Je dobře známou a ještě i dnes široce používanou „tradicí“ označovat uniformy účastníků různých vojenských, ale i nevojenských a nejen vesmírných misí a expedic různými nášivkami s emblémy, které by měli většinou specifikovat či charakterizovat smysl či cíl takové expedice. Jenomže pak by bylo dobré položit si otázku proč je na mnoha z těchto nášivek na uniformy také velice tajemná až zlověstná okultní symbolika?

Nášivky (nazývané „patch“) na uniformách účastníků jednotlivých vojenských či vesmírných misí používají vojenské a vesmírné organizace jak k jejich identifikaci, tak i k symbolizaci a nebo k popisu cílů takové mise a její posádky. Tato tradice je ovšem dodnes také dodržována i ve stinném světě PSYOPS, kde také každá taková tajná mise Pentagonu dostane svůj patch. Tyto nášivky nám právě proto nabízejí, když rozumíme tomu co znamenají, jinak poměrně vzácný vhled do tajných operací Pentagonu a často vidíme, že symbolika na nich je poměrně nápadná: zlověstné a tajemné fráze, či rovnou temná okultní symbolika, odkazy na tajné společnosti a někdy třeba dokonce i poněkud temný smysl pro humor. Zde vám nabízím analýzu 10 těch vůbec nejzlověstnějších PSYOPS patchů skutečně používaných v ránci NASA a Pentagonu .

Již v roce 1965 začala NASA používat tyto látkové nášivky na uniformy k identifikaci každé ze svých misí a rovněž k symbolizaci cílů misí a jejich posádek. Každý start rakety má proto svoji vlastní nášivku navrženou většinou přímo členy posádky a často i ve spolupráci s oficiálním konstrukčním týmem. Nášivky jsou pak hrdě vystaveny jak na vybavení tak na uniformách a nosí je jak přímo sami astronauti NASA, tak ale i další pracovníci přidružení ke každé jednotlivé konkrétní jak pilotované, nebo i bezpilotní vesmírné misi. Dnešní článek byl zpracován na základě informací z webu VigilantCitizen.com (Bdělý občan)

Od té doby začaly používat nášivky k označení misí rovněž i další vojenské i nevojenské organizace zapojené do různých expedic a vesmírných cest a tajných operací, a to včetně těch, které se specializují na tzv. PSYOPS (operace psychologické války): typicky třeba CIA, ministerstvo obrany a americký Národní úřad pro průzkum (NRO). Co má ale cestování vesmírem společného s psychologickou válkou? Má a to jednu dosti podstatrnou věc: špionážní satelity. Od roku 1960 NRO (jehož existence byla ovšem odtajněna až v roce 1992) vypustila do vesmíru již desítky (dnes s velkou pravděpodobností dokonce už stovky) tajných špionážních satelitů, které dosud shromáždily neuvěřitelné množství informací jak o přátelích, tak ale i nepřátelích a hlavně o občanech Spojených států.

Protože je téměř nemožné získat informace o těchto vysoce utajovaných snahách, tyto „patche“ jednotlivých misí nám nabízejí dosti vzácný pohled třeba do světa tajných PSYOPS. I když se třeba člověk v jejich zvláštní symbolice až tak dobře neorientuje, tak je ale poměrně snadné vnímat jejich zlověstné „vibrace“ vycházející přímo z návrhů patchů. Tyto nášivky jsou totiž často doslova prošpikované podivnými symboly, zlověstnými stvořeními, obskurními latinskými frázemi a dokonce někdy až černým humorem, ale na druhou stranu vlastně také velmi dobře odrážejí i stav mysli všech těch, kdo je nosí.

Průkopníkem v této oblasti výzkumu je Trevor Paglen, který v roce 2008 vydal knihu „Mohl bych ti to říct, ale pak bys musel být mnou zničen: Emblémy z černého světa Pentagonu“ . Díky stovkám žádostí na základě zákona o svobodném přístupu k informacím nakonec získal a analyzoval na čtyřicet nášivek různých misí. Z recenzí této knihy:

