Před časem se na některých amerických webech a na sociálních sítích objevily informace o americké armádě provádějící biologické válečné experimenty v hustě obydlených oblastech USA.

Během experimentů se zavedly údajně „neškodné organismy“ do ventilačních systémů, systémů metra a systémů zásobování vodou. Byly také provedeny aerosolové postřiky, a to jak z lodí, které jsou na moři, tak z letadel, která létají nad Spojenými státy.

Možná to zní jako šílená konspirace, ale vzpomeňte na nedávné vypuštění infikovaných komárů na Floridě (a to i s mediální propagandou) nebo na celosvětové rozšíření boreliózy uniklé z americké laboratoře.

Oboje jsou potvrzená fakta, stejně jako mnohé jiné experimenty, ke kterým v průběhu let zřejmě docházelo.

V rámci některých programů se skutečně experimentovalo na lidech.

A jako důkazy existují i konkrétní zdroje (viz i ve videu výše). Navíc tyto experimenty nejsou o nic strašnější než ty, které jsou v posledních letech prováděny na lidstvu v rámci podávání experimentálních genových injekcí.

Cílem těchto experimentů byl samozřejmě prospěch Big Pharmy (odbyt vakcín) a zřejmě i menší redukce populace.

V roce 1974 byly tři ze čtyř léků testovány na vězních. Výrobci léků ve skutečnosti staví své laboratoře přímo vedle věznic pro snadnější přístup.

Po Norimberku byla Amerika jedinou západní zemí, která udržovala rozsáhlý program vězeňských procesů. V roce 1974 byly asi tři čtvrtiny všech léků schválených ve Spojených státech zkoušeny ve věznicích a několik farmaceutických společností stavělo v blízkosti věznic nejmodernější zařízení.

Nepřiměřené riziko: Tajné vládní experimenty na lidech , Jonathan D. Moreno, 2001, s. 272

Armáda se rozhodla provádět experimenty „biologické války“ v hustě obydlených oblastech bez vědomí občanů. Ty zahrnovaly kontaminaci zásobování vodou a rozprašování toxinů do vzduchu.

Výbor navrhl provedení projektů na testování citlivosti „ventilačních systémů, systémů metra a systémů zásobování vodou s neškodnými organismy.“ 

Podle zprávy Kongresu zveřejněné téměř o tři desetiletí později, „protože mnoho neznámých faktorů ovlivňuje rozklad mikroorganismů v atmosféře, bylo testování infekčních biologických agens pod širým nebem považováno za zásadní pro definitivní pochopení potenciálu biologických zbraní.“ 

Nepřiměřené riziko: Tajné vládní experimenty na lidech , Jonathan D. Moreno, 2001, s. 274

Nejméně 200krát armáda nastříkala „materiály“ z letadel (a také z lodí), aby zjistila, jak daleko se mohou rozšířit. Tvrdí, že „materiál“ je neškodný, ale…

Zkušební útoky byly prováděny jak z lodí ležících na moři, tak z letadel létajících nad pevninou Spojených států. Tyto testy s použitím neškodného sledovače ukázaly, že lze dosáhnout dosahu až několika tisíc čtverečních mil, aniž by si veřejnost byla vědoma útoku .

Od roku 1949 do roku 1969 bylo provedeno více než dvě stě polních testů, které měly otestovat zranitelnost Ameriky vůči útokům biologické války. 

Testovací místa zahrnovala Panama City na Floridě; Washington National Airport, Washington, DC; Oahu, Havaj; Minneapolis, Minnesota; a St. Louis, Missouri

Látky použité v těchto testech byly Bacillus globigii, Serratia marcescens, Aspergillus fumigatus a sulfid kadmio zinečnatý

Nepřiměřené riziko: Tajné vládní experimenty na lidech , Jonathan D. Moreno, 2001, s. 275

V roce následujícím po „testech“ se případy zápalu plic ztrojnásobily a vypukla chřipková epidemie. Jak se dozvíte níže, byla to právě tato chřipková epidemie, která změnila historii.

Rok po testu, 1953, došlo k chřipkové epidemii.

