. dubna: Pilot utrpí mrtvici. I tento let musel být odkloněn. Druhý pilot letadla společnosti Lufthansa zkolaboval po přestávce na toaletu.

22. října: Indonéský pilot zkolabuje v pilotní kabině. Incident byl zachycen na video. Další indonéský pilot zahynul, načež druhý pilot nouzově přistál.

21. prosince loňského roku: Pilot kanadské letecké společnosti WestJet zkolaboval během letu.

26. září tohoto roku: Let společnosti Air Canada musel být odkloněn poté, co se jednomu z pilotů udělalo špatně.

22. října: Druhý pilot rakouského Boeingu 767 onemocněl.

24. července: Letadlo Airbus A320 společnosti Eurowings muselo být odkloněno do Mnichova poté, co se druhý pilot necítil dobře.

22. září: Boeing 737 musel být po smrti pilota odkloněn do Omsku v Rusku.

22. listopadu: Dva členové posádky Boeingu 737 společnosti Alaska Airlines onemocní.

Srpen 2022: Letadlo Boeing 737 společnosti Jet2 muselo být odkloněno poté, co se pilotovi udělalo špatně.

Červenec: Pilot letu společnosti JetSmart v Argentině onemocní.

*****

Kapitán Alan Dana: Dopady experimentálních injekcí na leteckou dopravu

V pondělí 7. listopadu vystoupil na zasedání Valného shromáždění č. 64 kapitán Alan Dana s prezentací, která mu otevřela oči a v níž popsal své přímé zkušenosti pilota během zavádění experimentálních injekcí Covid-19.

Kdo je kapitán Alan Dana?

Kapitán Dana je velmi zkušený pilot, který vždy pečoval o své zdraví. Je držitelem britské, americké a australské profesionální licence leteckého dopravce, včetně jmenování radním FAA pro prevenci nehod. Jeho celková praxe činí více než 35 let a nyní přesahuje 23 000 letových hodin.

Když jeho zaměstnavatel Qantas trval na tom, aby si nechal aplikovat novou injekci Covid-19, Alan odmítl. Společnost Qantas ho propustila. Nyní je spolu s dalšími členy posádky letadla žaluje u soudu.

Alan Dana je členem skupiny Global Aviation Advocacy (GAA) Coalition, která sdružuje cestující, letecký personál a multidisciplinární lékařské a vědecké odborníky. Koalice GAA vznikla z potřeby, aby byly vyslyšeny nejdůležitější hlasy v letectví, včetně: cestující v letecké dopravě, bez nichž by neexistovalo odvětví leteckého cestování; personál leteckého sektoru, který umožňuje a ztělesňuje bezpečnost letů a který nese odpovědnost za blaho a životy cestujících v letecké dopravě v reálném čase; lékaři a vědci zapojení do transparentní vědecké debaty o Covid-19 a z ní vyplývajících politikách, které ovlivnily globální ekonomiku, cestování a životy občanů na všech úrovních.

Pokud náhodou víte o pilotech, kteří se potýkají s nežádoucími reakcemi na vakcínu, které mohou mít dopad na bezpečnost cestujících v letecké dopravě, nahlaste je prosím důvěrně Australskému úřadu pro bezpečnost dopravy (ATSB).

Jedná se o sestříhaný úryvek z týdenního živého vysílání zasedání valné hromady 7. listopadu 2022. Toto video je k dispozici také na serverech Rumble, Odysee a Bitchute.

https://tadesco.org/znepokojive-titulky-piloti-po-celem-svete-nahle-nemohou-pracovat/

Zdroj: Uncit-News, World Council For Health

osledním koutě egyptské pouště se koná letošní „klimatický summit“. 45 000 účastníků z téměř 200 zemí přiletí pohodlně letadlem, což způsobuje obrovské emise. Americký prezident Biden se vydává na krátký několikahodinový výlet.

Očekává se, že se konference o klimatu v egyptském přímořském letovisku Šarm aš-Šajch zúčastní přibližně 45 000 návštěvníků. Převážná většina z nich pravděpodobně cestovala letadlem, protože Šarm aš-Šajch leží daleko na jihu země, obklopen stovkami kilometrů pouště na okraji Rudého moře.

Šarm aš-Šajch, Egypt

Očekává se, že v pátek na konferenci dorazí americký prezident Biden po cestě letadlem dlouhé přibližně 10 000 kilometrů a ještě týž den ji opustí.

