Vláda chce tvrdě stíhat lidi, kteří vědomě šíří dezinformace. Podle ministerstva vnitra a bezpečnostních složek jsme v informační válce s Ruskem. Rusko údajně použivá dezinformace k tomu, aby ohrozilo bezpečnost našeho státu.

Když se však podíváme na poslední prohlášení našich politiků a toho co vyplouvá na povrch ohledně zákona o boji proti dezinformacím, tak už jen v této souvislosti jsou šířeny dezinformace.

Nezávislá média budou dostávat plat od Státu?

Podle Českých novin experti na dezinformace doporučují podporovat 50 miliony korun ročně neziskové organizace, které se zabývají bojem s dezinformacemi. Sto milionů korun ročně by pak měla dostávat nezávislá média, která v boji s fake news pomohou.

Zkuste se nad tím zamyslet. Jak může být nějaké médium nezávislé, když od Státu dostane podíl z částky sto miliónu korun ročně? Když vám váš chlebodárce řekne, že budete psát o určitém tématu, tak je to přece silná závislost. Žádná média, která budou dostávat peníze od Státu už z principu nemůžou být označena za nezávislá. Takže první dezinformaci od ministerstva pravdy jsme odkryli.

Cenzura je nepřípustná?

Na začátku prosince řekl premiér Petr Fiala (ODS) při sněmovních interpelacích, že stát musí čelit nepřátelské hybridní válce vedené i prostřednictvím dezinformací, nelze ale zavádět cenzuru.

Jaký je rozdíl mezi bojem proti dezinformacím a cenzurou? V obou případech se potlačují opoziční názory a omezuje se svoboda slova. Kdyby se to nazývalo Boj proti nepravdě, tak bychom se alespoň měli o co opřít, protože buď něco pravda je, nebo není.

Slovo „dezinformace“ je však prázdný termín a může to být za „dezinformaci“ označeno vše na co ukáže vláda. Vláda to dokonce nepřímo přiznala, když řekla, že „dezinformace“ je to co ohrožuje bezpečnost státu. Není tedy důležité jestli něco pravda je, nebo není.

Žijeme ještě v právním státě?

Ústava v článku 17 říká:

„(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.

(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.

(3) Cenzura je nepřípustná.

(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

(5) Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.“

Všimněte si, že podle Ústavy máte garantovanou svobodu projevu a cenzura je nepřípustná. Hned je však dodán protimluv, že Stát má kdykoliv možnost vám toto právo vzít, když je ohrožena „ochrana práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejná bezpečnost, ochrana veřejného zdraví a mravnost“. Na jednu stranu vám Ústava něco garantuje, ale v dalším dodatku vám to hned bere. Jinak řečeno Ústava k ničemu.

Dnes se dokonce připravuje zákon, že pokud vědomě šíříte „dezinformace“, tak se jedná o trestný čin a můžete skončit ve vězení. Je pak na státním zástupci, aby dokázal soudu, že jste šířili dezinformaci a ještě k tomu vědomě.

V současné době stanul před soudem za šíření dezinformací Josef Skála, komunistický politik a publicista, který zpochybnil historický narativ masakru ke kterému došlo v polské Katyni, když řekl za masakr mohli způsobit nacističtí Němci a nikoliv Sověti. I přestože Skála ve Svobodném rádiu odkazoval na zdroje z kterých čerpá, tak stanul před soudem a hrozí mu, že skončí ve vězení.

S nástupem zákona bojujícího proti dezinformacím by takových případů mohlo být mnoho a i mainstreamoví novináři zpozornili, protože ani oni sami neví, kde je hranice dezinformace. Je za dezinformaci považováno to, když budou jenom citovat Putina, což mainstreamová média také občas dělají?

Doufejme, že vláda neobnoví trest smrti a neprohlásí šíření dezinformací za nejtěžší zločin. To by pak mnozí novináři mohli skočit i takhle:

Takhle skončí všichni novináři, kteří podle vlády šířili dezinformace.

O co ve skutečnosti jde

Jako šéfredaktor VIP Novin jsem v poslední době přečetl mnoho článků napříč různými médii a analyzuji současnou situaci. Došel jsem k závěru, že vláda potřebuje vytvořit válečný narativ, aby mohla zatáhnout ČR do války.

