Kolaboranti dnes přesvědčují český národ, že je ve válce, která se ho v ničem netýká. Nás, kteří veřejně vystupujeme proti této novodobé absurditě, přisluhovači premiéra Fialy a prezidenta Pavla označují za chcimíry, prokremelské šváby a dezoláty. To vše se dnes totiž děje po vzoru komunistů podle osvědčené metodiky. Pro ně každý, kdo neuznával jedinou správnou a povolenou pravdu, byl pro změnu imperialistický oportunista. Je to pořád stejné, jen kulisy se mění.

Pro širokou veřejnost nenápadná pietní akce u Památníku letců – hrdinů Ústeckého kraje v Žatci dostává rozměry skandálu, který nechá prověřit ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Václav Vašek, předseda Českého svazu letectví a bývalý elitní stíhací pilot, si totiž dovolil přednést projev ke dni Dni Československého letectva, ve kterém vyjádřil svůj názor. To se dnes opět neodpouští. Armáda se od projevu poslušně oficiálně distancovala a ukončila se svazem činnost. Pravda vyřčená nahlas se vrchnosti nechce poslouchat.

Projev předsedy ČsSL plk. v. v. Ing. Václava Vaška.

(zkráceno)
Já a ostatní přítomní Vaši sympatizanti moc dobře víme, že jste tehdy odešli z protektorátu, abyste bojovali v zájmu ukončení nesmyslné války. Když k tomu došlo a vy jste se vrátili domů, Ti, kteří seděli doma za pecí, či dokonce kolaborovali s německými okupanty, si mávnutím kouzelného proutku začali hrát na národní gardu a následně Vás hnali před zmanipulované soudy. Jaká to absurdita? A jim podobní kolaboranti dnes přesvědčují český národ, že je ve válce, která se ho v ničem netýká. Nás, kteří veřejně vystupujeme proti této novodobé absurditě, ti přisluhovači premiéra Fialy a prezidenta Pavla označují za chcimíry, prokremelské šváby a dezoláty. Ale právě někteří z Vás tento fenomén velmi dobře znáte. To vše se dnes totiž děje po vzoru komunistů z padesátých až osmdesátých let podle osvědčené metodiky. Pro ně každý, kdo neuznával jedinou správnou a povolenou pravdu, byl pro změnu imperialistický oportunista. Dnes mezi námi žije odvážný zpěvák a básník Jarek Nohavica. Vy ho nebudete znát, je o pár let mladší než já. On mimo jiné zpívá i o tom, že je to pořád stejné, jen kulisy se mění.

Přátelé, rok se s rokem sešel a jsme tu znova, v jiných podmínkách, jak to ostatně v lidském žití chodí od nepaměti. To s sebou přináší fakt, že na řadu okolností se dnes díváme z trochu jiného zorného úhlu, avšak řada důležitých aspektů si ponechává svoji aktuálnost. Před pár lety nás Babiš a jemu podobní odborníci drželi v šachu a hlavně ve strachu díky jakési epidemii Covid-19. Dnes sice tento druh epidemie už nemá svoji bývalou váhu, avšak strach je tu pořád. Ti, kteří řvali, že Babiš straší český národ (a on ho fakt strašil), se díky podvodu šéfa Ústavního soudu shlukli kolem jakéhosi pana Fialy a nyní si hrají na mocipány. Takových už tu bylo. Ostatně oni vykazují stejně pochybný psychický syndrom, jako značné penzum mladých lidí, kteří veřejně pohrdají stářím a usilují o omezení práv seniorů včetně toho volebního, aniž by jim došlo, že jednou také zestárnou a jejich potomci s nimi mohou zacházet ještě hůře, jestli je budou vychovávat ve stejném duchu. Pokud bych měl v úmyslu tu Fialovou mládež vůbec nějak oslovit, pak asi takto:

S odstupem a nadhledem nad výsledky posledních voleb, se musím v podstatě jen smát.