Pozorovatelé kroutí hlavou nad tím, že většina ze 45 000 přihlášených účastníků cestuje letadlem, protože do egyptského letoviska se lze jen stěží dostat jiným způsobem. Zatím nejsou k dispozici žádné výpočty emisí CO2 v rámci COP27. Podle Jonathana Barnsleyho z University College London však na konferencích 22 až 25 bylo 85 % emisí způsobeno cestováním delegátů. Na loňské konferenci v Glasgow si ekologická organizace Greenpeace stěžovala na „lživost elit“ s ohledem na množství soukromých letadel.

Ve městě Scharm, kde nad místem konání konference hučí letadla, se situace nijak neliší. Podle zprávy deníku Bild dokonce vládní letadlo kancléře Olafa Scholze uletělo prázdné dalších 800 kilometrů, aby mohlo přes noc zaparkovat na Kypru. Další letadla byla zaparkována v Asuánu, Hurghadě a Luxoru. Možná bylo cílem vyhnout se zácpám letadel, jako byla ta u Glasgow v roce 2021.

Podle mluvčího Greenpeace bylo skupině Greenpeace doporučeno, aby letos z bezpečnostních důvodů neletěla. Několik aktivistů, kteří pravděpodobně také letěli, nechce o své cestě mluvit. Spolková ministryně životního prostředí Steffi Lemkeová, která podle svých slov velmi ráda cestuje vlakem, ve středu v Berlíně prohlásila: „Nenašla jsem vlakové spojení do Šarm aš-Šajchu.

Že to jde i bez letadla, dokazuje Julius Mex, student klimatické fyziky z Berlína, který se do Šarmu vydal v rámci cesty po Blízkém východě, spíše ze zájmu než z čehokoli jiného: přes Turecko, Írán, Kuvajt, Saúdskou Arábii, Jordánsko a Izrael. Jezdil stopem, trajekty a taxíky. „Ne každý to zvládne a nemůžete očekávat, že to zvládne každý,“ říká třiadvacetiletý mladík. Takto cestovat mohou jen ti, kteří mají peníze a čas.

Již v minulých letech bylo zpochybňováno, zda konference – a její emise – odpovídají výsledkům. Bývalý německý ministr pro rozvoj Gerd Müller navrhl, aby se zasedání OSN konalo pouze jednou za dva roky. A nemohla by se konat v sídle OSN v New Yorku, kde mají země stejně svá velvyslanectví a kanceláře? Proč musí být pravděpodobně největší politický kongres na světě pojízdným cirkusem, který poškozuje klima?

Obětní beránek Coca Cola

Emise spojené s leteckou dopravou desítek tisíc hostů nehrají na místní úrovni hlavní roli – nyní se hledají jiní obětní beránci. Zdravotnické organizace a ochránci životního prostředí jsou pobouřeni tím, že společnost Coca-Cola je jedním z hlavních sponzorů konference OSN o změně klimatu v Egyptě. V otevřeném dopise 60 zdravotnických organizací adresovaném OSN se uvádí: „Coca-Cola je největším světovým znečišťovatelem životního prostředí plasty, jejíž výrobky jsou spojovány s obezitou, špatným stavem zubů a nepřenosnými nemocemi, jako je rakovina a cukrovka.“

V pátečním dopise se dále uvádí, že sekretariát UNFCC pro klima musí v budoucnu omezit vliv všech společností na klimatických konferencích, které poškozují životní prostředí a zdraví. „Je neslučitelné s cíli jednání o změně klimatu, aby se zástupcům podniků poskytovala tak významná platforma k šíření jejich zelené pověsti.“ Greenwashing označuje strategie, kterými se společnosti nebo státy nepravdivě prezentují jako obzvláště šetrné k životnímu prostředí.

Mezi signatáři jsou Světová společnost pro obezitu, Health Climate Network a George Institute for Global Health.

Ekologové z Nadace pro environmentální spravedlnost na Twitteru napsali: „Plastové znečištění společnosti Coca-Cola se táhne podél pláží, pokrývá moře a dusí jedinečnou divočinu. Na konferenci COP27 pro ně není místo.“ Nastal čas vyloučit „znečišťovatele“ z jednání o klimatu.

Ekologové den předtím rozhořčeně reagovali na zprávu, podle níž bylo na mamutím setkání registrováno 636 lobbistů za ropu, plyn a uhlí, což je o 25 procent více než loni ve Skotsku. Ekologická organizace Global Witness a Corporate Europe Observatory spočítaly, že průmysl fosilních paliv je v Egyptě zastoupen větším počtem lobbistů než deset zemí, které jsou nejvíce postiženy hrozící klimatickou katastrofou.

https://tadesco.org/luxusni-summit-v-sarm-as-sajchu-45-000-lidi-priletelo-letadlem-aby-zachranili-klima/

(Originální článek publikován 11.11.2022.)

