Hurá na Irák Sýrii – mají chemické zbraně hromadného ničení!

Po tom, co osm dní trvající mini-válka mezi Izraelem a Gazou skončila, aniž by se jí podařilo vyprovokovat širší regionální konflikt, který by zahrnoval Irán, je na čase vrátit se k záložnímu plánu – Sýrii.

Americká letadlová loď USS Eisenhower, která má na palubě 8 bombardovacích letek a 8000 členů posádky dorazila na syrské pobřeží včera uprostřed silné bouře. Její příjezd indikuje připravenost Spojených států k potenciálnímu pozemnímu (humanitárnímu) zásahu. The Times píší, že Spojené státy jsou připraveny zahájit akci „během několika dní“, pokud se syrský prezident Bashar al-Assad rozhodne použít chemické zbraně proti opozici. Pokud máte pochyby o tom, kdo je vlastně ta opozice, můžete začít tady.

Tady je tedy pár faktů od nás:

Všichni si přejeme, aby Syřané získali zpět kontrolu nad svojí vládou. Totéž však lze říct o téměř libovolné zemi na této planetě – včetně té naší. Nejde tu o „demokracii,“ nejde tu o „lidská práva“ani o „chemické zbraně.“ Jde tu o to, že Rusko má v Sýrii strategicky velice důležitou námořní základnu. Jde tu o to, že na Rusko a Čínu se musí přes Irán, a na Irán se musí přes Sýrii.Smutnou skutečností je, že všechny zůčastněné strany jsou opovržedníhodné. Všechny jsou autoritářské. Všechny chtějí vládnout. Některé jsou v této situaci v právu, jiné ne, ale to jen důsledkem současného uspořádání sil. Pokud by se rozpoložení sil náhodně promíchalo, nepochybuji o tom, že by zůčastnění dělali víceméně totéž. Mluvím tu pochopitelně o estabilishmentech jednotlivých stran, nikoliv o běžné populaci. V tomto případě to jsou právě běžní Syřané, kteří nejvíce umírají a trpí. Jejich životy byly cíleně uvrženy do chaosu a destrukce plynoucí ze systematické balkanizace dříve stabilní země.

zdroj: http://www.reformy.cz/zpravy/vojaci-spojenych-statu-a-francie-se-pripravuji-na-invazi-syrie-v-reakci-na-hrozbu-chemickych-zbrani/