Edgar Cayce bývá spojován s Atlantidou. Její hledači využívají jeho informace, které získával v transu. Muž vybavený mimořádnými schopnostmi přinesl z Akášické kroniky mnoho cenných zpráv. Také o zaniklé Lemurii nebo mayské, aztécké či toltécké kultuře. Dodnes z něj těží esoterici po celém světě. Mimořádně nadaný jasnovidec byl také diagnostik a léčitel – bývá nazýván otcem celostní medicíny.

edgar-cayceVíce: Edgar Cayce o Atlantidě >>>

A přišel anděl

Edgar Cayce se narodil 18. března 1877 v Kentucky v USA ve farmářské rodině. Když mu bylo šest let, řekl rodičům, že vidí duchy zesnulých příbuzných a mluví s nimi. Moc mu nevěřili. Byl už jako dítě vášnivý čtenář Bible. Zdálo se mu, že její postavy dobře zná. Četl ji celý život každý den. V dětství Edgar potkal anděla. Tato vize postavy zářící jako slunce ovlivnila celý jeho život. Anděl, oblečený v bílém, se ho zeptal, co by si přál, aby se mu v životě splnilo. Edgar odpověděl, že by chtěl pomáhat nemocným dětem a milovat své bližní. Brzy poté se u něj projevil zvláštní fenomén. Když se vyspal na školní učebnici, na jakékoli knize nebo dokumentu, byl druhý den schopen zopakovat obsah, slovo od slova. Přesto neměl lehký život. Rodiče neměli peníze na jeho studia, a tak začal pracovat na farmě a později vystřídal řadu obyčejných zaměstnání. Začal trpět poruchou hlasivek, která mu nedovolovala, aby mluvil nahlas, a tak se stal fotografem.

Paranormální schopnosti

Jak jeho matka, tak přítelkyně Gertruda Evansová poznaly, že by Edgar mohl pomáhat svými zvláštními schopnostmi druhým lidem. Jenomže pokud si tak vydělával peníze, trpěl bolestmi hlavy, nevolností a ztrátou hlasu. Měl potíže s hlasivkami, které mu lékaři neuměli vyléčit. Povedlo se to až léčiteli a hypnotizérovi Al Laynemu. Ten Cayceho zhypnotizoval, přiměl ho, aby si udělal sám diagnózu a sám se vyléčil. Edgar Cayce byl schopný fungovat jako médium jen ve stavu transu, pak odpovídal na jakékoliv otázky v první osobě množného čísla. Po probuzení si nic nepamatoval. Proto mu říkali Spící prorok. Od roku 1928 byly všechny jeho předpovědi zapisovány. Layne byl přesvědčen o Cayceho mimořádných schopnostech a chtěl, aby se věnoval jenom této práci. Cayce to nejprve odmítl, ale když znovu ztratil hlas, nechal se přesvědčit, že má své mimořádné schopnosti využívat. V roce 1902 se mu podařilo napomoci vyléčení Aime Dietrichovou tím, že určil správně diagnózu. Tento úspěch pro něj znamenal velkou změnu. Potvrdilo se, že dokáže i bez lékařského vzdělání přesně určit diagnózu nemocí a snažil se touto profesí nějakou dobu uživit, neměl v tom však štěstí. V roce 1903 se oženil se svou celoživotní průvodkyní Gertrudou Evansovou. O rok později založil vlastní fotografické studio. Ale ani kariéra fotografa se mu nedařila, studio dvakrát vyhořelo a Caycemu zbyly jen dluhy. V roce 1907 utrpěl jeho syn Hugh úraz očí a Cayce mu zrak zachránil pomocí svého jasnovidného výkladu navzdory tomu, že lékaři tvrdili, že na vyléčení není naděje.