Zdroj: DWN

Výzkumy Basilejské univerzity ukazují, že k poškození srdce dochází téměř ve třech procentech případů léčby mRNA vakcínou (tzv. očkování koronou). To je o 80 000 % více, než se dříve uvádělo.

Vědci z Basilejské univerzity zkoumali souvislost mezi zánětem srdečního svalu a léčbou mRNA. 800 lidí se zúčastnilo „booster“ studie (třetího očkování). Studii vedl Christian Müller, který se specializuje na co nejčasnější odhalení srdečních chorob.

Výrazně vyšší riziko

Studie staví na hlavu dosud známé oficiální údaje. Müller se pokusil zjistit účinek posilovací dávky na buňky srdečního svalu pomocí markeru „srdeční troponin“ tři dny po aplikaci: „Jedná se o protein, který se vyskytuje pouze v srdci. Pokud je v krvi měřitelný ve vyšší koncentraci, je to známkou poškození buněk srdečního svalu. Čím vyšší je hodnota v krvi, tím vyšší je poškození,“ vysvětluje vedoucí studie.

Müller v rozhovoru pro Basilejskou univerzitu:„Existovaly tedy pouze údaje o těžkých případech myokarditidy, zejména u mladých mužů, kteří museli být léčeni v nemocnici. Naší otázkou bylo, jak často dochází k poškození buněk srdečního svalu po podání posilovací dávky vakcíny proti Covidu.“

U 22 ze 777 očkovaných osob byly zjištěny zvýšené hladiny troponinu, což svědčí o „přechodném poškození myokardu“. To je 2,8 procenta. Člověk by očekával 0,0035 procenta. Až dosud výzkumný tým předpokládal, že na milion očkovaných osob připadá pouze 35 případů myokarditidy. Podle Müllerovy studie je však toto číslo 800krát vyšší.

Přestože studie dosud nebyla recenzována, byla široce diskutována v mainstreamu – a to způsobem, který nemusí být nutně reklamou na očkování. Švýcarský „SWR“ například napsal: „Corona booster ovlivňuje srdce častěji, než se očekávalo“. A bulvární deník „Heute“ také přinesl titulek: „Poškození po očkování Corona vakcínou je větší, než se očekávalo“.

Dokonce i mainstreamová média informují

O basilejské studii informoval dokonce i Der Standard, portál, který je očkování obzvláště nakloněn. Tam však provedli „kontrolu faktů“, když nechali promluvit Bernharda Metzlera, předsedu Rakouské kardiologické společnosti:„Naměřená zvýšená hodnota je de facto ve všech případech nesmyslná,“ stírá studii.

Podle Metzlera, který studii uvádí na pravou míru, je nová mRNA vakcína pravděpodobně „nejlépe prozkoumanou vakcínou vůbec“. Sám Müller nechce „výsledky své studie přeceňovat, ale ani je ignorovat“. Výsledky z Basileje nejsou v žádném případě nové. Například v dubnu TKP podrobně informoval o aktuálních výsledcích výzkumu týkajících se myokarditidy po aplikaci mRNA. Nedávno o odpovídajících nebezpečích hovořil také americký kardiolog Peter McCullough.

Zdroj: Truth News

Sportovci náhle umírají a kolabují – 25minutová kompilace

https://tadesco.org/o-80-000-vice-poskozeni-srdce-po-ockovani-corona-vakcinou-nez-se-ocekavalo/

Plán stanovenia maximálnych cien ruských energetických zdrojov sa čoraz viac podobá plánu na zachovanie si tváre jeho pôvodných autorov.

„Dynamický cenový koridor“

Pred niekoľkými dňami agentúra Bloomberg uviedla, že EÚ už nepovažuje hraničné ceny za mechanizmus na obmedzenie rastu nákladov na plyn. Namiesto toho začala hovoriť o akomsi „dynamickom cenovom koridore“. Ten sa svojou formuláciou veľmi podobá boju o zľavu na cenu plynu pre rozvinuté krajiny. Podobnej tej, čo už dostávajú Čína a India. Ak však v druhom prípade bola zľava priateľským rozhodnutím, potom v prvom prípade ju chcú krajiny G7 získať násilím.

Viacnásobné zníženie dodávok ruského plynu do EÚ, berúc do úvahy útoky na „Severné prúdy“, obmedzenia čerpania cez Ukrajinu a zastavenie trasy Jamal – Európa, robí snahu západných krajín o zľavu na plyn veľmi krehkou.