„Ikonografie armády Spojených států. Nikoli ovšem hlavního proudu americké armády se stuhami a medailemi, ale světa tajných nebo „černých projektů“, který může nebo nemusí zahrnovat kontaktování mimozemšťanů, stavbu nezjistitelných špionážních letadel a experimentování s výbušninami, které by mohly způsobit exploze, že vedle nich budou atomové bomby vypadat jako dětské petardy. Zde nám tajemné postavy a záhadné symboly naznačují intriky mnohem hlubší než je jen vojenská hodnost, tajná společnost a vojenská jednotka.“
—UTNE Reader

„Samozřejmě, že vydávání nášivek pro každou tajnou operaci zní trochu jako špatný vtip… ale popravdě řečeno, v dnešní době je přece všechno značkové.“ Vojenské symboly jsou často plné heraldických obrazů – některé mají kořeny v historii, jiné vycházejí ze současného populárního umění s komickými postavami – ale tyto záhadné temné obrazy, v některých případech pravděpodobně navržené samotnými účastníky, jsou osobnější a také více. znepokojující, než většina ostatních.”
—Steven Heller, The New York Times Book Review

Od vydání této knihy byly již saozřejmě vydány nové nášivky misí, které jsou ale stejně podivné a záhadné jako byli jejich předchůdci. Pokud mají tyto nášivky symbolizovat skutečně „hodnoty posádky a cíle mise“, možná bychom kvůli tomu měli být skutečně již trochu znepokojeni. Zde je těch 10 asi vůbec nejzlověstnějších patchů takových misí:

#10 – Cizí tvář

TENCAP je zkratka pro „Taktické využívání národních schopností“ a je vlastně takovou zlověstnou sbírkou programů zahrnujících způsoby nejmodernějšího válčení.

„Účelem programu AF TENCAP je využít současný a budoucí potenciál stávajících národních, komerčních a civilních vesmírných systémů a vojenských systémů pro dýchání vzduchu ve vesmíru a poskytnout tyto schopnosti bojovníkům co nejrychleji.
– Zdroj

V PSYOPS slovo „Speciální“ téměř vždy znamená „černý“, tedy tajný, nelegální nebo vysoce klasifikovaný v utajení. Má tedy tato „vysoce utajovaná část“ mise něco společného i s tím, že odznak zřetelně obsahuje i tvář mimozemšťana? Motto uvedené dole na nášivce nám příliš nepomůže: Fráze „Oderint Dum Metuant“ je totiž obvykle spojována s Caligulou, římským císařem z prvního století, jehož jméno se ale dnes stalo synonymem pro zkaženost, šílenství a tyranii. Překládá se něco jako „Nechte je nenávidět, dokud se bojí“. Divné…

#9 Všechny vaše základny patří nám

Obrovský a již od pohledu pěkně vzteklý drak svírající planetu a přinášející zkázu z vesmíru. To je vcelku pěkný způsob, jak symbolizovat poslání nějaké vesmírné mise. V symbolice PSYOPS draci vždy poměrně typicky představují starty výzvědných a špionážních satelitů a nebo satelitů přenášejících nějaký signál ; vzory dračích křídel přitom symbolizují masivní talířové antény satelitů ze zlaté fólie určené ke sběru všech možných typů informací ze Země. Fráze „Omnis Vestri Substructio Es Servus Ad Nobis“ lze volně přeložit asi jako „Veškerá vaše základna je našim služebníkem“. Tato fráze nedává moc smysl, až na „maličkost“, že nám vlastně jen tak trochu vágně říká, že celý náš svět je vlastněn těmi, kdo vytvořili tento patch. Ale tato fráze také trochu připomíná ten známý a podivný internetový mem z roku 2002 založený na špatném překladu staré hry pro konzole Sega.

Tato narážka na populární kulturu je sice docela vtipná, ale také více než znepokojivá… Jsem si docela jistá tím, že „oni“ skutečně věří, že veškeré naše základny patří jim.

#8 Hymna Panovi

Družice PAN byla vypuštěna v září 2009 a je tak přísně tajná, že žádná vojenská nebo vládní organizace netvrdila, že ji postavila.

