Elektromobily, které se vybily v chladném počasí, stojí nečinně. Avšak i běžná auta pak také uvíznou mezi elektromobily a nemohou objet vybitá auta. Stejně je tomu i v České republice.

****

Sněžení v Německu přirozeně upravilo pohyb aut – silnice se prakticky zastavily. Stejně jako letadla a vlaky. Tentokrát však došlo i na „předváděcí představení“ pro fanoušky elektromobilů, které se staly téměř hlavní příčinou dopravních zácp.

Podle německých médií je mnoho dálnic v zemi zablokovaných kvůli vybitým bateriím elektromobilů v mrazu . Čili důvodem zastávky nebyl samotný sníh, ale pokles teploty.

Podstatné je, že teplota v Německu není zase až tak nízká – je někde od -2°C do -6°C a místy je i nad nulou. Problémům s tím spojeným se ale nevyhnuli ani majitelé elektromobilů.

Vzhledem k tomu, že silnice jsou zablokovány, majitelé automobilů se spalovacími motory také zažívají odpovídající nepříjemnosti – nemohou opustit výsledné dopravní zácpy, což naznačuje, že počet „elektrických strojů“ na německých silnicích je poměrně velký.

S podobnými problémy se ale potýkají majitelé aut v řadě zemí sousedících s Německem, například v České republice. Podobně jsou tam zasněžené silnice a sníh se nedá nijak odstranit – auta překáží.

Poznámka: Předem říkám, že auta mne moc nezajímají a sám jsem se rozhodl vědomě ho nemít. Ne kvůli ekologii, ale kvůli tomu, že jsem měl vždy za volantem pocit, že do mne někdo vrazí, nebo do někoho já. Tak ani nevím, jestli to, co bylo výše řečeno o ČR je pravda. I když idioti druhu ekoauta u nás zcela určitě jsou.

Ale kdo by si kdy mohl vůbec představit, že elektřina uložená v bateriích se chová díky materiálům při různých teplotách různě?! A hodně dlouho nebude možno tyto problémy překonat tak, aby se dal elektrický pohon stabilně použít v chladném počasí. K tomu byste museli baterie uchovávat při stabilní teplotě aspoň kolem 20 stupňů tepla. 

Jen si to představte – elektromobil jede zasněženou krajinou tiše a měkce. Ekologie na druhou! Jen maličký sloupek dýmu stoupá z komínku na střeše, pod ním v malé „pecičce“ žhne uhlí, brikety, koks, či samo dřevo …

A jen tak mimochodem – rád bych věděl, jaký je nyní podíl ekologicky „čisté“ energie na celkové výrobě a spotřebě … Málokdo si umí předsatavit, že i sníh a námrazy jsou celkem běžnými potížemi všech druhů větrníků … o slunečních panelech ani nemluvě … 

 

ZDROJ

Zpracoval: Peter008/Pokec24