Starší generace, volící mír, národní hodnoty a prosperitu české republiky v těchto volbách rozhodně neprohrála. Nemá totiž, vzhledem k budoucnosti, co prohrát! My starší jsme chtěli zvolit budoucnost nikoli pro sebe, naši budoucnost už neřešíme, ale pro mladé, pro ty, kteří by měli cítit morálním povinnost pokračovat v tom, za co umírali naši předci, u jejichž památníku se tady v Žatci pravidelně scházíme. Ale pro Vás, zlatou mládež, to jsou jen neznámá slova. Sami jste si zvolili svoje katy. Zkušenosti jsou nepřenositelné! Sáhněte si na ta kamna, jak budou pálit, až se rozhoří! Bude to vaše bolest! Smích Vás přejde. Svoboda půjde do kopru stejně rychle, jako vám zmizí radost nad výsledky voleb. Ale to už bude pozdě. Byla to jedna z posledních šancí, jak všechno, co se tady děje a co někteří nevidí, zastavit. Tak si to užijte. Tupé zvíře také strčí hlavu do oka, když nevidí dál, než na návnadu. My už to nezastavíme, voliči se zdravým selským rozumem už vymírají a mládí každý rok víc a víc, po vzoru bývalých svazáků, nastupuje do voleb se svou naivitou. Podle toho vypadají výsledky. Je čas přijmout tuto realitu. Vlast a iluze z listopadu 1989 jsou rozkradené a umírat za cizí zájmy budete už jen vy, mladí. Bude to váš boj a vaše bolest.

Takže vzít si za rukojmí občany starší generace je to jediné, na co si ta současná vládnoucí garnitura troufne. Tato kvalita lidí si nevidí na špičku nosu a právě proto jim nedochází, že už od prvního dne po jejich zvolení jim začala dohořívat svíčka jejich pochybné existence. V předvolební kampani lhali a lhát nepřestali. Jenže pozor, i tak jsou schopni napáchat tolik zla, že jeho důsledky budou přetrvávat velmi dlouho poté, co oni sami se nenávratně a s ostudou ocitnou na smetišti dějin.

„Ach ta paměť národa – jak je ošidná, jak proměnlivá, jak poplatná aktuálním vítězům v kterékoli době, kteří si nepřipouštějí svoje příští prohry“.

O konání jakého dobra jsou přesvědčeny nynější české rádoby elity? Ministryně Černochová, premiér Fiala i prezident Pavel jsou hluboce přesvědčeni, že podporou války, která se českého národa netýká, páchají dobro. Za každou cenu. Nic nového pod sluncem. Vybíjení svobodných národů ve jménu kříže, ve jménu půlměsíce, Boha, Alláha, také upalování čarodějnic … Zajímalo někoho, že to není správné? Bůh to žádal, strana to žádala, situace to žádá. Nelze přece jinak. Prostě samá demagogie. Nebyla a nejsou důležitá fakta, nejsou důležité ani fyzikální zákony, důležitá je jediná správná pravda, byť byla sebezrůdnější a sebepodlejší. Liberálně demokratické principy naší společnosti jsou pouze hrou v rukách bezohledných a bezcitných zaprodanců. Zkorumpovanými žurnalisty šířená propaganda místo Havlovy lásky a spravedlnosti vyznává princip kolektivní viny, nenávisti a msty. Namísto po míru volá po zbrojení a po válce. Vede k vytvoření obludné mašinérie bezpráví. Uráží, ponižuje a trestá ty odvážné, kteří si dovolí vystoupit z řady a sdělit vlastní názor. Jako jsou olympionik David Svoboda, profesor Jiří Beran, děkan Miroslav Ševčík a další. V poslední době také penzionovaný letecký generál Petr Mikulenka, ještě loni touto dobou velitel VzS AČR, nezaujatě a naprosto exaktně a erudovaně hodnotí zamýšlený nákup letounů F-35. Za to kupodivu není veleben jakousi paní Černochovou – celosvětově uznávanou odbornicí v otázkách použitelnosti bojových letounů v rámci obranné doktríny ČR. Holt opět to orwellovské podvojné myšlení, dvojí metry, pokrytectví a bezostyšné lhaní. Na to jsou současní politruci mistry. Znásilňování žen Ukrajinskými výrostky přece není kolektivní vina. Ano, tak to se dá, při troše tolerance, vnímat. Ale světově proslulá pěvkyně Anna Netrebko je odpovědná za konání Putina a u nás zpívat nesmí. Patrně to byla ona, kdo jej přesvědčil k napadení cizího státu.