„Raketa United Launch Alliance Atlas V. odstartovala s PAN, neklasifikovanou družicí, kterou bude provozovat vláda USA. Start byl přesně naplánován na čas, na začátku dvouhodinového a devítiminutového startovacího okna, které se otevřelo ve 21:35 GMT (17:35 místního času). Je rovněž značně neobvyklé pro americký vládní satelit, že agentura odpovědná za provozování kosmické lodi nebyla dosud vůbec zveřejněna.“
– vesmírný let NASA

Podle patchy zkratka PAN znamená „Palladium at Night“, Palladium je vzácný, stříbřitě bílý kovový prvek, který bude pravděpodobně přítomen na tomto satelitu. Mise je však tak tajná, že se v žertu říká, že název PAN ve skutečnosti znamená „Pick a Name“ (všimněte si toho jemného otazníku pod raketou na této nášivce).

PAN je ale přitom také jméno starověkého rohatého boha důležitého v okultismu a má zvláštní spojení s historií raketové vědy ve Spojených státech.

Starověký Bůh lásky, štěstí a hojnosti PAN

Jack Parsons, průkopník amerického vesmírného pohonu, kterému je často připisováno, že „dohnal“ Spojené státy až do vesmírného věku (na jeho počest je dokonce pojmenován jeden měsíční kráter), byl přitom také až notoricky známý okultista, blízký přítel Aleistra Crowleyho, britského černého mága a zakladatele okultního hnutí Thelema . Byl prominentním členem Ordo Templi Orienti (OTO), okultní tajné společnosti popularizované také právě Aleisterem Crowleym. Protože Parsons neviděl žádné velké oddělení se mezi svou profesionální a okultní prací, tak bylo veřejně známo, že před každým startem zkušební rakety odříkával Crowleyho báseň s názvem Hymna Panovi .

„Parsons tančil a zpíval při tom poezii – především Crowleyho „Hymnus Panovi“ – před všemi raketovými zkouškami.“
– Goeffrey Landis, Tři Rocketeers

Je Pan ještě stále vyvoláván během startů raket?

#7 Jsme nahoře

Další podivnost s jasně okultní symbolikou.

Toto je nášivka týmu pro vypuštění špionážního satelitu NRO. Ti, kteří jsou obeznámeni s touto symbolikou, tak pravděpodobně hned rozpoznají symboliku Iluminátů 101: Nedokončená pyramida zakončená Vševidoucím okem. Toto vševidoucí oko ale přitom zjevně potřebuje pomoc: potřebuje totiž vojenské špionážní satelity, nejspíš právě proto, aby se stalo ještě více vševidoucím.

Zkratka „LMA“ vpravo dole pak s největší pravděpodobností odkazuje na Lockheed Martin Aerospace, což je asi největší korporátní megaspolečnost „Velkého bratra“ úzce spolupracující s vládním iagenturami jako je CIA , NRO, NSA a IRS .

Nad Vševidoucím okem je napsáno „Supra Summus“, což lze volně přeložit něco jako „Nejvyšší z Nejvyšších“, což nám, když už nic jiného, tak ​​naznačuje až nezdravou úroveň sebeúcty.

Jiné starty špionážních satelitů NRO při tom také používaly velice podobné návrhy. Okultní rovina symboliky je v tomto případě zcela zjevná.

#6 Two Faced Shadow Guy

23rd Space Operations Squadron (23 SOPS) je jednotka letectva Spojených států umístěná na New Boston Air Force Station v New Hampshire (psala jsem o ní již jednou na tomto webu v souvislosti s vysokoenergetickými zbraněmi DEW). Nášivka této mise představuje docela strašidelně vypadající postavu ve stejně strašidelné kápi, která se podivnýma nelidskýma očima dívá na Zemi a děsivě zírá přesně na americký kontinent. To však ještě není to nejstrašidelnější na této patche. Když se podíváte pozorně na obrys černého obličeje, uvidíte ještě další obličej se špičatým nosem a špičatýma ušima, který se dívá doleva. Kdo je ale ten podivný chlápek v už tak dost strašidelném frajerovi? A co se děje se všemi vrstvami této „creepy“ symboliky ?

Rčení „Semper Vigilans“ znamená „Vždy bdělý“. Alespoň se s tím se můžeme nejspíš ztotožnit. Ale v celkovém kontextu tohoto patche je to rozhodně strašidelné.

