Poručík námořní pěchoty byl obviněn ze zanedbání povinností a dalších těžkých zločinů za neuposlechnutí přímého rozkazu generála Erica M.Smithe, aby zatkl ředitele IRS Dannyho Werfela, který, jak sdělily zdroje z generálovy kanceláře zpravodajskému serveru Real Raw News, zešílel poté, co prezident Trump během čtvrteční debaty prohlásil, že po svém usednutí do Oválné pracovny osvobodí spropitné od zdanitelných příjmů.

V pátek ráno informátor IRS neboli Pátá kolona informoval generála Smithe, že Werfel v reakci na Trumpův slib vybouchl a svolal regionální nadřízené na mimořádnou konferenci ZOOM. Werfel odsoudil Trumpovu „neuváženou daňovou reformu“ jako nebezpečnou pro spodní hranici ministerstva financí a dodal, že vzhledem k tomu, že „zloději nikdy neoznamují spropitné v hotovosti“ a „vydělávají víc, než by měli, tak jak jsou“, si zaměstnanci závislí na spropitném nezaslouží vůbec žádné daňové úlevy. Werfel sdělil svolávání žalob, že „Trump musí zemřít, a já to zařídím sám, když budu muset“ a že každá osoba spojená s MAGA musí být agresivně auditována.

Náš zdroj uvedl, že Pátá kolona poskytla video ze shromáždění hrdlořezů, které na žádost generála Smithe ověřilo kyberprostorové velitelství sil námořní pěchoty. Přestože RRN video nevidělo, ukázal nám ověřený přepis.

Generál, dodal zdroj, měl pocit, že Werfelova prohlášení jsou žalovatelně vlastizrádná, ale konzultoval je s viceadmirálem Crandallem, než sestavil oddíl, který měl dopadnout Deep Stater, jenž předtím sloužil pod Barrackem Husseinem Obamou jako kontrolor OMB. Biden ho jmenoval ředitelem IRS v březnu 2023.

„Tenhle chlápek [Werfel] má na sobě nesmazatelně napsáno Deep State. Není o nic lepší než chlápek, kterého nahradil. Je to opravdový kus hovada, kus hovna, jestli se ptáte mě. Generál však chtěl právní názor admirála Crandalla. Vypouštěl Werfel jen páru? Nebo to myslel doslova? Měla jeho slova za cíl spáchat zločin? No, výhrůžky na život prezidenta Trumpa bereme velmi vážně.“

Admirálova odpověď: Deep State uvěznil vlastence za méně závažné zločiny a Werfela by stíhal, kdyby ho generálovi muži chytili.

Náš zdroj řekl, že generál Smith měl zřejmě nenormální motivaci Werfela zajmout, protože sestavil komando a vydal rozkaz, aby toho darebáka okamžitě izoloval a zatkl. Poručík, který komandu velel, předtím bojoval s FEMA na Maui, kde měl čtyři potvrzené nepřátelské zabití, jedno si vysloužil bojem zblízka. V té době byl považován za vycházející hvězdu vleklé války Bílých klobouků proti Deep State. Patřil k hrstce důstojníků, kteří měli dostat povýšení na bojišti.

To se minulý týden všechno změnilo.

Při sobotním sledování domu Werfela viděl poručík Werfela a jeho ženu Beth a jejich dospělé děti Seana a Molly shromážděné v obývacím pokoji, jak sledují cosi, co vypadalo jako Netflix, a chroupají popcorn. Poté, co nasadili parabolické mikrofony, zaslechli mariňáci, jak rodiče chválí své děti a pronášejí několik pejorativních výroků o prezidentu Trumpovi. Společné se bavili, než Werfel řekl, že míří na dvorek, aby zapálil gril.

Když Werfel vyšel z domu zadními dveřmi a ocitl se mimo dohled své rodiny, starší poddůstojník družstva mariňáků požádal o svolení, aby ho mohl zatknout. Poručík místo odpovědi dál zíral dalekohledem na přední arkýřové okno, za nímž paní Werfelová s dětmi pozorně hleděla na televizi.