Nebudu Vás unavovat tím, že pro čím dál větší počet obyčejných lidí je čím dál složitější se normálně uživit a slušně bydlet a žít, přičemž světlo na konci tunelu se jaksi vzdaluje. Ale je tu jedna záležitost, která Vás bude zajímat, protože se týká letectví. Věřte mi, že bahna a žumpy je v ní až po krk. Loni jsem Vás seznámil s kauzou letiště Plzeň Líně. Tato vláda se postavila do pozoru před zahraniční soukromou firmou a v jejím zájmu chce zlikvidovat zmíněné letiště a – slovy ministra průmyslu a obchodu Síkely – v případě odporu pozemky pod ním zestátnit. Je třeba cokoli dodávat? Snad jediné … Kupředu levá, zpátky ni krok. Kamarádi moji, mnozí jste v padesátých letech prožívali na vlastní kůži podobnou zlovůli. Pro ilustraci nechť si někdo představí, že by činovníci managementu např. Škoda auto M. Boleslav oznámili vládě SRN, že si vybrali vojenské letiště, dejme tomu Holzdorf, ke zbourání a následné výstavbě svých provozů. Považujete to za pohádku z říše snů, že. A přitom v opačném gardu to někdo považuje za normální? Čas však byl tehdy opravdu limitní. Zahájení bouracích prací v Líních bylo rozhodnutím vlády ze dne 19. října naplánováno do konce roku 2022.

Tady se nescházejí lidé, kteří by snad podporovali kriminalizování za názor odlišný od jediné schválené pravdy. Hlavním cílem našich setkání je dát najevo fakt, že jsme tady, že monitorujeme podmínky života českých lidí, že vyhodnocujeme společenskou situaci a tak jako třeba v případě letiště Líně jsme připraveni se postavit na odpor, byť se může jednat o boj Davida s Goliášem. Pouze zbabělec jde do předem vyhraného boje. Díky za to, že jste se dostavili pozdravit naše kamarády a ukázali svoje vnímání všehomíra.

Proto jsme tady, abychom Vás ujistili, že ti dnešní mocipáni, tak jako všichni jejich předchůdci, dřív nebo později, avšak s naprostou jistotou jednou svoji zrůdnou misi skončí. Jedná se jenom o to, aby tito váleční štváči nenapáchali nevratné škody, o což se harašením zbraněmi usilovně snaží. Kéž by v sobě našli aspoň tu špetku sebereflexe a poučili ze z doby, v níž jste Vy nasazovali svoje mladé životy, aby oni dnes u svých koryt mohli tak bezostyšně mlaskat. Kdybyste totiž nezabránili tomu, aby jejich rodiče a prarodiče skončili v německých vyhlazovacích táborech pro Slovanské národy, jako byly Osvětim, Dachau, Buchenwald a mnoho dalších, neměl by je totiž kdo zplodit a kdo porodit.

Nikdo z nás, dnes přítomných u Vašeho památníku, nemůže predikovat, co bude touto dobou za rok. Můžeme jenom ve skrytu duše doufat, že se té dnešní militaristické vládě jejími odpornými kroky nepovede náš národ vtáhnout do nesmyslné války za naprosto cizí zájmy. Globální ozbrojený konflikt se neskutečně rychle vymkne kontrole těch, kteří ho vyprovokují. Bude trvat pouhých pár hodin. Poté se tu budou prohánět toliko potkani, kteří jsou údajně odolní vůči radioaktivitě. Pokud se toho tedy všichni ve zdraví dožijeme, pak příští rok v září, v rámci opětovného vzpomenutí Dne československého letectva, Vám znovu sdělíme, jak se na tom toto slzavé údolí nachází. Do té doby na shledanou.

Kompletní projev Václava Vaška: Pietní akt u památníku čs. letců v Žatci.

Národ sjednotí jen velký průšvih.

Proč je všechno jinak? „Nemusíme chodit do středověku. Před převratem tady všichni věřili, že spojenectví se Sovětským svazem je na věčné časy. Bylo? No asi nebylo, když došlo ke změně. Proč si dnes vnucujeme, že například spojenectví s Německem nebo s někým jiným je na věčné časy. Vždyť to přeci nesmysl,“ říká v rozhovoru plk. Ing. Václav Vašek, voják, elitní pilot a předseda Českého svazu letectví. O čem hovořili s Janem Werichem? Jaký má názor na vojáka v čele státu? Co nám ukazuje příběh Líně? Proč vláda ČR nekomunikuje s tradičními spolky a odbornými svazy? Proč je hodnota letiště nenahraditelná? Proč stát dlouhodobě ničí své majetky?

„Ono je to jednoduché. Najdi šikovné téma a hoď ho mezi lidi. Šikovné téma, které lidi rozdělí, pak to téma živ, a jak se ti podaří lidi rozdělit, tak je poštveme proti sobě. Pak se ti bude celá ta parta mnohem lépe ovládat. Bohužel takto je to teď. Bohužel takto to bylo i před druhou světovou válkou, protože tady společnost byla rozdělena na Národovce, Suděťáky a různě poštváni proti sobě. Obávám se, že národ sjednotí už jen velkým průser. Mrzí mě, že poslední vládnoucí party to v lidech živí a lidí proti sobě dále štvou,“ říká v rozhovoru Ing. Václav Vašek, voják, elitní pilot a předseda Českého svazu letectví. Proč vláda chystá likvidaci Líně?