# 5 Mřížka

Přemýšlíte někdy také o prodeji svého městského bytu a touze, abyste všeho nechali a „vypadli ze systému“? Zkuste to a tento rytíř vám potom za to možná usekne hlavu. Stejně by vám to asi bylo k ničemu. Podívejte se pozorně na tuto patchu: není tam totiž žádné místo které by bylo zcela mimo systém „mimo síť“. Tato patcha totiž ve skutečnosti zobrazuje „informační mřížku“, o které se ti blázniví konspirační teoretici neustále dohadujíí, doplněnou navíc o uzly na křižovatkách.

Ochránci domény jsou jakousi podskupinou skupiny NSA Information Assurance a tvoří ji jednotlivci, „kteří jsou v přední linii při vývoji strategie, konceptů, plánování a technické implementace v oblasti Information Assurance. Jsou tedy těmi skutečnými lídry ve světě současné kybernetické bezpečnosti.“ Jinými slovy, monitorují kybernetický prostor pomocí těch nejnovějších technologií.

Muž s mečem je ve zvláštních šatech templářského rytíře, této starobylé skupiny křižáků, která se rovněž stala okultní tajnou společností. Rytíř tedy představuje vlastně potomky templářů, moderní Ilumináty.

#4 NRO tři hadi

Toto je další záhadná nášivka jedné party z NRO. Program spojený s tímto patchem je ale zcela neznámý. Jediné, co víme, je to, že je reprezentován třemi hrozivými zmijemi omotanými kolem země, díky nimž jsme ale uvnitř všichni v teple a asi i trochu rozmazlení. Latinský nápis „Nunquam Ante Numquam Iterum“ v překladu znamená „Nikdy předtím, nikdy více“. Co se ale nikdy předtím nestalo a už nikdy nestane? Možná se to ani nikdy nedozvíme.

#3 Mohl bych ti říct…

Víme s jistotou pouze to, že tato mise je tak přísně tajná, že k jejímu znázornění nelze asi použít ani jinak obecně neznámý okultní symbol. Tato nášivka byla navržena jako generická insignie pro různé „černé“ projekty prováděné leteckou zkušební letkou amerického námořnictva Latinskou frázi „Si Ego Certiorem Faciam … Mihi Tu Delendus Eris“ lze zhruba přeložit asi jako „Mohl bych ti to říct… ale pak bych tě musel zabít“. To je sice poněkud klišé fráze, ale vzhledem k tomu, že to jsou lidé, kteří ji ve skutečnosti vytvořili, tak si pravděpodobně asi nemyslí, že je až tak moc otřepaná. Ve skutečnosti to totiž asi myslí smrtelně vážně.

Navíc je zde jeden zvláštní obrat v této větě. Podle Paglena je latinská fráze formulována zvláštním způsobem, aby se přímo odkazovala na staré řecké a římské texty.

„Latinská fráze Si Ego Certiorem Faciam … Mihi Tu Delendus Eris se zhruba překládá jako klišé běžně slýchané v blízkosti různých „černých“ programů: „Mohl bych ti to říct, ale pak bych tě musel zabít.“

Zdejší fráze je však skutečně velmi neobvyklá, protože je psána trpným rodem: přesnější překlad latiny by asi byl něco jako „Mohl bych vám to říct, ale pak byste mě musel zničit“. Použitím pasivního tvaru tak vytváří návrhář patchi rovnou ještě dva další odkazy, které by ale v jiných frázích neexistovaly. První zmínka je o řeckém bohu Chaosu, Eris, o kterém Homér psal ve čtvrté knize své Iliady: „[Eris], jejíž hněv je neúprosný… je sestrou a společnicí vražedného Arese, která je jen maličkostí. první, ale potom roste, dokud nekráčí po zemi a hlavou přitom udeří do nebe. Pak shodila hořkost rovnoměrně mezi obě strany, když procházela bitevním polem a bolest bojujících mužů byla proto ještě větší.“

Pasivní frázování latiny také odráží slova římského senátora z druhého století př. n. l. Cata staršího, který se potuloval po senátu a opakoval slova Carthago delenda est – „Kartágo musí být zničeno“. V roce 149 př. n. l. se Cato konečně skutečně prosadil a Řím tehdy zaútočil na severoafrické město, ležící poblíž dnešního Tunisu. Tři roky po zahájení jejich útoku pak římská armáda dobyla Kartágo, strhla jeho hradby a prodala všechny jeho obyvatele do otroctví. Poté, co římský senát prohlásil, že tam, kde to město stálo, už nikdo nikdy nebude žít, tak ale legenda ještě tvrdí, že Řím tehdy tak moc osolil půdu kolem města, aby tím zajistil, že Kartágo a okolí již navždy zůstane skutečně jen pustinou.
– Zdroj

Tento odznak tedy neobsahuje jen onu ač znepokojivou, přesto vlastně docela prostou výhružku smrtí: zmiňuje totiž rovněž také jakýsi „hněv shora“ a to ještě navíc doslova mytologických rozměrů, který třeba právě naše město může proměnit v pustinu pro celé příští generace. To mi ale tedy zní již přímo jako hrozba.

