Blížící se obvinění prezidenta Donalda J. Trumpa nezastavilo snahy White Hatu očistit národ od zrádců a sabotérů Deep State, řekl zdroj z kanceláře generála Erica M. Smithe pro Real Raw News. Námořní pěchota Spojených států pod velením generála Smithe v sobotu zatkla architektku Výboru 6. ledna Liz Cheneyovou v jejím nóbl domě v Jackson Hole ve Wyomingu, nóbl turistickém městečku proslulém hornatou krajinou a majestátními výhledy na nedaleké Grand Tetons.

Opožděné zatčení přichází téměř dva roky poté, co vojenský soud v květnu 2021 obvinil Cheneyovou z velezrady a vměšování se do prezidentských voleb v roce 2020. Koncem roku 2022 sbor soudce generálního prokurátora amerického námořnictva revidoval obžalobu tak, aby zahrnovala obvinění z pobuřujícího spiknutí, což byla reakce na její roli ve výboru 6. ledna, který se snažil falešně obvinit prezidenta Trumpa ze spiknutí s cílem podvést Spojené státy, ze spiknutí s cílem učinit nepravdivé prohlášení a z pokusů „podněcovat“, „pomáhat“ nebo „pomáhat či utěšovat“ vzpouru. Náš zdroj uvedl, že Cheneyová bude čelit vojenskému tribunálu, aby se zodpovídala ze svých zločinů proti Americe a jejímu lidu.

Řekl, že k delšímu prodlení mezi obviněním a zatčením přispělo několik faktorů: Když vyšlo najevo, že nevěrohodná obvinění výboru z 6. ledna proti prezidentu Trumpovi nemají žádnou váhu, JAG ji zařadila na seznam sledovaných osob, zatímco se rozhodla pronásledovat jiné despoty z Deep State. Stejně jako mnoho lidí z Deep Staters také Cheneyová zřídkakdy žila nebo cestovala sama a ona, dcera diktátorského bývalého viceprezidenta, měla stále ochranu tajné služby.

Náš zdroj uvedl, že armáda dává přednost izolaci Deep Staters před ovlivněním zatčení. Nicméně připustil, že odložení bylo velmi neobvyklé.

Cheneyová se až donedávna skrývala mezi davem ozbrojených ochranek – soukromých a daňových poplatníků financovaných – a „Nikdy Trump“ RINOs a demokratů ve svém domě v McCleanu ve Virginii, baště Deep State. 29. března cestovala se dvěma agenty tajné služby na palubě komerčního letadla z mezinárodního letiště Dulles do bouřlivého Jacksonu ve Wyomingu, kde chytili limuzínu do její chaty za 6 milionů dolarů na Creek Ranch.

Když generál Smith ověřil Cheneyové itinerář, aktivoval průzkumnou četu námořní pěchoty, která jim nařídila, aby cestovali do Wyomingu a zatkli ji všemi dostupnými prostředky. Aby udrželi moment překvapení, vyhnuli se veřejné dopravě a byli dopraveni z Camp Pendletonu do Jacksonu, což byl 1 800 mil dlouhý, sedmihodinový zpáteční let, na V-22 Osprey, což byl letoun VTOL námořní pěchoty náchylný k nehodám. Vzhledem k tomu, že ani V-22, ani vrtulník CH-53 Sea Stallion, považovaný také za plnící úlohu mise, neměly dolet trajektu 1800 mil, generál Smith zaúkoloval KC-135 Stratotanker, mohutný vojenský tankovací letoun, aby po únosu Cheneyho obletěl AO a doplnil palivo do V-22.

Letoun V-22 dosedl na mýtinu pokrytou sněhem dva kilometry jihovýchodně od Cheneyové domu přibližně v jednu hodinu ráno. Námořní pěchota vystoupila ve výstroji do chladného počasí a vyzbrojena smrtícími a nesmrtícími zbraněmi, pak kráčela po zmrzlé půdě, až došla k dřevěnému plotu a tepané železné bráně, která ústila do Cheneyové rozlehlého pozemku. Než se nenápadně přiblížili k domu, vyřadili z provozu několik bezpečnostních kamer. Okny v patře a v přízemí svítilo světlo, ale námořní pěchota neviděla žádný pohyb. Poté, co obešli domácí bezpečnostní systém a zvonek u dveří „Ring“, připravili se k proražení dveří – a překvapivě zjistili, že jsou odemčené.

Sotva vedoucí jednotka vkročila do vstupní haly, užaslý a šokovaný agent tajné služby zašátral po pistoli, kterou měl u boku. Dostal tři rány do hlavy z pušek vybavených tlumičem a padl mrtev k zemi. Jeho smrtelný sten zalarmoval druhého agenta, který na schodišti zakřičel: „Vstávej! Vstávej! Jdou si pro tebe,“ a ukryl se za zdí.

„Mariňáci mu dali ultimátum: Vzdej se, nebo zemři. Řekli mu, že to místo obklíčili a mají na Cheneyho vojenský zatykač. Zhruba v té době Cheneyová křičela ve své ložnici. Řekla, ať vetřelce zabijeme. Musela se cítit pragmaticky a pudem sebezáchovy. Ten chlap byl chytrý – zahodil pistoli, řekl něco jako, že se na tu děvku vys*** a vzdal se. Doprovodil mariňáky přímo do Cheneyové ložnice,“ řekl zdroj.

Cheneyová, oblečená jen do noční košile a pantoflí, sahala po mobilu, když mariňáci vtrhli do ložnice a udeřili ji taserem, takže se zhroutila na podlahu a kroutila se jako červ. Jeden mariňák jí vstříkl do ruky sedativum a ona upadla do bezvědomí.

Vedoucí mariňák, nadporučík, dal agentovi možnost buď sdílet Cheneyové osud, nebo jim pomoci odnést ji do Osprey.

„Překročil své kompetence, když agentovi řekl, že může zemřít s Deep State, nebo se připojit k boji proti ní. Agent asi neměl náladu zemřít a pomohl čarodějnici obléct nějaké šaty a vynést ji i toho mrtvého. Zabavili také elektronická zařízení,“ řekl zdroj.

Nepozorovaně nastoupili do V-22 a odletěli do klidné temné oblohy. V-22 doplnila palivo nad Wyomingem, než se bez problémů vrátila do tábora Pendleton.

„Cheneyová  bude čelit vojenskému soudu jako její otec a doufejme, že bude shledána vinnou a oběšena, stejně jako její otec. Zlo je v rodině. Je praxí Deep State obviňovat své nepřátele právě ze zločinů, které páchají,“ řekl zdroj.

Generál Smith, dodal, ještě musí rozhodnout o osudu agenta.

https://realrawnews.com/2023/04/military-arrests-liz-cheney/