Nepřiměřené riziko: Tajné vládní experimenty na lidech , Jonathan D. Moreno, 2001, s. 279

Tato nová chřipková epidemie přišla s novým smrtelným kmenem, který nikdy předtím neexistoval. Jen o 7 let dříve byla schválena vůbec první vakcína proti chřipce pro lidské použití.

1945: Inaktivovaná vakcína proti chřipce je schválena pro civilní použití.

Historická časová osa chřipky , Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí

Tato nová vakcína proti chřipce byla vyrobena z ptačích vajec. Konkrétně ze slepičích vajec, což je docela zajímavé, protože…

40. léta: dr Thomas Francis Jr. a Dr. Jonas Salk, vedoucí výzkumníci z University of Michigan, vyvíjí první inaktivovanou vakcínu proti chřipce s podporou americké armády. Jejich vakcína používá oplodněná slepičí vejce v procesu, který se dodnes používá k výrobě většiny vakcín proti chřipce. 

Armáda je zapojena do tohoto výzkumu kvůli svým zkušenostem se ztrátám vojáků v důsledku chřipky a úmrtími během první světové války. Tato originální vakcína obsahuje pouze inaktivovaný virus chřipky A.

Historická časová osa chřipky , Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí

Během 2 let se objevila nová pandemie s názvem „H2N2“. Příčinou této pandemie byli ptáci.

V únoru 1957 se ve východní Asii objevil nový virus chřipky A (H2N2) a vyvolal pandemii („asijská chřipka“). Tento virus H2N2 sestával ze tří různých genů z viru H2N2 odvozeného z viru ptačí chřipky A, včetně genů H2 hemaglutininu a N2 neuraminidázy.

Pandemie 1957-1958 (virus H2N2) , Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí

Pandemii v letech 1957-1958 způsobil virus H2N2, který se vyvinul z viru ptačí chřipky. Tato pandemie byla nazvána asijskou chřipkou, protože Singapur a Hongkong byly prvními místy, kde byly hlášeny infekce. Celosvětově to stálo život 1,1 milionu lidí. Ve Spojených státech zemřelo celkem 116 000 lidí.

Ptačí chřipka, Clevelandská klinika

O méně než tři roky později, poté, co na pandemii H2N2 zemřelo více než 1,1 milionu lidí, začal generální chirurg doporučovat každoroční očkování proti chřipce. S rostoucí dostupností vakcíny proti chřipce rostl i počet nemocí, epidemií a pandemií.

Během 2 let od vypuknutí H2N2 se objevil další nový kmen chřipky, H3N2 (také způsobený ptáky). Po H3N2 následovala H1N1, známá také jako „prasečí chřipka“.

Hrůza z této chřipky měla za následek, že se 25 % americké populace nechalo očkovat za pouhých 10 měsíců.

1968: Objevuje se nový virus chřipky H3N2, který vyvolal další pandemii, která má za následek asi 100 000 úmrtí v USA a 1 milion na celém světě. Většina těchto úmrtí se týkala lidí starších 65 let. Viry H3N2, které dnes cirkulují, jsou potomky viru H3N2, který se objevil v roce 1968.

70. léta: Propuknutí H1N1 (prasečí chřipky) mezi rekruty ve Fort Dix vede k očkovacímu programu, který má zabránit pandemii. Během 10 měsíců bude očkováno asi 25 % populace USA (48 milionů lidí), což je asi dvojnásobek počtu potřebného k ochraně zranitelné populace. Počet případů syndromu Guillain-Barre, neurologického onemocnění, které bylo zřídka spojeno s očkováním, se zdálo být vyšší, než se očekávalo u těch, kteří byli očkováni, a tak se úřady rozhodly očkovací program zastavit.

Historická časová osa chřipky, Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí

Tehdy došlo k prvnímu velkému soudnímu sporu proti pokusům s vojenskými postřiky, ve kterém byli občané poraženi a žaloba byla zamítnuta.

Soud, který případ projednával, dospěl k závěru, že vláda při výběru místa útoku a bakterií, které byly použity, řádně uplatnila své uvážení – a případ byl zamítnut.