Pozícia EÚ sa však od leta tohto roku do značnej miery upravila. Teraz sa obmedzenie cien plynu prioritne nepovažuje za spôsob tlaku na Rusko. Ide o zmenu cien všetkého plynu dovážaného do EÚ. Vrátane nórskeho, katarského či azerbajdžanského. To by mohlo nielen spôsobiť nenapraviteľnú ranu existujúcemu systému zmlúv o plyne obchodovaných na burze ale tiež bezpečnosti zdrojov. A navyše aj zahraničnopolitickým vzťahom EÚ s alternatívnymi dodávateľmi plynu mimo Ruska.

G7 každopádne neprijala formálne rozhodnutie o obmedzení cien plynu. Ponechala ho len v rovine „mimoriadne žiadúce“. Keďže „Veľká sedmička“ nenašla prijateľné riešenie, má priestor na manévrovanie. Rozhovory o plyne sa pravdepodobne posunú smerom k vytvoreniu kartelu kupujúcich, ktorí spoločne nakupujú zdroj. Doteraz však nebol objasnený ani formát, ani základy a ani motívy jeho potenciálnych účastníkov. Keďže hlavné slovo majú v EÚ v tejto oblasti súkromné spoločnosti.

Hra nervov

Ale pokiaľ ide o ropu, G7 sa v septembri formálne rozhodla zaviesť cenový strop. A začiatkom novembra sa k nej pripojila i Austrália. Čo je však slabá útecha na pozadí odmietnutia Indie a Číny zúčastniť sa na takomto systéme obmedzení.

V predvečer začiatku ropného embarga sa začala skutočná hra nervov. Americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken 5.novembra uviedol, že Rusko bude mať naďalej záujem dodávať ropu západným krajinám aj po zavedení cenového stropu.

Toto vyhlásenie znie ako testovanie reakcie Moskvy. Či potvrdí alebo vyvráti slová prezidenta Vladimíra Putina. Ten totiž ešte v septembri v súvislosti s diskusiou o obmedzení cien ruských energetických zdrojov povedal, že „v takom prípade nebudeme dodávať ani plyn, ani ropu, ani uhlie a ani vykurovací olej. Nebudeme dodávať nič“.

Európa a USA ruskú ropu potrebujú. Množstvo západných rafinérií potrebuje ropu triedy Ural. Len tá im umožňuje vyrábať dostatočný objem ropných produktov z ťažkých frakcií. Ako vykurovací olej, naftu či rôzne petrochemické výrobky. Ruská ropa si pritom nemá problém nájsť cestu na iné trhy.

India sa chopila šance

India, ktorá má rozsiahle skúsenosti s účasťou na hnutí nezúčastnených krajín, odmietla podporiť úsilie G7 o stanovenie stropu pre ceny ruskej ropy. Len v prvej polovici roku 2022 zvýšila dovoz ruskej ropy 50krát.

Indický minister zahraničných vecí Subrahmanyam Jaishankar počas rozhovorov so svojím ruským náprotivkom Sergejom Lavrovom priamo vysvetlil dôvody tohto rozhodnutia. „Dnes sme tretím najväčším spotrebiteľom ropy a zemného plynu. Ale úroveň príjmov nie je príliš vysoká. Preto máme povinnosť zabezpečiť najlepší prístup na medzinárodné trhy s energiou za najvýhodnejších podmienok,“ uviedol Jaishankar.

A na rovinu dodal: „Poviem vám úprimne, veríme, že indicko-ruské vzťahy sú pre nás dobré. Chceli by sme si v budúcnosti zachovať výhody našich vzťahov“.

Blízky východ nie je nadšený

V tejto situácii krajiny Blízkeho východu nie sú vonkoncom spokojné so zavedením stropu cien ropy. Ománsky minister energetiky a nerastných surovín Salim Al-Aufi uviedol, že zavedenie cenového stropu je v rozpore so všetkými trhovými normami. Z dlhodobého hľadiska bude podľa neho veľmi ťažké zabezpečiť zachovanie takýchto umelých obmedzení.

Zdalo by sa, že stiahnutie ruskej ropy a ropných produktov zo západných trhov by uvoľnilo miesto v prospech ostatných hráčov. Ale aj tam chápu, že prebytok ruskej ropy, dodávaný s ešte väčšou zľavou do Indie a Číny, skôr či neskôr dopadne na spoločný trh. A to prostredníctvom spätného vývozu alebo nezákonných dodávok. Ako zvyknú byť rôzne zmesi či prekládky do iných tankerov. Čo znamená, že to v konečnom dôsledku ovplyvní príjmy všetkých účastníkov trhu.

