Několik desítek ukrajinských poslanců z prezidentské frakce Sluha lidu chce složit své mandáty. Cítí se nepotřební. Argumentují tím, že z parlamentu Zelenskyj udělal jen hlasovací mašinérii. Sluha lidu má v ukrajinském parlamentu 235 poslanců, ovšem pravidelně na zasedání chodí jen necelých 180 z nich.

*****

Nezavírejme před tím oči. Německo zveřejnilo výbušná čísla o kriminalitě migrantů

V Německu loni výrazně vzrostla kriminalita a s ní i podíl cizinců, kteří ji mají na svědomí. Procento pachatelů trestných činů, resp. podezřelých, kteří nemají německé občanství, je až trojnásobné oproti podílu cizinců na obyvatelstvu žijícím ve Spolkové republice.

Vyplývá to ze statistiky, kterou v těchto dnech zveřejňují ministerstva vnitra jednotlivých spolkových zemí. Učinilo tak už devět ze 16 regionů a čísla jsou podle deníku Bild „výbušná“.

*****

Evropská unie pokračuje ve zkupování ruského LNG. Francie v lednu zvýšila nákupy o 20 %, zaplatila 293 milionů eur, což je rekord za 14 měsíců, vyplývá to z dat Eurostatu.

Španělsko se drželo trochu pozadu, utratilo za ruský plyn rekordních 274 milionů eur. Celá EU koupila LNG z Ruska za 684,3 milionu euro (17,1 mld. Kč).

*****

Americký ministr zahraničí Blinken zablokoval prohlášení zemí skupiny G-7, které odsuzuje prezidentské volby v Rusku, napsal deník la Repubblica s odvoláním na své zdroje.

Návrh prohlášení připravilo italské předsednictví. V materiálu se píše, že v prohlášení byly ruské volby označeny „za frašku“. Poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Sullivan dal textu „zelenou“, ale ministerstvo zahraničí shledalo tento text nevhodným.

*****

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu uvedl, že ztráty ukrajinských ozbrojených sil v zóně speciální vojenské operace od začátku roku přesáhly 71 tisíc vojáků a 11 tisíc kusů zbraní. Poznamenal, že je to téměř třikrát více než ve stejném období loňského roku.

Kromě toho byly od začátku roku zničeny čtyři tanky Abrams, pět Leopardů, 27 vozidel Bradley, šest odpalovacích zařízení Himars, 11 raketometů protivzdušné obrany včetně pěti Patriotů.

Podle Šojgua se v řadách Ozbrojených sil Ukrajiny kvůli obrovským ztrátám stále častěji objevují případy dezerce, vojáci také rabují domy civilistů.

*****

Emise CO₂ z elektrických aut jsou podle německé analýzy dvakrát vyšší než u spalovacích motorů

Klíčovým prvkem dekarbonizační ideologie Evropské unie je nadirigovaný přechod na povinnou elektromobilitu od roku 2035. Ovšem emise CO₂ z čistě elektrických automobilů jsou podle německé analýzy dvakrát vyšší než u spalovacích motorů.

V případě Německa a jeho energetického mixu se tyto baterie stále podstatně nabíjejí z emisních energetických zdrojů (uhlí, zemní plyn), takže za čistě elektrickým autem v běžném provozu zůstává neuvěřitelně vysoká stopa emisí CO₂ – v průměru 230 gramů na 1 km. Je tomu skutečně tak, že německé elektromobily mají většinou svůj výfuk v uhelné či plynové elektrárně. Jistě, v lokálním městském provozu to emisně pomáhá, ale pro celou planetu je to naopak. Pro srovnání: SUV model Škoda Kodiaq 4×4 s motorem TDI 110 kW má oficiální emise CO₂ v průměru 141 g/km.

*****

Pokrytecká Condoleezza Riceová (bývalá ministryně zahraničí USA): Demokratické země ve skutečnosti nenapadají své sousedy. Demokratické země neposkytují útočiště teroristům. Demokratické země nepoužívají zbraně hromadného ničení. Vážně? Historie říká něco jiného.

*****

V ukrajinské televizi byla řečena hodně nepříjemná pravda: „Některé děti, které z těchto území přišly, se po návratu na Ukrajinu snaží vrátit do Ruska. Jak říkají, byly tam pro ně vytvořeny lepší podmínky a vidí tam lepší možnosti realizace.“

V České republice, i jinde na Západě, nás sr*čkomety krmí propagandou, že prý Rusové unáší ukrajinské děti do Ruska.

*****

Žena v Oděse (preferuje ruštinu) je dotázána: Kdybyste měla možnost položit Putinovi otázku, co byste mu vzkázala? „Řekla bych mu, že si ho velmi vážím, že miluje svou zemi a Ukrajinu a že chci, abychom byli všichni spolu. Chci tři republiky, Bělorusko, Ukrajinu a Rusko. Aby byly spolu a nikdo se jich nedotkl. Nikdo nikdy.”

*****

Polní maršál Minich prohlásil, že Rusko je země, které vládne přímo Bůh. Protože pokud tomu tak není, je těžké pochopit, jak vůbec může existovat.

*****

Ruská média dnes informovala o střelbě a explozi v koncertní síni ve městě Krasnogorsk na západním okraji Moskvy. Na místě jsou podle nich mrtví i ranění, zasahuje tam policie a záchranáři.

*****

https://tadesco.org/zpravy-dne-22-3-2024/