New York City bylo také místem pokusů biologické války v červnu 1966. Aniž by o tom místní civilisté či představitelé veřejného zdraví věděli, armáda vysadila Bacillus globigii v tunelech metra v New Yorku a v ulicích Manhattanu .

Nepřiměřené riziko: Tajné vládní experimenty na lidech, Jonathan D. Moreno, 2001, s. 276

V 90. letech 20. století byl kvůli neustálým epidemiím zaveden program VFC (Vaccines For Children). Tento vládou financovaný program poskytuje vakcíny pro děti „zdarma“. CDC je hlavním kupujícím. Poté působí jako distributor.

Program Vaccines For Children (VFC) je vládou financovaný program, který poskytuje vakcíny zdarma dětem, které by jinak nemohly být očkovány, protože si to nemohou dovolit. CDC nakupuje vakcíny za zvýhodněnou sazbu pro distribuci registrovaným poskytovatelům VFC.

Program vakcíny pro děti (VFC) , Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí

1999: S výskytem epidemií WHO zavádí program sledování a nyní se zabývá výrobou a distribucí vakcín a také přípravou na mimořádné události.

1999: WHO vydává rámec pro plánování pandemie, zdůrazňující potřebu zlepšit dohled nad chřipkou, výrobu a distribuci vakcín, antivirové léky, výzkum chřipky a pohotovostní připravenost

1999: Inhibitory neuraminidázy oseltamivir (Tamiflu®) a zanamivir (Relenza®) jsou schváleny pro léčbu chřipkových infekcí.

Historická časová osa chřipky , Centrum  pro kontrolu a prevenci nemocí

A to je krátká historie tajných vojenských experimentů, které vedly k pandemii.

Historie pravidla 23(d): FDA, vakcíny bez souhlasu a zbraně hromadného ničení

Počátkem 90. let získalo americkéministerstvo obrany na žádost Pentagonu zvláštní povolení od FDA používat neschválené léky (vakcíny) bez souhlasu.

Relativní nedostatek zkušeností s těmito drogami v bojových podmínkách a skutečnost, že ministerstvo obrany dostalo od FDA speciální povolení k použití těchto „neschválených léků“ bez získání informovaného souhlasu, vyvolalo dojem, že vojáci byli využíváni jako pokusní králíci. 

Nepřiměřené riziko: Tajné vládní experimenty na lidech , Jonathan D. Moreno, 2001, s. 316

Důvodem tohoto schválení bylo prý to, že armáda tvrdila, že Saddám Husajn vyvinul chemické a biologické bojové látky, takže nezbyl čas na řádné testování experimentálních vakcín, které byly stále ve „fázi vyšetřování.“

Aby ignorovala řádný schvalovací proces, vytvořila FDA „Pravidlo 23(d)“, které umožnilo této nové, netestované „terapeutické“ vakcíně obejít požadované testovací kroky. Ale protože tvrdila, že jde o „nouzovou situaci“, pravidla se změnila.

§ 50.23 Výjimka z obecných požadavků.

(d) (1) Podle 10 USC 1107(f) může prezident upustit od požadavku předchozího souhlasu s podáním zkoumaného nového léku příslušníkovi služby v souvislosti s jeho účastí v konkrétní vojenské operaci…

21 CFR §50.23 – Výjimka z obecných požadavků , Cornell Law School

Podle pravidla 23(d) musí komisař pouze „zvážit“, zda potenciální ochrana před nevyzkoušenou injekcí převáží potenciální riziko. Bez testování však existovalo jen málo důkazů, které by nasměrovaly rovnováhu jedním nebo druhým směrem.

V reakci na to vydala FDA pravidlo 23(d), které poskytuje výjimku z jejích předpisů, která umožňuje komisaři upustit od požadavku na souhlas v bojových situacích, kdy souhlas „není možný“. 

Pravidlo vyžaduje, aby komisař zvážil všechny důkazy o bezpečnosti a účinnosti léku, kontextu, ve kterém má být lék užíván, typu stavu, který má léčit nebo předcházet, a typu informací, které mají být příjemcům poskytnuty o rizicích a přínosech užívání léků.