Zrátané a podčiarknuté. Nikto nechce hrať hru na obmedzovanie cien energií. S výnimkou malej skupiny krajín, ktoré spotrebúvajú ropu. Je možné, že po víťazstve republikánov v aktuálnych voľbách, o to stratia záujem i USA. Tie samotné sú dôležitým vývozcom energetických zdrojov.

Trh s ropou „vidí do budúcnosti“

To znamená, že sa cieľ obmedziť príjmy Ruska z vývozu uhľovodíkov nakoniec mení na na snahu aspoň vyrovnať trh. A to odstránením nerovnováhy v cenách európskych a ázijských spotrebiteľov. Keďže nakupujú ruské suroviny za rôznych podmienok v dôsledku výlučne geopolitických faktorov. Trh s ropou sa teda už zjavne pripravuje na nové očakávané usporiadanie sveta.

Preložil g. / Zdroj: Vzgľad

Cena téměř všech hlavních kryptoměn se dnes propadla poté, co bylo oznámeno, že hlavní kryptoměnovou burzu FTX kupuje konkurenční burza Binance, což je podivný zvrat událostí.

Největší světová kryptoměna ztratila za posledních 24 hodin na hodnotě více než 8 % a v současnosti se obchoduje kolem hranice 18 000 dolarů. Ethereum, druhá největší kryptoměna, se rovněž propadlo o více než 16 % na 1 200 USD. Z první desítky nejvíce utrpěl Polygon Matic, který za poslední den ztratil přibližně 20 %.

Analytici trhu Bitfinex v komentáři pro Cryptonews.com uvedli, že nedávný vývoj v kryptooblasti ještě více zhorší náladu kolem Bitcoinu, který se již tak dostal do křížku s obchodováním tzv. bičováním.

Příčiny problémů burzy vznikly před několika málo měsíci. Generální ředitel burzy Bankman-Fried převedl nejméně čtyři miliardy dolarů do společnosti Alameda, aby obchodní firmu podpořil po sérii ztrát. Pokračovalo to nenápadným popichováním mezi Sam Bankman-Friedem, majitelem FTX a Alameda a Changpeng Zhaem, majitelem kryptoburzy Binance. Týkalo se uniklých finančních výkazů burzy FTX. Z nich vyšlo najevo, že prostředky klientů burzy nejsou kryty jedna ku jedné, jak by měly správně být, ale v podstatně nižším poměru. FTX poskytlo významnou část prostředků další firmě z impéria SBF – Alameda research.

Vše vyvrcholilo v posledních dvou týdnech, kde se lidé snažili z této burzy hromadně vybrat peníze. Náporu výběrů se snažila druhá největší kryptoměnová burza FTX.com čelit půjčkou od investorů a konkurentů. Podnik údajně potřeboval finanční injekci ve výši 9,4 miliardy dolarů (téměř 223 miliard Kč).

Napětí trhu ještě zesílilo, když kryptoměnová burza Binance ve středu oznámila, že burzu FTX nepřevezme, jak předtím avizovala.

Na webu burzy se nyní dočteme, že FTX v současné době nemůže zpracovávat výběry. „Důrazně nedoporučujeme provádět vklady. Vklady TRX, BTT, JST, SUN a HT jsou zakázány.“

Podle finančních výkazů byla významná část jejich financí kryta vlastním tokenem FTT, jehož většinu držela Alameda a FTX a v daných objemech nebyl likvidní. Vůči tokenu FTT si FTX a Alameda pořizovaly další prostředky, z nichž část zřejmě používaly ke zvýšení hodnoty FTT. V podstatě takto kolem dokola vyráběly peníze „z ničeho“.

Zdroj: Cryptonews

A zde máte video, na kterém je řečeno: Kdybyste věděli, kdo stojí za Bitcoinem, kdo skutečně stojí za Bitcoinem, tak byste ho šli prodat. Kdybyste věděli, kdo vlastní Bitcoin, nespali byste z toho. A když to vyjde najevo, Bitcoin padne k nule!

A zde také znova ukazuji tweet Prezidenta trumpa, který 11.7.2019 napsal:

Nejsem příznivcem Bitcoinu a dalších kryptoměn, které nejsou penězi a jejichž hodnota je velmi volatilní a založená jen na vzduchu. Neregulovaná kryptoaktiva mohou usnadňovat nezákonné chování, včetně obchodu s drogami a další nezákonné aktivity…..

https://tadesco.org/bitcoin-pada-burza-ftx-vyhlasila-bankrot-lide-prijdou-o-penize/

Britská armáda vyslala do Mohavské pouště nový elitní pěší pluk a četu operátorů bezpilotních letounů, aby se zúčastnili amerického válečného cvičení, které simuluje ruskou invazi do Evropy.