Poddůstojník svou žádost zopakoval, ale poručík ho příkře umlčel: „Teď není vhodná doba,“ řekl.

„Je ideální doba, ale musíme jednat hned,“ odpověděl poddůstojník podle oficiálního shrnutí incidentu, které přezkoumávala RRN.

Poručík s tím nesouhlasil a poddůstojník si jeho neochotu jednat vyložil jako jednoznačnou zbabělost, ale poslechl svého velícího důstojníka stejně jako mariňáci. Ve zprávě stálo, že poručíkovo rozhodnutí bojkotovat zatčení všechny mariňáky zarazilo. Dokonce odmítl důvodnou žádost poddůstojníka, aby v rezidenci přes noc postavili stráže pro případ, že by se naskytla další příležitost Werfela unést. Místo toho nařídil mariňákům, aby si pořádně odpočinuli v baltimorských hotelových pokojích, které si pronajali pod smyšlenými jmény, aby byli v pět ráno následujícího dne při vědomí a připraveni k boji.

Ale když se mariňáci vrátili před svítáním v neděli, zdálo se, že všichni Werfelové zmizeli beze stopy. Jejich auta nestála na příjezdové cestě ani v garáži a jediný zvuk a tepelná stopa uvnitř byla mňoukající kočka, kterou tam nechali.

Poručík svému poddůstojníkovi řekl, že Werfelové si museli předchozího večera všimnout neopatrného mariňáka a uprostřed noci z domu utekli.

„Chyby se stávají. I mariňáci jsou lidé, takže to, co naznačoval, nebylo nemožné. Ale bylo krajně neobvyklé, aby to důstojník tvrdil bez důkazů. Každý mariňák tam, včetně seržanta, měl bojové zkušenosti a zkušenosti ze speciálních operací. Seržant věřil, že Werfelové dostali tip a ne od mariňáka, který náhodou šlápl před okno nebo zakopl o kámen. Ukázalo se, že měl pravdu,“ řekl zdroj.

Když v pondělí podával hlášení velitel jeho roty, poručík se přiznal, že Werfelovi telefonoval a varoval ho, že mariňáci s vojenským zatykačem dorazí za denního světla, aby ho zatkli a na místě zabili každého – i jeho rodinné příslušníky – kdo jim bude překážet v akci. Řekl jim, aby si sbalili, co je nezbytně nutné, a okamžitě odjeli. Varoval je, když podrobně popsal, co Werfel připravil na grilu a jaké představení Werfel s rodinou sledoval na Netflixu. Poručík svému veliteli vysvětlil, že když viděl, jak si Werfelovi užívají rodinné pohody, zasáhla ho neřešitelná morální dilema, protože i on byl manželem a otcem. Co kdyby se role obrátily, řekl. Co kdyby se Deep Staters plížili na jeho dvorku a pokusili se ho násilím oddělit od rodiny? Omluvil se, že operaci ohrozil, ale řekl, že kdyby se znovu ocitl ve stejné situaci, nemůže slíbit, že by jednal jinak, a nabídl rezignaci na svou funkci.

Místo toho, aby přijal jeho rezignaci, JAG ho obvinil z chování nevhodného pro důstojníka, zanedbání povinností, napomáhání nepříteli a předvádění zbabělosti před nepřítelem – nehorázné zločiny podle Jednotného zákoníku vojenského soudnictví. Náš zdroj řekl, že poručík byl zbaven velení a umístěn do domácího vězení, zatímco JAG zvažuje, zda má stanout před vojenským soudem nebo být souzen jako nepřátelský bojovník před vojenským tribunálem.

„V naší branži není místo pro srdeční záležitosti. Jeho služební záznamy byly až do minulého týdne neposkvrněné a jsem si jistý, že se to zváží. Ale nechal utéct Deep Statera a mohl ohrozit námořní pěchotu. V takových situacích se někomu protočí hlava,“ řekl náš zdroj.

https://realrawnews.com/2024/07/white-hat-officer-fouls-mission-to-arrest-irs-boss-and-gets-charged-with-aiding-the-enemy/