#2 vemte si kopačky na 66

Program Minotaur se skládá z přísně tajných misí špionážních satelitů NRO. Minotauři jsou stvoření s býčí hlavou z řecké mytologie, která jsou ale vždy rozzlobená, násilnická a nemilosrdná. Minotauři mají mnoho podobností s jistým božstvem z Blízkého východu Molochem, bohem s býčí hlavou a tělem muže, kterému byly přinášeny dětské oběti a jemuž byl nedávno vykonán uctívací rituál v rámci jisté velké veřejné sportovní akce na sportovním stadionu.

V tomto patchi pro NROL-66 drží červený Minotaurus (jako by pocházel přímo z pekla) pouliční značku bájné cesty 66. Je poměrně obtížné nevidět narážku na ďábla (který je často zobrazován červeně) a číslo 666.

Navíc podle některých okultních badatelů byla trasa 66 původně navržena tak, aby se stala jakousi „okultní pouť“.

„Slavnou starou americkou dálnici „Route 66“ postavili svobodní zednáři se zjevným záměrem poslat masy automobilových jezdců na okultní „výlet“ jenomže s jejich vlastním scénářem.

Route 66 začínala v Buckingham Fountain v Chicagu, poblíž místa sbírky aztéckých rituálních inkunábulí Chicagské univerzity. A končila v Barstow v Kalifornii v poušti Mohave, která je pro svobodné zednáře jakýmsi kosmickým hřbitovem Západu, a také konečným osudem Anubise, nebeského šakala, jinak známého jako Sirius (viz Giorgio de Santillana a Hertha Von Dechend, Hamletův mlýn: Essay on Myth and the Frame of Time, str. 358).

Pokud tato verze Route 66 zavání nějakou středověkou poutí, která se přitom konala spíše na velbloudu než autem, má to dobrý důvod. Většina Route 66 byla totiž položena na staré silnici vykopané již v roce 1857 poručíkem Edwardem Bealem a jeho karavanou amerického Camel Corps.“
– Michael A. Hoffman II, Tajné společnosti a psychologická válka

Kdo je to ale tedy na Route 66 skutečně ještě pořád naživu?

#1 Ďábel, kterého znáte

Tato patcha pro NROL-49 zobrazuje fénixe stoupajícího z plamenů s vlajkou Spojených států v pozadí. Latinská slova „Melior Diabolus Quem Scies“ se zhruba překládají asi jako „Ďábel, kterého znáš“, jako třeba ve frázi „Lepší ďábel, kterého znáš, než ďábel, kterého neznáš“. Opět poněkud kryptické. Podle NASA toto rčení přímo odkazuje na návrat k používání starého systému po pokusu o použití nějakého nového, který ale zjevně skončil neúspěchem.

„Nášivka mise pro NRO L-49 ukazuje fénixe vystupujícího z ohně se slovy „melior diabolus quem scies“, což se dá přeložit asi jako „lepší ďábel, co znáte“, což nám naznačuje návrat k nějakému staršímu systému po neúspěšném pokusu o jeho nahrazení něčím novým.“
– Zdroj

Je to opět poněkud zvláštní výběr slov pro vládní agenturu, ale rozhodně se opět vyrovnává všem těmto zlověstným, až snad přímo dábelským tématům, které se dnes používají na nášivkách účastníků různých současných PSYOPS.

Další patcha přímo související s NRO-49 zase zobrazuje satelit jako okřídlenou ohnivou bytost (označovanou NASA jako ďábel jménem Betty), která ale v jedné ruce drží trojzubec a v druhé hasák.