Asi 450 britských vojáků bylo letecky přepraveno do Kalifornie na čtrnáctidenní cvičení na americké vojenské základně Fort Irwin, která má rozlohu téměř 1 000 km2. Mezi těmi, kteří se zapojili do cvičení nazvaného Projekt sbližování (Project Convergence), byli i Rangers, elitní pluk britské armády zformovaný v loňském roce.

Britští, američtí a australští vojáci testovali nové bojové techniky, protože se poučili z války na Ukrajině, a cvičili v otevřené pouštní krajině, která je podobná rovinatému terénu ukrajinské stepi.

Součástí cvičení byly roje bezpilotních letounů, které identifikovaly cíle, zatímco terénní buginy se proháněly po větrem ošlehané půdě a britské raketomety GMLRS střílely na nepřátelské pozice, které zpozorovaly americké stíhačky F-35.

První polovina projektu Konvergence, do něhož se Britové zapojili v omezené míře, představovala konflikt, který vypukl na tichomořském ostrově. Druhá fáze, která skončila tento týden a měla větší britský kontingent, simulovala pozemní válku v Evropě. Obě se odehrávaly na pozadí rostoucího napětí s Čínou a Ruskem.

Celkem se cvičení ve Fort Irwin, vyprahlé oblasti hor, náhorních plošin a křovin, zúčastnilo přibližně 4 500 vojáků. Součástí základny jsou makety vesnic s minarety a mešitami s kupolemi, které připravovaly americké vojáky na válku v Afghánistánu.

Překližkové osady byly realisticky vytvořeny hollywoodskými scénografy, které si najala americká armáda. Během válek na Blízkém východě byli do Mohavské pouště vozeni afghánští a arabští obyvatelé z Los Angeles, aby při cvičeních hráli civilisty.

Na znamení nových priorit jsou však nyní tyto role svěřovány především rusky mluvícím osobám. Falešní civilisté mají dokonce vlastní sociální sítě – „Fakebook“ a „Twatter“ – na kterých bičují neukázněný dav tím, že nahlašují všechny příklady špatného chování amerických vojáků. Vojáci pak musí davy zpacifikovat.

Projekt Konvergence se soustředil kolem vesnice Ujen, jedné z menších falešných osad na základně. Britští vojáci, kteří se na něm podíleli, pocházeli z 20. obrněné pěší brigády, 2. praporu Yorks a Rangers.

V šedých baretech se Rangers po boku svých amerických kolegů testovali v extrémním počasí, od sněhových až po prašné bouře s teplotami vyššími než 40 °C.

Rangers, jejichž emblémem je sokol stěhovavý, mohou sloužit k identifikaci cílů před hlavními bojovými jednotkami. Pluk má 800 vojáků, ale časem jich bude mít 1000.

Rangers testovali nové technologie s jednotkou 2 Yorks, známou také jako „RAS Platoon“, protože její vojáci se specializují na boj s drony. RAS je zkratka pro Robotické a autonomní systémy. Specialisté na drony používali bezpilotní průzkumné letouny (UAV) Watchkeeper s dlouhým dosahem ke shromažďování zpravodajských informací o nepřátelských pozicích.

Zdroj: The Times

Maďari opäť potvrdili povesť mimoriadne tvrdohlavého národa. A to na Sofijskej konferencii Stredoeurópskej iniciatívy. Zahŕňa 17 krajín s mimoriadne rozmanitým zložením. Z kľúčových hráčov EÚ je jej členom iba Taliansko. Okrem menej dôležitých členov EÚ jej rady tvoria i nečlenské krajiny únie ako Moldavsko, Srbsko, Albánsko a Ukrajina.

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó na podujatí uviedol, že šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyen sa trocha unáhlila s oznámením, že všetky krajiny EÚ odsúhlasia pôžičku solidarity pre Ukrajinu. Má predstavovať 18 miliárd euro na rok 2023 a pôjde na potreby Zelenského režimu.

Odučte sa rozprávať za Maďarsko

Szijjártó sa vyjadril v duchu „parlez pour vous, madame“. Teda „odučte sa hovoriť za druhých“. Dodal, že Maďarsko sa už prihlásilo k pôžičke solidarity na boj proti covid a jeho následkom. A má toho dosť. Zároveň objasnil, že Budapešť je solidárna s Kyjevom v otázke ruskej agresie. A má v úmysle poskytnúť všetku možnú pomoc. Ale iba na dvojstrannej úrovni. A ak by sa Maďarsko malo dostať do pozície „oženili ma bezo mňa“, tak si „tú svadbu aj bezo mňa urobte“.

