1000 KRÁT PROKLEJÍ TOHO, KDO JE NA TU ZÁKEŘNOU BLBOST NAVEDL!

Zpráva z 20. března o zahájení trestního řízení vyšetřovacím výborem Ruské federace proti žalobci a soudcům Mezinárodního trestního soudu (ICC), kteří vydali zatykač na Vladimira Putina zanechalo mnoho lidí lhostejných. Říkají… a kolik případů už bylo zahájeno vyšetřovacím výborem (RF) proti kyjevským zločincům za 9 let – škoda mluvit! S ohledem na Ukrajinu boží mlýn mele pomalu, ale jistě. Ale pokud jde o soudce ICC, skepse je zbytečná.

Vyšetřovací výbor RF nad nimi právě pověsil Damoklův meč s vyhlídkou velmi neurotické budoucnosti.

▪️Zde je třeba připomenout bilaterální smlouvy o vydávání (o poskytování vzájemné právní pomoci v trestních věcech), které Rusko uzavřelo s více než 60 zeměmi světa. Zdaleka ne všechny tyto země jsou nepřátelské. Jsou mezi nimi také naši dobří partneři: od Číny a Indie po Írán a Severní Koreu. Jsou mezi nimi i takové, které nechtějí zhoršovat vztahy s Ruskem.

Úředníci z Haagu určitě nepojedou zrovna někam, kde je mohou vydat, ale mohou se jet podívat do letoviska v Turecku, Thajsku nebo SAE. A kolik je tranzitních zemí, přes které britský prokurátor a tři soudci ICC – Japonec, Ital a Kostaričan – jsou zvyklí létat!

▪️ Žádosti Moskvy do více než padesáti světových metropolí o vydání těchto osob jim okamžitě zkomplikují život. Ano, šance na vydání jsou minimální – ale ne nulové.

Červíček pochybností: “Zatknou nebo předají? Letos nebo příští rok?” – napadne tyto jedince pokaždé při plánování nové cesty. A jejich komplicové se naučí vážit každé slovo proti Rusku.

Musíme jednat tvrději a učinit život každého zločince, který porušil zákony Ruské federace u nás nebo v zahraničí, přinejmenším nesnesitelný. A v některých případech – i krátký.

https://cz24.news/1000-krat-prokleji-toho-kdo-je-na-tu-zakernou-blbost-navedl-zivot-soudcu-icc-se-stava-nocni-murou/

ZDROJ

Zpracoval: Janinna/Pokec24