Unreasonable Risk: Secret Government Experiments on Humans , Jonathan D. Moreno, 2001, s. 317

Takže to bylo schváleno, protože tyto vakcíny, i když nebyly testovány, byly považovány za „bezpečné a účinné“. Doposud však nebylo vysvětleno, proč muselo být od „souhlasu“ upuštěno. Zde je prohlášení Pentagonu.

Ale i kdyby všichni, kdo užili některý z léků, jednali skutečně dobrovolně, není v žádném případě jasné, že doplňky splňují první podmínku informovaného souhlasu, a to, že jsou považovány za „bezpečné a účinné. “

 Někteří pozorovatelé uvedli, že PB [pyridostigmin bromid] může způsobit neurologické problémy, pokud je užíván ve velmi stresujících podmínkách. 

Unreasonable Risk: Secret Government Experiments on Humans , Jonathan D. Moreno, 2001, s. 318

Pentagon tvrdil, že „žádání o souhlas vojáka představuje nedostatek respektu k těm, kdo nosí uniformu.“  V podstatě všichni pacienti by měli slepě věřit všem lékařům, protože teoreticky lékař ví všechno lépe než laik.

Argumentovali také tím, že pokud například válečný fotograf vyfotografuje vojáka, jak nakládá a používá zbraně, není jednoduše možné lokalizovat každého jednotlivého vojáka a získat písemný souhlas.

Po aplikaci experimentálních injekcí bylo zjištěno, že nebyly vedeny prakticky žádné záznamy, takže úspěch či selhání vakcín byl zcela neznámý. Později bylo zjištěno, že záznamy byly také úmyslně „ztraceny“ nebo zničeny.

Bylo vedeno jen několik záznamů kromě hrubého odhadu o tom, kolik lidí užilo léky, čímž byla popřena jakákoli schopnost poučit se ze zkušeností. Horší bylo, když se u veteránů objevily zdravotní problémy, ukázalo se, že neexistují žádné záznamy o tom, kdo a za jakých podmínek experimentální drogy skutečně dostal. 

Nepřiměřené riziko: Tajné vládní experimenty na lidech , Jonathan D. Moreno, 2001, s. 316

Od roku 2022, navzdory změnám v pravidle 23, se zdá, že se jen málo změnilo. Ačkoli je nyní zákonem informovaný souhlas, pravidlo 23 stále umožňuje dlouhý seznam výjimek, včetně:

  • Není dost času na získání souhlasu
  • Situace je klasifikována jako mimořádná
  • Podle 10 USC 1107(f) se prezident může vzdát souhlasu
  • Benefity zřejmě převažují nad rizikem
  • *A více. Úplné znění: CFR – Code of Federal Regulations Hlava 21

Nakonec se ukázalo, že Husajnovy chemické zbraně („zbraně hromadného ničení“) možná ani nikdy neexistovaly, protože je nikdo nenašel. OSN nicméně tvrdila, že je Irák skutečně vlastnil, ale že zničil důkazy:

Saddám si rychle uvědomil, že podcenil odhodlání OSN. V létě 1991 učinil osudové rozhodnutí: Jednostranně zničil zbývající chemické zbraně a balistické střely a také všechny biologické zbraně. Ve snaze zničit důkazy o existenci těchto nedeklarovaných zbraní režim zničil i velké množství dokumentace. 

Poradce iráckého prezidenta Amir Hamudi Hasan Al Sa’adi později Američanům řekl, že toto rozhodnutí bude mít pro Irák stejně katastrofální důsledky jako invaze do Kuvajtu.

Co se stalo se Saddámovými zbraněmi hromadného ničení? Příběh dnes, 12. července 2016

Dokonce zničil své balistické střely a poté zničil 100 % dokumentů souvisejících se všemi těmi zbraněmi, takže důkazy neexistují.

Ačkoli zbraně hromadného ničení zmizely, vojenské pravidlo Spojených států 23(d) stále platí i po více než 20 letech.  Nouzový stav zmizel, ale přijatá opatření zůstávají…

 

AUTOR:  Rhoda Wilson

ZDROJ