Pozícia je na jednej strane jasná. Už len chýba, aby Budapešť vyhlásila solidaritu s Ruskom. Na druhej strane dosť pokrytecká. Zelenskyj požaduje a Ursula sľubuje predovšetkým vojenskú pomoc. Zatiaľ čo maďarský minister uvádza, že jeho krajina už „utratila stovky miliónov euro na podporu zdravotnej starostlivosti, vzdelávania, kultúrnych inštitúcií a cirkví na Ukrajine. A tento program pomoci bol prijatý ešte pred začiatkom vojny“.

Lenže dávať dnes peniaze Ukrajine na mierové účely je ako dať bochník opilcovi, ktorý ich chce zjavne na niečo iné. Zelenskyj nevyžaduje peniaze na kultúru, ale na niečo úplne iné. A každý to chápe. „Demonštratívne nepochopenie skutočných potrieb Zelenského je ako dať mu kameň do natiahnutej ruky.“

Navyše výdavky na kostoly a kultúru sú z väčšej časti určené pre Zakarpatský región Ukrajiny obývaný Maďarmi. Pričom Zelenskyj potrebuje funkčné železničné spojenie z Budapešti do Čopu na prepravu zbraní. Tankov, húfnic či granátov.

Trójsky kôň Moskvy v EÚ?

Niet divu, že Ministerstvo zahraničných vecí Ukrajiny v októbri otvorene nazvalo Maďarsko Trójskym koňom Moskvy v EÚ. A už nie je ďaleko od momentu, že maďarského premiéra Viktora Orbána označí za „vlka v ovčom rúchu“.

Zaujímavou otázkou je, prečo je Budapešť naďalej tak vytrvalá. Nejde o Zelenského. Ten si nezaslúži nič iné. Aj tak ho už majú všetci plné zuby.

Čiastočne to môže byť spôsobené tým, že Európska komisia už odporučila zmraziť alokáciu 7,5 miliardy euro z fondov EÚ Maďarsku. Dôvodom sú „obavy zo zneužitia finančných prostriedkov a nedostatočného zabezpečenia demokratických práv v krajine“.

Teraz sa Budapešť stavia na zadné. V zmysle, ak zamrznete, potom vás to prejde. Okrem toho je neustále prideľovanie peňazí Kyjevu v európskych krajinách čoraz menej populárne.

Maďarsko sa pozerá dopredu

Možno Maďarsko čoraz menej ráta s rozkladajúcou sa štruktúrou, za ktorú už považuje EÚ. Ako príklad možno uviesť niekdajšie rastúce sebavedomie republík končiaceho Sovietskeho zväzu v rokoch 1990 až 1991. Moskva im síce ešte stále hrozila, ale už ich nemala ako skrotiť.

Maďarsko má navyše svoje vlastné skúsenosti so svojvôľou. V roku 1918, keď Rakúsko-Uhorsko začalo praskať vo švíkoch pod jarmom vojenských zlyhaní a ekonomických ťažkostí, bola práve v Budapešti monarchii bodnutá rana do chrbta. Dňa 17.októbra 1918 maďarský parlament zrušil úniu s Rakúskom a vyhlásil nezávislosť krajiny. Čím sa rozpad monarchie stal nezastaviteľným.

Mnoho Maďarov neskôr kolaps Rakúsko-Uhorska oľutovalo. Dokonca dodnes niektorí nosia pohrebné vence do viedenskej hrobky Habsburgovcov. Je ale veľmi málo pravdepodobné, že hroziaci rozpad bruselských štruktúr vyvolá v Maďarsku podobnú ľútosť.

Preložil g. | Zdroj: RT

Finsko je jednou z prvních zemí, která našla důkazy o tom, že se vládní agentury na celém světě dopustily podvodů při hlášení úmrtí na Covid během pandemie.

Průlomová zpráva osvětluje, jak zdravotnické úřady po celém světě zveličovaly „úmrtí související s Covidem“, aby podnítily masovou hysterii.

Podle Sirkky Goebelerové, hlavní expertky Finského institutu zdraví a sociálních věcí (THL), nebyl Covid-19 skutečnou příčinou smrti až ve 40 procentech případů, které byly ve Finsku přičítány této nemoci. Proto nejsou v oficiálních údajích finského statistického úřadu uvedena jako úmrtí na koronaviry.

