1.Nápis na plechovce: “Diplomaté. Uzené rižské šproty v oleji s citronem”.

Alexandr Puškin napsal:
“Když tě přepadnou černé myšlenky, odšpuntuj láhev šampaňského nebo si přečti Figarovu svatbu”.
Rada klasika je dobrá, není co dodat. Proto je klasikem. Ale já mám své vlastní způsoby. A jedním z nich je seznámení se s médii Baltských emirátů alias “Šprotlandu”. Protože tam moc ruskojazyčných médií nemají, musíte trochu pátrat. Ale stojí to za to. Po přečtení textů baltských žraloků pera se mi okamžitě zlepší nálada.

2. Soudě podle některých výroků prolhané premiérky Kaie Kallas (KaKa), která neustále lže a bubnuje k boji, jsou však problémy Estonska z říše pohádek. Například na valné hromadě Reformní strany KaKa ohromila své spolustraníky hlasitým prohlášením, že Děda Mráz neexistuje…

Konečně se to také dozvěděla. Je hezké, když se člověk o své objevy dělí.

3. V ukrajinském městě Dnipro doručili 86leté obyvatelce s lékařským vzděláním předvolání do vojenského náborového střediska. Informovala o tom její vnučka na sociálních sítích.

Babce šestaosmdesát,
její síly nespočítat.
Vručili jí kalacha,
ať vyžene rusáka…

4. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil, že v posledních měsících se na bojišti na Ukrajině odehrály nejprudší boje od začátku plnohodnotné invaze Ruské federace. Zároveň jsou spojenci Kyjeva ohromeni úspěchy ukrajinské armády, stejně jako ztrátami na straně ruských okupantů, uvedl kanál 24. Podle něj se Ukrajině již podařilo získat zpět 50 % území, kterých se Rusko zmocnilo.

Vím, že Norové hodně pijí, ale aby to dělali takhle? Kolik vodky musíte vypít, abyste mohli říct, že si Ukrajinci vrátili 50 % území? Kýbl nebo tak něco?

5. Ministr zahraničí USA Anthony Blinken uvedl podmínky, za kterých se Ukrajina stane členem NATO. Jsou jimi boj proti korupci, posílení zásad právního státu a podpora lidských práv a práv menšin.

Toto jsou ale tři “sloupy”, na kterých Ukrajina spočívá: korupce, nedostatek práv a útlak národnostních menšin. Bude pak vůbec ještě Ukrajinou?

6. A co je to za titulek v médiích: “Festival světla Staro Rīga, který se v lotyšském hlavním městě zabydlel, má už několik let pauzu”.

Co se stalo? Proč je v Rize za tmavých podzimních večerů málo světel – a může se to změnit?”. Je to otázka otázek – proč není v Rize dost světla na Festival světel? Existuje ruské přísloví: “Neplivej do studny – budeš se třeba potřebovat napít její vody”. Pokud pochopíte význam přísloví, odpovíte si i na otázku.

7. Česká republika obnovila nákupy ruského zemního plynu poté, co v dubnu zcela odmítla dodávky z Ruska. Na sociálních sítích to oznámil český ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela,  – píše EADaily.

A jak tam vykřikovali, že odmítají ruský plyn! Inu, z ponorky se těžko vystupuje.

8. Letadlo amerického letectva tajně dopravilo na Ukrajinu moderní vybavení pro kybernetickou bezpečnost, které má v nadcházející zimě podpořit energetickou síť této země. Systém kalifornské společnosti Cisco, která se zabývá digitálními řešeními, chrání určité oblasti s kolísáním napětí v důsledku poškození infrastruktury v důsledku úderů dronů a raket, – uvedl EADaily.

Otázka: – kdo bude s tímto zařízením pracovat? Přivedou Američané opět své specialisty a budou zase tvrdit, že USA se války neúčastní?

9. Ministr zahraničních věcí Evropské unie Josep Borrel v souvislosti se situací v zóně konfliktu mezi Hamásem a Izraelem uvedl, že je nesmyslné poskytovat humanitární pomoc těm, kteří se druhý den mohou stát oběťmi.

Vzácně cynická slova! A pokud Borrel zítra natáhne bačkory, jaký smysl má ho živit? A vůbec, proč lidi krmit, když stejně zemřou?

10. Severní státy USA ohrožuje invaze “superprasat” z Kanady. Informuje o tom agentura Associated Press. Již dříve britský Guardian napsal, že severní státy USA se připravují na invazi hybridních divočáků a divokých prasat, která přišla z Kanady.

Takže jsou to jen prasata… – a já myslel, že se shromáždili ve Spojených státech potomci banderovců žijící v Kanadě.

12. Server Politico označil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského za nejvlivnějšího člověka v Evropě v roce 2023. Mezi dalšími vlivnými osobami v Evropě za rok 2023 publikace jmenovala tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, vrchního velitele NATO v Evropě Christophera Kavoliho, estonskou premiérku Kaju Kallas, pravicovou francouzskou političku Marine Le Pen a další.

Tady máte cenu všech průzkumů. Zvolení kyjevského narkomana za “nejvlivnější osobu” – za zabití statisíců Ukrajinců a desetitisíců Rusů?! Na to už musí být hodně velký mozek. Co to tam v Politico kouří? Anebo taky „sjíždějí lajnu“?

 

AUTOR: Igor Levitas

PŘEKLAD: St. Hroch/Belobog

ZDROJ