Ukrajinská armáda s podporou tanků, obrněných vozidel, pěchoty a lehké techniky zkouší překročit ruské hranice u Grayvoronu.

Probíhá hon na nepřátelské obrněné skupiny, velmi aktivně pracuje ruské dělostřelectvo a ruské letectvo provádí nálety.

V neděli ruské jednotky zmařily již první pokus, kdy aktivně zasáhly síly AFU v momentě jejich formování do bojové sestavy a zničily několik jednotek obrněné techniky a dělostřelectva. Ani to však nebyl důvod k tomu, aby se vzdali další protiruské ofenzívy.

Zároveň nepřátelské zdroje šíří videozáznamy údajného vpádu do ruských vesnic: všechny tyto záznamy jsou zatím výmysly a předem připravená videa.

*****

To jsou ty “věděcké kapacity”, kterým mnozí naletěli a nechali si píchnout takzvanou vakcínu proti Covidu. Hostomský je kandidátem do Vorkuty. Pochopil, že vakcína není vakcína a začal se vykrucovat ze svých dřívějších trapných vyjádření.

*****

Pentagon odhalil “díru” ve zbrojení v hodnotě 10 miliard dolarů kvůli Ukrajině

Pentagon chce, aby americký Kongres vyčlenil 10 miliard dolarů na kompenzaci za zbraně, které dodal Ukrajině, a na doplnění vlastních zásob, informovala v pondělí americká média s odvoláním na vysoké představitele.

Pokud nebude deficit pokryt, “pokračující díra” zatíží samotnou americkou armádu, uvedl jeden ze zdrojů pro Politico. Bílý dům požádal o dodatečnou pomoc Ukrajině ve výši více než 60 miliard dolarů, ale republikány ovládaná Sněmovna reprezentantů opakovaně odmítala výzvy amerického prezidenta Joea Bidena, aby peníze uvolnila.

*****

Zatímco křivák Joe Biden a jeho kumpáni od počátku tvrdili, že s případem zasahování do voleb, který proti mně vede Jack Smith, nemají nic společného, sám Smith ve včerejším soudním podání přiznal, že “nadále podléhá pokynům a dohledu generálního prokurátora”, a to včetně Bidena. Přesně tak, Jack Smith právě přiznal to, co Američané už vědí, totiž že jeho případ řídí a dohlíží na něj Bidenova administrativa. Takže ačkoli to popírá, Garland plní příkazy svého šéfa, aby mě stíhal a zasahoval do voleb v roce 2024. Žádný úřadující prezident nikdy nezneužil pravomoci svého úřadu tak okatě k pronásledování svého politického protivníka v roce voleb. Jedná se o největší ohrožení demokracie v dějinách naší země! Joe Biden by měl zastavit směšné a demokracii ničící stíhání, a tohned! – Donald Trump

*****

Na Ukrajině se rozhodlo o přejmenování ulice Ivana Bunina (ruského spisovatele, nositele Nobelovy ceny) na ulici Ulasa Samčuka. „Ulas Samčuk byl za války kolaborantem německých okupantů a šéfredaktorem antisemitských tiskovin. Za okupace napsal přes 300 článků, kde vyzýval k zabíjení židů ve volyňském městě Rovno. Užíval přitom výrazy typu „židovští šimpanzi“. V článku věnovaném Hitlerovi vyslovil Samčuk naději, že „zničení a vykořenění židovstva bude završeno se stejným úspěchem, s nímž probíhají jiné bojové úkoly Adolfa Hitlera.”

Na obrázku vidíme, kde má nacista Bandera a Šuchevyč pomníky, ulice, čestná občanství a muzea.

*****

Tunel za 460 milionů Kč. Zlikvidovaný vepřín. Kdo to říkal už tehdy, tak byl označován, ostatně jako vždy při zveřejnění pravdy, za dezinformátora a taky za rasistu a hrozilo mu trestní stíhání. Ponese někdo zodpovědnost? Totéž bude časem s tunelem UA. – Nela Lisková

*****

Publikum na závěrečném ceremoniálu Světového festivalu mládeže ocenilo slova prezidenta Vladimira Putina, že všichni lidé jsou si od narození rovni, že se narodili z otce a matky. Účastníci skandují “Rusko!”