Ve finské zprávě se uvádí: „Goebelerové útvar kontroluje všechny finské úmrtní listy před jejich předáním Státnímu statistickému úřadu. Oddělení se zaměřuje na úmrtní listy související s koronavirem, v nichž ošetřující lékař uvedl covid jako hlavní nebo vedlejší příčinu smrti.“

„V úterý 2.11. činil počet úmrtí na Covid 6 407, ale toto číslo zahrnuje všechna úmrtí, k nimž došlo do 30 dnů od pozitivního testu na koronavirus,“ uvádí se dále ve zprávě. „Podle Goebelerové je v téměř 4 000 z těchto případů jako hlavní nebo bezprostřední příčina úmrtí uveden Covid. V téměř 1 600 případech je koronavirus uveden jako přispívající faktor.“

„Přibližně v 900 případech, které byly původně zaznamenány jako úmrtí související s nemocí Covid, neobsahují skutečné úmrtní listy vůbec žádný údaj o koronavirové infekci,“ dodává zpráva.

Finská zpráva potvrzuje stížnosti statistiků a zdravotnických odborníků, že během pandemie nebylo rozlišováno mezi úmrtími na Covid a úmrtími s Covidem. Existují důkazy, že ve Spojených státech došlo k záměrnému zmatení, aby byla veřejnost znepokojena a utvrzena v přesvědčení.

Nejzřetelnějším varovným signálem bylo, že přibližně 95 % úmrtí na Covid mělo více závažných souběžných onemocnění a že průměrný věk úmrtí se pohyboval kolem očekávané délky života. Statistiky CDC ukazují, že 95 % úmrtí souvisejících s onemocněním Covid uvádí v průměru 4 komorbidity, zatímco 5 % uvádí Covid jako jedinou známou příčinu úmrtí. Mezi tyto komorbidity patří kardiovaskulární onemocnění (10,5 %), diabetes (7,3 %) a rakovina (5,6 %). Průměrný věk úmrtí na Covid je 77 let.

Navzdory rozsáhlé záměně, která se nyní ve Finsku napravuje, představuje počet úmrtí na Covid pouze 0,084 % světové populace, což je ve srovnání s jinými velkými světovými pandemiemi relativně málo. Finští statistici vysvětlili, proč je obvyklé oficiální vykazování úmrtí na Covid velmi chybné.

„Údaje zahrnuté v mezinárodních srovnáních mohou zahrnovat případy, kdy pacient prodělal těžký infarkt před nebo po infekci koronavirem a nakonec zemřel na srdeční selhání,“ uvádí se ve zprávě. „Současné covidové onemocnění může být velmi mírné, a proto není hlášeno jako příčina úmrtí.

Jak jsme již informovali, koordinátorka Covid pandemie za Trumpovy vlády, doktorka Deborah Birxová, ve své knize „Silent Invasion: The Untold Story of the Trump Administration, Covid-19, and Preventing the Next Pandemic Before It’s Too Late“ (Tichá invaze: Nevyřčený příběh Trumpovy administrativy, Covid-19 a prevence příští pandemie dříve, než bude pozdě) přiznala, že „skrývala“ údaje zasílané státům, aby se jimi řídily při reakci na Covid.

„Myslím, že v této zemi jsme k úmrtnosti zaujali velmi liberální přístup,“ řekla Birxová na tiskové konferenci v dubnu 2020. „Jsou jiné země, které, pokud jste měli již dříve nějaký stav a řekněme, že vás virus poslal na jednotku intenzivní péče, a pak jste měli problémy se srdcem nebo ledvinami, některé země to zaznamenávají jako problém se srdcem nebo ledvinami, a ne jako úmrtí na COVID-19. V některých zemích se to považuje za úmrtí na COVID-19. V tuto chvíli to stále zaznamenáváme. A budeme, chci říct, skvělá věc na tom je, že formuláře, které přicházejí, mají možnost označit to jako infekci COVID 19. To je skvělé. Záměr je právě teď takový, že pokud někdo zemře s COVIDem 19, počítáme to jako úmrtí na COVID 19.“

Reportérka se správně ohradila: „Můžete si být jistí? Myslím tím, že od patologů slyšíte, že to tak nutně být nemusí, nebo jste si tím jistá? Jak si tím můžete být jisti?“

V té době to byla vhodná otázka. Odpověď je jednoduchá: Odborníci na veřejné zdraví se během pandemie Covid záměrně snažili vyvolat paniku. „Odborníci“ debatu o Covidu zmanipulovali a americká veřejnost nyní požaduje odpovědnost.

Zdroj: UNCUT-News

***** ****

Pro tadesco vybral a přeložil carsten

Poslechněte si vyjádření jedné zdravotní sestry a bude Vám jasné, že zdravotnictví míří pomalu ke kolapsu, nejen u vás v ČR.

https://tadesco.org/finsko-odhaluje-rozsahly-skandal-s-hlasenimi-o-covidu-temer-40-procent-umrti-na-covid-bylo-zfalsovano/