Vláda chystá likvidaci letiště.

Vláda je zaměstnanec svého národa.

„Po hodinovém rozhovoru s Janem Werichem takovým úžasným člověkem, tak mi říká: Václave mi se na tomhle světě už neuvidíme. Řeknu ti jednu věc, největší moudrost světa je, že nakonec je všechno jinak. Z toho já vycházím celý svůj život, již od mých 30 let a nikdy mě to nezklamalo. Ze stejného pohledu koukám na situaci v posledních dvou letech, ale také na dnešní válečný konflikt,“ říká armádní pilot Václav Vašek.

Vysílání na téma české státnosti, historických tradic, vlastenectví, strategické infrastruktury, českého průmyslu, bezpečnosti a obrany. Jak dopadne letiště Líně? Jak je to s letišti v ČR? Proč likvidujeme strategickou infrastrukturu? Jak je to s obranyschopností státu? Kam dokráčelo ČSA? Jaká je vize českého letectví? Jaká je vize českého průmyslu?

Vážení aviatici, vyzývám Vás:

● všechny členy Českého svazu letectví
● současné i bývalé piloty, techniky a stewardky leteckých společností ČSA, Smartwings a ostatních leteckých dopravců
● piloty i techniky Aeroklubu ČR a Letecké amatérské asociace ČR
● bývalé vojenské piloty a veškerý pozemní letecký personál
● pracovníky všech českých letišť
● všechny rozumné osoby z ostatních leteckých oborů

Není nás málo. Nebojme se zabránit tomu, aby současná vláda, inspirována likvidací letiště Žatec, stejně zrůdným způsobem vymazala z povrchu zeměkoule i letiště Líně. Včera to byl Žatec, dnes Líně a zítra si ke svým, dozajista ryzím, demoličním úmyslům vyberou které letiště? Třeba Pardubice, protože někdo mocný zjistí, že je bezpodmínečně nutné rozšířit dostihové závodiště? Pohybujete se po světě a velmi dobře víte, že minimálně evropské státy udržují v provozuschopném stavu každé letiště z druhé světové války, natož ta novější. Nikde si nedovolí podobnou nekompetentnost, jako dočasné vlády v Česku. Pojďme jim, aktuální i budoucím vládám, do toho, v zájmu republiky, jednou pro vždy hodit vidle, dokud je čas, dokud se bagry nezakously do vzletové/přistávací dráhy a provozních ploch. Proces bourání vytváří mnohem příznivější prostor pro nekontrolovatelné finanční toky, než proces výstavby.

Vyzývám Vás, současné vojenské piloty a techniky ze základen Čáslav, Náměšť n./Osl., Praha-Kbely, Pardubice ap., přestaňte se bát vyjádřit nahlas svůj názor. Neohlížejte se na odtajněné oficiální stanovisko ministryně obrany, že AČR letiště Líně nepotřebuje. Toto stanovisko postrádá veškerou vojenskou logiku. Jsem přesvědčen, že všichni uvažujete selským rozumem. V přípravě na boj to ani jinak nejde. Sami přece víte nejlépe, že likvidace jakéhokoli využitelného zodolněného letiště v období reálné hrozby válečného konfliktu se rovná zločinu na vlastním národu a dalšímu faktickému oslabení už tak zdecimované obranyschopnosti našeho státu. Kdo jiný, než současný premiér Fiala, vytrvale od jara jako jehla na poškrábané gramofonové desce opakuje, že se nacházíme ve válce? Nestrachujte se o práci. Oni nemají kým Vás nahradit a jsou si toho velice dobře vědomi. Ano, pokud přijdete jeden – dva, tak Vás vyhodí. Pokud přijdete všichni, nebo pokud nepřijdete nikdo, pak Vás nevyhodí. Je to pouze Vaše volba. Mimořádná doba vyžaduje mimořádné jednání. Já a moje generace pilotů a techniků se dodnes stydíme za to, že jsme tehdy umožnili průchod zvůle Klausovy vlády. Nedopusťte, abyste se Vy za pár let museli stydět za to, že jste nečinně přihlíželi stejné zrůdnosti Fialovy vlády v cizím zájmu. Jste Češi.
Celý text výzvy zde:
http://www.cssl.cz/.

https://www.nespokojeny.cz/kolaboranti-zatahuji-narod-do-nesmyslne-valky-ktera-se-nas-v-nicem-netyka/