Jsme svědky konce měnového a finančního systému. Od této chvíle bude popírání historie nejen velmi drahé, ale povede k úplnému zničení bohatství investorů.

Politici nevyhnutelně lžou

Historie nikdy nelže, zatímco politici lžou neustále. Ve falešném systému založeném na falešných hodnotách je lež nezbytnou součástí politického boje o přežití. Stačí se podívat na Nixonova ignorantská a nezodpovědná prohlášení ze 15. srpna 1971, kdy zrušil krytí dolaru, a tím i krytí všech ostatních měn.

 • „Dočasné pozastavení směnitelnosti dallaru za zlato“
 • „Ekonomická síla jako základ síly měny“
 • „Váš dolar bude mít zítra stále stejnou hodnotu“

A toto jsou výsledky Nixonových lží:

 1. Pozastavení směnitelnosti dolaru za zlato z roku 1971 platí i po 52 letech.
 2. Dolar od roku 1971 ztratil na hodnotě téměř 99 %, „ekonomická síla“ prudce klesá.
 3. A poslední lež: „Váš dolar bude mít zítra stále stejnou hodnotu.“

Politický systém je zjevně fraška. Musíte lhát, abyste byli zvoleni, a musíte lhát, abyste zůstali u moci. Důvěřiví voliči přesně tohle očekávají. A smutným důsledkem je, že jsou tak pořád dokola podváděni.

Není důležité, která měna vyhraje závod o devalvaci

Vzhledem k tomu, že měnový systém jako celek imploduje, je podle mého názoru zcela irelevantní, kam se americký dolar v krátkodobém horizontu vydá, pokud se bude poměřovat s ostatními fiat měnami.

Dilema spočívá v tom, že většina „odborníků“ používá k měření síly či slabosti dolaru dolarový index (DXY). Je to jako lézt po žebříku, jen abyste zjistili, že žebřík je opřený o špatnou budovu. Je absurdní poměřovat dolar s jeho komplici (ostatními fiat měnami), protože i ony jsou na cestě ke zkáze.

Dolarový index porovnává dolar se šesti dalšími fiat měnami: eurem, librou, jenem, kanadským dolarem, švédskou korunou a švýcarským frankem. Čínský jüan je nápadný svou nepřítomností, přestože je Čína druhou největší ekonomikou světa. Podstatou věci však je, že dolar s těmito šesti dalšími měnami závodí v devalvaci.

Od Nixona v roce 1971 hodnota všech sedmi měn (včetně amerického dolaru) fakticky klesla o 97 až 99 %. „Efektivní“ v tomto kontextu znamená: měřeno z hlediska „konstantní kupní síly“. A jedinými penězi, které dokázaly udržet svou kupní sílu konstantní po více než 5000 let, je samozřejmě zlato.

Jednoduše řečeno: zlato je jediným platidlem, které přežilo!

Všechny ostatní měny bez výjimky nevyhnutelně klesly na NULU.

Již v roce 1729 Voltaire řekl: „PAPÍROVÉ PENÍZE SE DŘÍVE NEBO POZDĚJI VRÁTÍ KE SVÉ SKUTEČNÉ HODNOTĚ – NULE.“ Zlato je v podstatě jedinou měnou.

V průběhu dějin postihl tento osud každou měnu. A přesně tam dolar a jeho přisluhovači směřují. Hádat se o tom, zda měna, která za posledních 52 let klesla o 98 %, v příštím roce posílí, či oslabí, je opravdu úsměvné.

Dolar a všechny ostatní fiat peníze prošly cyklem, (který začal v roce 1913 založením Federálního rezervního systému) a spějí ke svému konci.

Nyní je čas na ochranu majetku

Kombinace geopolitických a finančních rizik činí ochranu majetku naprostou nutností. Většina trhů s aktivy vypadá velmi křehce – ať už jde o akciové trhy, trhy s dluhopisy nebo trhy s nemovitostmi. Jen málo investorů chápe, že ceny aktiv jsou nyní v důsledku bezprecedentní tvorby úvěrů na nepředstavitelné úrovni.

Osobně se domnívám, že jsme nyní dosáhli bodu, kdy se trhy s aktivy mohou každým dnem zhroutit. Zároveň se zdá, že zlato je připraveno na brzké proražení z fáze konsolidace v roce 2020. Jakmile zlato opustí úroveň 2 000 USD, budeme pravděpodobně svědky rychlého pohybu. Stříbro se může pohybovat dvakrát rychleji než zlato.

Nejde však o ceny nebo spekulace! Ne, jde o riziko a ochranu majetku.

Takže: krátkodobý vývoj je irelevantní. V nadcházejících letech půjde o finanční přežití. Bohužel většina investorů se vrátí k nákupu konvenčních aktiv (například akcií), jakmile se bude zdát, že trhy klesají; nakonec tak přijdou o většinu zisků, kterých dosáhli za posledních několik desetiletí.

Protože zlato funguje jako pojistka proti prohnilému finančnímu systému, je třeba ho získat a držet jako majetek i mimo křehký bankovní systém, který ve své současné podobě pravděpodobně nepřežije.

Následuje řada podmínek, které jsou pro vlastnictví zlata nezbytné (SINE QUA NON).

 1. Zlato musí být drženo ve fyzické podobě. Žádné fondy nebo ETF a žádné zlato držené prostřednictvím bank.
 2. Investoři musí mít přímý přístup k vlastním zlatým prutům či mincím.
 3. Protistrany musí být vyloučeny, pokud je to možné.
 4. Zlato musí být drženo v nekompromisně zabezpečených trezorových skladech mimo bankovní systém.
 5. Zlato by nemělo být skladováno ve velkých městech/metropolích.
 6. Zlato musí být pojištěno.
 7. Doma by mělo být uloženo pouze zlato, které si můžete dovolit ztratit.
 8. Zlato by mělo být uloženo mimo zemi vašeho bydliště a v jurisdikci přátelské ke zlatu.
 9. Zlato musí být uloženo v zemi s dlouhou tradicí, politickou stabilitou a v míru.

Z finančního, sociálního, politického a geopolitického hlediska se blížíme k jednomu z nejnebezpečnějších období v historii. Ochrana majetku v podobě zlata a stříbra bude znamenat rozdíl mezi finančním přežitím nebo zkázou.

A jako vždy platí, že nejdůležitější v životě je postarat se o svou rodinu a pomoci svým přátelům. V těžkých časech, které nás čekají, bychom neměli zapomínat, že stále existují nádherné věci, které nic nestojí, jako je příroda, knihy, hudba, sport atd.

Zdroj: goldseiten.de

https://tadesco.org/stary-financni-system-dosahl-sveho-konce/