„Obrázek ďábla se objevuje na startovací patche.“ Stará tradice dávat raketám osobní jména se tedy také zdá být oživena; Zdá se, že Delta 352 byla pojmenována jako „Betty“ a Atlas V, který loni odstartoval z Vandenbergu, byl zase pojmenován jako „Gladys“.
– Tamtéž.

Nášivka nám ukazuje snad Měsíc (nebo kometu?) částečně pokrývající Zemi. Když se podíváte pozorně, v detailu toho šedého astrálního těla jsou jakási písmena. Na co ale odkazují? Ve spodní části patche je také poněkud záhadná latinská fráze: „Primoris Gravis Ex Occasus“. Primoris znamená „První“, Gravis znamená „důležité, těžké nebo vážné“ a Occasus znamená něco jako „západ slunce, Západ nebo pád“. Jinými slovy, nevím ale vůbec, co to má znamenat. „První prudký západ slunce“? „Nejdůležitější věc po západu slunce“? „První vážný pád“? Bez ohledu na přesný význam té věty se ale zdá, že je zde kladen důraz na pojem temnoty. Betty je čistá temnota obalená plameny a částečně zakrývá také slunce. K Zemi se pohybuje šedé nebeské těleso… a stále tu ještě vůbec mluvíme o špionážním satelitu. Inu dobrá….

Existuje ale také ještě mnoho dalších nášivek, které nám umožňují alespon trochu nahlédnout do toho tak trochu pokřiveného světa dnešních PSYOPS:

Čarodějové ovládající Zemi prostřednictvím magie jsou také častým a stále se dokola opakujícím tématem PSYOPS nášivek. Je magie ještě stále součástí raketového startu jako za časů Jacka Parsonse a OTO?

Další podivnost – neptejte se! Co ale znamenají ta písmena dole? Nic vám do toho není . A to vůbec nejsem drzá protože… to je totiž právě to, co ta písmena skutečně znamenají.

Další patcha z NRO, která do značné míry shrnuje význam všech
výše uvedených. Špionážní satelit je zde symbolizován rozzlobeným drakem, který svírá celou planetu svými čtyřmi drápy a držící v ocase ještě diamant. Nezdá se mi to , ale že by se nakonec dokonce zabývali i naším soukromím a dalšími podobnými maličkostmi?

Závěrem…

Ačkoli není možné pochopit přesný význam symbolů nalezených na těchto nášivkách tajných operací a misí, tak nám ale stále ještě poskytují vzácně zasvěcený pohled na filozofii, stav mysli a pozadí organizací, které je vytvářejí. Čarodějové ovládající zemi, zmije obklopující zemi, rozzlobení draci svírající zemi… tak ti lidé vnímají sami sebe a svou práci. Moje otázka zní: Neměli bychom se možná začít přece jen trochu obávat? Někdo by sice mohl namítnout, že tyto nášivky mají být hrozivé přece hlavně pro nepřátele Ameriky. To by mohla snad být i pravda, kdyby ale většina satelitů vypuštěných NRO neměla za cíl špehovat právě Severní Ameriku, právě proto je v mnoha těchto polích kladen hlavně důraz na tento kontinent.

Jedna věc je jistá, nášivky misí jsou vždy těmi nejupřímnější popisy těchto tajných misí. Vzhledem k tomu, že většina nášivek nebyla rozhodně vůbec určena k nějakému společnému vystavení se na obdiv veřejnosti, tak postrádají ten lesklý, líbivý povlak známý z vládního public relations. Nášivky rozhodně nehovoří o nějakém „přinášení demokracie a světla svobody do celého světa“… ale spíše nám ukazují svět v řetězech a plamenech, ovládaný draky a čaroději a jejich slova přitom hrozí smrtí a zkázou.

Okultní symbolika znázorněná na těchto nášivkách je ale také jasnou připomínkou toho, že tyto organizace mají vztahy s tajnými společnostmi a že jsou oproti nám „vědomé“. A ti, kteří nevědí, tedy my všichni – nezasvěcené masy, profánní, tady rozhodně nejsou vítáni.

Zpracovala a volně přeložila Myšpule.

Zdroj: https://vigilantcitizen.com/vigilantreport/top-10-most-sinister-psyops-mission-patches/

https://myspulesvet.org/2023/12/01/10-nejzlovestnejsich-symbolu-na-nasivkach-ucastniku-tajnych-misi-nasa-a-pentagonu/