Po krátké pauze, kdy bylo Ministerstvo vnitra zavaleno udáními kvůli střelbě na FF UK a naše redakce tedy nechtěla stovkám policistů u klávesnic přidělávat práci, se vracíme s pravidelnými oznámeními na udávací odbor Ministerstva vnitra Víta Rakušana (STAN/Dozimetr).

Tentokrát musíme nahlásit zvláště nebezpečnou osobu, pana Ivana Bartoše, který chodí po českých městech a s mobilem v ruce si fotografuje soukromé bytové domy. Následně coby ministr dvou zcela zbytečných úřadů – ministerstva pro digitalizaci a místního rozvoje, spřádá zlovolné plány, jak české občany zbavit nemovitostí, které považuje za neobsazené. Před touto osobou varujeme občany, protože se vyznačuje zvláště odpudivým chováním: Neustálými úsměvy, chechtáním a pohazováním dredy se snaží vyvolat na veřejnosti důvěru a vymámit z náhodných občanů majetkové informace o sousedech, vlastnících byty, a následně jim dokonce vyprávět zkazky o tom, že je předsedou demokratické strany zvané Piráti, která všem, kteří chtějí, zajistí bydlení v pěkném bytě.

Občan Ivan Bartoš je naštěstí ducha mdlého, takže své nápady, jak lidem zabavovat soukromý majetek, jehož nedotknutelnost jim garantuje česká Ústava, zveřejňuje pravidelně na svých sociálních sítích. Proto by nemělo by pro digitální policisty problém shromáždit si dostatek důkazů, ztotožnit jej a v dalším protiústavním konání mu zabránit.

Pokud se potvrdí, že občan Ivan Bartoš, obluzující veřejnost s mobilem v ruce, skutečně ve svém volném čase pracuje jako ministr pro místní rozvoj a digitalizaci, vyzýváme tímto českou vládu, aby spolu s ním začala skutečně pracovat na tom, aby se zlepšila dostupnost bydlení v České republice. Ovšem zcela jinými nástroji, než zabavováním soukromého majetku: Především zjednodušením stavebního řízení, v jehož délce je Česká republika daleko i za banánovými republikami, které navštívil premiér Fiala závěrem loňského roku. Nutné je i další omezení byrokracie a byrokratického aparátu, přisátého na jakoukoliv stavební aktivitu, desítky zbytečných povolení a razítek, včetně posuzování vlivu bydlení na životní prostředí, placení výpalného ekologickým teroristům, vymáhání nesmyslů v podobě parkovacích stání s nabíječkami na elektroauta, která si nikdo nekupuje, a podobně.

ZDROJ