Na Pražském hradě skončily přísné bezpečnostní kontroly. Do depozitáře, hned do vedlejší kóje se sochou maršála Koněva, odcestovaly bezpečnostní rámy, kvůli nimž se před Hradem tvořily velké fronty. Generál Pavel, nyní v roli prezidenta, sliboval, že chce opevnění Hradu zrušit. Nyní se to podařilo. A tak se kydá na bývalého prezidenta Zemana, že to on si z Hradu udělal nevstřícné úřednické doupě, kam nechtěl pouštět návštěvníky. A to, i když je to ale úplně jinak.

Konec bezpečnostních rámů okomentoval generál Pavel následovně: „Hrad působil jako uzavřená doména úředníků, kde lidé nejsou vítáni.“ Dobrá, nezmínil explicitně Zemana, zachoval si dekorum, ač naznačil, že Zemanovi úředníci si z Hradu udělali nedobytnou tvrz. Palermo, prosím, to ano, ale nedobytnou tvrz? To ministr pro pytle na mrtvoly Vít Rakušan, ten už se s tím nepáral a napsal: „Miloš Zeman tvrdil, že bude prezidentem dolních 10 milionů. Pak se ale před lidmi na Hradě zavřel. Mám radost, že mohu spolu s Petrem Pavlem oznámit, že zátarasy z Hradu zmizí. Že je konec s nedůstojným šacováním. I s hlavou státu, která se bála, že by nám mohla být ukradená.“

Ministr pro pytle na mrtvoly ví, že rozhodnutí o bezpečnostních prvcích na Pražském hradě je zcela, zcela v gesci Policie ČR. Ví, že Policie ČR dvakrát ročně vyhodnocovala oprávněnost bezpečnostních opatření. Také ví, že při posledním loňském vyhodnocování Miloš Zeman apeloval jak na ministra pro pytle na mrtvoly, tak na Policii ČR, aby bezpečnostní prvky na Hradě zmírnili. Policie ČR prezidentovi nevyhověla a bezpečnostní rámy na Hradě ponechala. Nyní, na přelomu března a dubna, proběhlo další pravidelné vyhodnocení. Policie ČR došla k přesvědčení, nejspíš při bujarém věštění z koule, že bezpečnost je mnohem vyšší než před půlrokem, a tak rámy složila, naložila na drožku a táhla s nimi do háje zelenýho.

Ministr pro lživé výroky a manipulaci Vít Rakušan ví, že vše bylo v gesci policie, přesto si neváhá ve své chorobné aktivistické letoře kopnout do bývalého prezidenta. K bezpečnostním prvkům na Hradě před dvěma měsíci promluvil pro Echo24 mluvčí Policie ČR Jakub Vinčálek: „Zajištění bezpečnosti všech návštěvníků a personálu Pražského hradu a v neposlední řadě i samotného prezidenta ČR je plně v gesci Policie ČR. S tím souvisí i právně-bezpečností rámec různých opatření.“

Kde je v těch slovech jaká nejasnost? Prezident není absolutistický monarcha, který může diktovat, co ho napadne. Nemůže, nemá pravomoci. V době Vinčálkova vyjádření pro Echo 24 Policie ČR teprve chystala pravidelné vyhodnocení buzerace před Hradem. Ani mluvčí nebyl schopný odpovědět na to, jestli tam bezpečnostní rámy zůstanou, nebo jestli ministr pro postávání na střeše ministerstva s kalendářem a pokřikem – Andreji, je čas – vyvine dostatečný tlak na to, aby se generálské čepici marketingově pomohlo zlikvidováním bezpečnostních rámů. Politický krok. Politický tlak. A pak manipulace ministra. Spojujeme rozdělenou společnost… za pomoci manipulace a mlácení prázdné slámy. Generál je na vás hodný, dá pryč rámy (a podepíše sníženou valorizaci, nadšeně zahýká nad zvedáním daní, půjde Fialovic cirkusu na ruku jako kdyby to byl pětikoaliční prezident… jo, on vlastně je, takže žádná faleš, žadné tanečky, to je dobře).

Bezpečnostní rámy byly na Hrad instalované v reakci na šílenství západních států s přijímáním milionů migrantů z Blízkého východu a Afriky, kteří představovali bezpečnostní riziko. A představují stále. Migrace jede na plné obrátky i teď, Itálie právě vyhlásila nouzový stav. A ne kvůli covidu, ale kvůli náporu migrantů… už zase. A nenávist některých jedinců v jejich řadách ke křesťanským kořenům je až hrozivá. Jen pro připomenutí šílenství doby. V roce 2017 proběhlo ve Francii 1038 případů antikřesťanského vandalství, v roce 2018 bylo zdokumentováno celkem 1063 případů útoků proti kostelům a jiným křesťanským objektům, třeba hřbitovům. Vatikánský rozhlas v dubnu 2019 informoval o rozsáhlém a záměrném ničení katolických kostelů ve Francii. Nejčastěji formou žhářství. Tři útoky denně, kolik jich máme u nás? Kdy u nás naposledy hořel kostel? Za husitských válek? Podobné protikřesťanské útoky probíhají ve Francii doposud, jen se o tom nepíše a nemluví. Chrám svatého Víta je jak dominanta Prahy, tak i dominanta křesťanské historie naší země. To by byl symbol, kdyby ho požíraly plameny, něco jako chrám Notre-Dame. Ten taky báječně hicoval, i Smetana se před jeho vyhořeným torzem krásně pateticky vyfotila. Snad i Eiffelovu věž by Francouzi při požáru svatého Víta, ne Rakušana, do barev naší vlajky na jednu noc osvítili. Solidarita musí být.

Ministr pro exkrementy na botě Rakušan měl ale možnost si kopnout do Zemana, tak to ve své chorobné malosti udělal. Je to zkrátka státník, to se nedá svítit. Gratuluju do hnutí STAN a jako dárek posílám jedno balení pevného podpalovače PEPO. Snad se teroristům ve Strakovce šikne.

Psáno bez jakékoliv zášti a zloby, jen s mírným pobavením nad stavem věcí veřejných.

https://cz24.news/ubozi-pokrytci-v-generalske-cepici-komentar-stepana-chaba/

AUTOR:  Štěpán Cháb

ZDROJ:  krajskelisty.cz