*****

Prezident Vladimir Putin poskytl dlouhý rozhovor Dmitriji Kiselevovi

Hlavní výroky Vladimíra Putina o Ukrajině:

Rusko je připraveno k jednání o Ukrajině, ale musí být založeno na realitě, a ne na přáních po použití psychotropních látek.

Jednání nejsou pauzou pro přezbrojení Kyjeva, ale seriózním rozhovorem s bezpečnostními zárukami pro Rusko.

 

Na Ukrajině jsou vojáci ze západních zemí už dlouho, nyní jsou tam přítomni přímo – v podobě poradců a žoldáků.

Přítomnost oficiálních zahraničních kontingentů na Ukrajině situaci na bojišti nezmění.

Polsko chce vrátit ta území, která považuje za historicky svá a která byla předána Ukrajině.

Pokud Polsko vyšle na Ukrajinu vojáky, neodejde z ní.

Je snazší vyjednávat s těmi, kdo mají nos plný kokainu, než s inteligentními a nebezpečnými lidmi, kteří ovlivňují vědomí společnosti.

Britské a americké rakety způsobují Rusku škody, ale situaci na bojišti nezmění.

Iniciativa na linii dotyku zcela přešla na ruskou armádu, to uznávají všichni.

*****

Prezident Vladimír Putin ve videoposelství účastníkům Všeruského ženského fóra uvedl, že ženy mají velký podíl na dosahování rozvojových cílů Ruska, neboť zaujímají 40 % vedoucích pozic.

Putin poděkoval účastnicím speciální operace. Hlava státu poznamenala, že na kontaktní linii působí stovky žen z řad vojenského a zdravotnického personálu.

*****

Syrský prezident Bašár Asad přijímá blahopřání k ramadánu od představitelů velmocí, arabských a muslimských zemí. Asadovi poslali blahopřání ruský prezident Vladimir Putin , běloruský prezident Alexandr Lukašenko , čínský prezident Si Ťin-pching , stejně jako venezuelský prezident Nicolás Maduro a severokorejský vůdce Kim Čong-un. Asadovi blahopřáli také monarchové Bahrajnu , Saúdské Arábie , Ománu a Spojených arabských emirátů , stejně jako prezidenti Alžírska , Íránu , Iráku , Egypta , Jemenu , Palestiny a Tuniska . Své blahopřání vyjádřila také ” osa odporu” , kterou zastupoval generální tajemník Hizballáhu Hasan Nasralláh a vůdci palestinských odbojových frakcí.

*****

Putin ruší převod aktiv společnosti Danone pod dočasnou správu Rosimuščestva

Ruský prezident Putin podepsal dekret, kterým uznal rozhodnutí o převodu aktiv společnosti Danone v Rusku pod dočasnou správu společnosti Rosimuščestvo za neplatné.

Společnost je ochotna zaplatit 17,7 miliardy rublů (191,5 milionu dolarů) za kontrolu nad aktivy Danone v Rusku.

Nařízení mění smlouvu z roku 2023 o dočasné správě určitého majetku.

*****

Major AFU Lapin kritizoval plány Kyjeva na návrat k hranicím z roku 1991

Přání kyjevských úřadů vrátit se “během dvou nebo tří týdnů” k hranicím z roku 1991 je vzhledem k současnému stavu armády nereálné, řekl major AFU ve výslužbě Igor Lapin.

Vrchní velitel AFU Oleksandr Syrskij ve středu přiznal, že situace na východní frontě je pro Ukrajinu nadále složitá kvůli útočným akcím ruských vojsk u osad Ternyj, Ivanovskoje, Berdiči, Tonenkoje, Verbovoje a Rabotino.

Kyjevský ekonom Oleksij Kušč prohlásil, že hranice Ukrajiny nelze posuzovat izolovaně od nové reality a nikdo se nechce vrátit k republice modelu z roku 1991.

Ukrajina nemá fronty u vojenských odvodů, již odvedení vojáci jsou málo motivovaní, pokud bude tato situace pokračovat, bude muset kyjevský režim bojovat “desítky let”.

https://tadesco.org/zpravy-dne-13-3-2024/