Ptáte se proč? Poslechněte si Borise Ratnikova, generálmajora FSO, ve výslužbě O fotografii:

Chtěl bych zde mluvit o „podvodných úskalích“ selfie. O tom, že se selfie v poslední době stalo velmi módním a lidé se začínají fotografovat ve všech pózách a úhlech…. Poté vše zveřejňují na sociálních sítích, zapomínajíce, že fotografický obraz člověka nese jeho informační mapu! A použitím určitých technologií lze z fotografie získat podrobné informace o člověku: o jeho záměrech a dokonce na něj působit, pozitivně i negativně, na dálku.
Jako zaměstnanec tajných služeb to mohu potvrdit. Svého času jsme získávali informace z fotek prezidentů západních zemí, abychom zjistili, co zamýšlí o nás – o novém Rusku, které vzniklo na troskách Sovětského svazu, NATO a vůdci těchto států. Proto také v sovětské době nebylo dovoleno publikovat fotografie našich vysokých úředníků tajných služeb, generálních konstruktérů, vývojářů nových typů zbraní a dalších důležitých osob státu.
V poslední době díky vědecko-technickému pokroku se objevila možnost vytvořit virtuálního dvojníka člověka! Tyto studie byly provedeny japonskými vědci. Podle jejich názoru není nutné uchýlit se k biotechnologiím nebo počítačovým technologiím a vytvořit tak virtuálního dvojníka člověka. Postačí běžný mobilní telefon s vestavěným fotoaparátem, on sám dokáže vytvořit dvojníka člověka! Jde o to, že při fotografování digitálním fotoaparátem se parametry těla člověka, jeho tzv. informační mapa – výška, barva pleti, vlasů, očí, každé mateřské znaménko či vráska atd. – přesně otisknou a převedou do digitální podoby. A každý následující snímek doplňuje a přidává různé další detaily, podrobnosti. Časem se z takto nashromážděných snímků v jednom počítači nebo telefonu překročí jejich kritický počet a informace o člověku se stanou dostatečné k vytvoření počítačového dvojníka fotografovaného člověka – jeho dvojčete neboli fantomu!
Dnes je v mnoha moderních rodinách digitální zařízení nebo telefon s fotoaparátem zábavou číslo jedna, zejména mezi mládeží. Lidé se, jako posedlí, fotí z různých úhlů, v různých pózách, s oblečením i bez něj – jsou to stovky fotografií denně. Pak tyto fotografie zveřejňují na internetu s cílem sebevyjádření nebo se pochlubit ostatním: jak jsou krásné, vtipné, co dokážou atd. Při takové rychlosti realizace tohoto koníčku je pak pomocí čísel vytvořen trojrozměrný model člověka, který přesně kopíruje originál! A od tohoto okamžiku začne duch takového člověka interagovat s duplikátem svého těla a samotný člověk ztrácí energii!
Za pomoci vaší fotografii mohou na vás také druzí působit a přivolávat vám různé nepříjemnosti. Někomu se nezalíbila např. ležící, polonahá opalující se dívka, někomu něco jiného, zvláště v zemích, kde není zvykem obnažovat tělo. A přirozeně tato mentální negativní pohnutka, která vzniklá při pohledu na fotografii, dosáhne svého originálu nebo dvojníka! A my pak nechápeme, odkud k nám přicházejí choroby, pocity, že jsme tahali těžké pytle nebo jinak těžce pracovali, proč na nás padá únava a potřebujeme si odpočinout atd.
Když u náš existuje takové digitální dvojče, pak naše vlastní nervové buňky postupně degradují! Dvojník začíná brát energii ze svého originálu! A byly-li při fotografování u originálu myšlenky negativní, tedy byl napojen na nízkofrekvenční egregor, pak dvojník vstupuje do rezonance s egregorem zla a začíná k sobě přitahovat různé nepříjemnosti!
Proto máte vše ve svých rukách! Pokud chcete být v bezpečí, přemýšlejte o tom, co děláte! Nedarujte ani neukazujte každému na počkání své fotografie!
Temní lidé na vás také mohou seslat různé kletby či uřknutí. Např. tak, že fotografii pohřbí v hrobě čerstvě zemřelé osoby a na člověka z fotografie se pak hrnou různé nemoci, neštěstí a další kletby!
V tomto věku technického pokroku má všechno dvě strany, jako u medaile, i pořízení fotografií má dvě strany!
Prosím buďte opatrní! To je vše, co jsem chtěl říct o selfie. Nevytvářejte si dvojníka! Snažte se fotografovat jen málo, pouze když je to nutné, ne jen proto, abyste se chlubili a zveřejňovali své fotografie v různých polohách na internetu, jak to dělá např. naše slavná bývalá baletka…
Děkuji vám!

carsten doplňuje: A to je také důvod, proč nenajdete žádné fotografie mé bytosti a mé rodiny na soc sítích. Nenechám se také nikde vědomě fotografovat. To stejné u toma. Víme o celé problematice od doby, kdy jsme byli v Peru u domorodých kmenů. Nyní máte důkazy odborníků. Popřemýšlejte a zařiďte se.

Video a zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=N9BGu1d9Ni0