Když se podíváme do historie, tak království, nebo státy, které chtěly bojovat s určitou zemí, tak museli zmanipulovat obyvatelstvo buď strachem a nebo příslibem lepších zítřku, že když dobijou jinou zemi, tak se budou válet v bohatství.

Dneska se na to jde formou strachu, kdy Rusko je označováno za satana a Putin za reinkarnaci Hitlera, který chce ovládnout celou Evropu. Kdo zná historii o Ukrajině od roku 2014, kdo se zmocnil tamní vlády a co následovalo, tak jistě ví o co Putinovi jde a není to rozhodně dobytí celé Evropy.

USA potřebují Evropu vtáhnout do zástupné války. To se jim ale nepodaří, když polovina Evropy bude proruská a polovina bude proukrajinská. Proto se musí zrušit opoziční názory, aby mohla být zahájena ve velkém propaganda proti Rusku, které nás chce všechny pozabíjet a ovládnout. Jakmile většina obyvatelstva Evropy se vysloví proti Rusku a bude naprogramována na válku, tak již nic nebude bránit tomu, aby Evropské státy mohly být do války uvrženy.

Možná si vzpomínáte na to, jak někdo vypálil rakety na území Polska a v prvních dnech mainstreemovými médii a našimi politiky to bylo sváděno na Rusko. Po pár dnech vyšla pravda najevo a ukázalo se, že rakety vypálila Ukrajina patrně proto, aby zatáhla Evropu do války. Takže největšími dezinformátory v té době byli mainstreemová média a politici, ať už vědomě, nebo nevědomě.

Teď si představte, že by se podobný incident odehrál v době, kdy už bude platit zákon proti dezinformacím. Řekněme, že někdo hodí atomovku na Varšavu a všichni z toho budou obviňovat Rusko. Zvedne se taková vlna strachu, emocí a nenávisti, že napsat pravdu o tom, kdo za tím skutečně stojí by znamenalo strávit několik let v kriminálu za podvrácení bezpečnosti Státu. Až skutečně nezávislá média nebudou existovat a bude nastolena propaganda nejvyššího kalibru, tak po válce, kdy v Evropě zemřou desítky miliónů lidí bude už pozdě se ptát, kdo tu atomovou bombu odpálil.

Jak víme z historie, tak USA využívali různé záminky, aby vyhlásili válku jiné zemi. Například si odpálili Světové obchodní centrum (dvojčata), aby zahájili válku proti Afganistánu. Ve své více než 876 stánkové knize Spoušť o tom píše David Icke a tyto informace lze dohledat i z jiných zdrojů. Nebo když USA vojensky vtrhly do Iráku, protože prohlásili, že Irák uchovává zbraně hromadného ničení. Nakonec se ukázalo, že na tomto území žádné takové zbraně nejsou. To už ale pak bylo jedno. Irák byl srovnán se zemí a milióny lidí zaplatilo svými životy. Nedělám si tedy iluzi o tom, že USA se pokusí vtáhnout Evropu do války pod jakoukoliv záminkou. Když jsou schopni si odpáli své vlastí obchodní centrum s třemi tisíci lidmi, pak jsou schopni všeho.

Závěr

Boj proti dezinformacím je plánován v EU. Není to něco z hlavy našich politiků, ale jedná se o koordinovanou akci na celé evropské úrovni s cílem vytvořit válečný narativ proti Rusku.

Místo toho, aby naše vláda podpořila investigativní novináře, kteří se snaží dopátrat pravdy, tak naopak chce finančně vyplácet noviny, které budou šířit její propagandu bez ohledu na to, jestli se o pravdu jedná nebo ne.

Pro VIP Noviny se tímto fašistickým zákonem nic nemění. Stále budeme psát informace v pravdě, tradici, poznání a budeme pomáhat dělat svět lepším.

Doporučuji vám se také podívat na vysílaní Petra Bureše s Ladislavem Vrábelem a dalšími novináři ze skutečně nezávislých médií, co si myslí o novém zákoně bojujícím proti dezinformacím. Mimochodem Vrábel potvrzuje to co si myslím i já, že vláda se snaží umlčet opozici, aby podpořila svou válečnou propagandu. Novináři zase říkají, že vláda už je v koncích a bojí se pravdy. Vyjadřují se, že jsou podkopávány demokratické principy našeho Státu:

 

AUTOR: Martin Kirschner

ZDROJ