Léčení

Edgar Cayce provedl za celý život tisíce diagnostik a návrhů na léčení neznámých nemocí a zejména jejich příčin (bylo jich zaznamenáno 14.450) – přičemž přesnost odhadů se pohybovala kolem 88%). Doporučoval často homeopatii a osteopatii. Osteopatie je manuální terapie zaměřená na pohybový aparát, jejím cílem je navrátit tělu elasticitu a organismu harmonii. Diagnózy a předpovědi dělal v relaxovaném stavu podobném spánku, v hypnóze. V tomto stavu používal přesnou lékařskou terminologii tehdejší doby (kterou sám nikdy neznal a nestudoval), předepisoval unikátní způsoby léčby konkrétní osoby a nemoci. Stačila mu fotografie osoby samotné či její jakákoliv osobní věc, ale nejlepších výsledků dosahoval, jestliže léčeného poznal osobně.

Reinkarnace

Cayce využíval své schopnosti především na léčení lidí, ale přitom leccos objevil, co jeho samotného překvapilo. V roce 1923 při jednom výkladu řekl, že jeho klient byl v minulém životě mnich. Idea reinkarnace, známá hlavně z hinduismu a buddhismu, byla tehdy v západní křesťanské kultuře hodně nevhodná. Cayce o minulých životech mluvil už v roce 1911, ale zmínka nebyla zaznamenána, protože se jeho okolí zdála podivná. Cayce byl silně věřící křesťan a výroky o minulých životech osob se dostal natolik do rozporu s křesťanskými dogmaty, že tomu v bdělém stavu sám nevěřil. Ale přesto předpověděl svou vlastní inkarnaci do roku 2158.

Atlantida

Podle Edgara Cayceho Atlantida skutečně existovala, byl to velký kontinent v Atlantickém oceánu mezi Americkou a Evropou. Když se Atlanťané dozvěděli, že jejich země zanikne, vytesali 32 kamenných desek s detailními informacemi o atlantské civilizaci. Desky ukryli na třech místech. Jedny záznamy by měly být pod egyptskou Sfingou, další na mayském Yukatánu a v oblasti Bimini a Baham, která je dnes zaplavená mořem. Atlantské krystaly, které podle něj obyvatelé používali jako zdroje energie získávané ze Slunce, se potopily v oblasti Bermudského trojúhelníku a jsou nyní odpovědné za problémy související s mizením lodí a letadel v dané oblasti – což souvisí s průniky do jiných dimenzí.

Původ lidstva

Cayce tvrdil, že celé lidstvo cestovalo kdysi vesmírem a tím, že se na Zemi dostaly duše do hmotné formy, ztratily ponětí o svém původu a vědomí sebe. Úkolem lidí je znovu nalézt své duchovní tělo, provést na Zemi pozitivní změny ku prospěchu celku a pak pokračovat v nehmotné podobě v další evoluci.

Kataklyzmata

Americký Nostradamus, jak by někdy nazýván, předpověděl obrovská zemětřesení a pohyby zemské kůry. V budoucnosti by mělo dojít k odtržení západního pobřeží USA. Větší část Japonska se propadne do moře. Změny zaznamená i severní čast Evropy. Předpověděl také rozsáhlé tání ledovců v Antarktidě a Arktidě, vzestup hladin světových oceánů a následné globální změny klimatu zeměkoule. Signálem předcházejícím těmto změnám by měla být zvýšená tektonická aktivita ve Středozemním moři a oblasti Etny. Edgar Cayce správně předpověděl krach na světové burze, ale zmýlil se v datu vypuknutí druhé světové války – určil jej na rok 1935. Roku 1927 předpověděl, že z jediné kapky krve člověka bude věda schopna určit všechny nemoci. Předpověděl správně tsunami na rok 2004 i s počtem mrtvých: 230 tisíc. Podle něj dojde k setkání lidí a mimozemšťanů. Bytosti podobné lidem jsou v celém kosmu, projevují se v různých formách, mají city a vědomí jako my.

Přepólování Země a transformace

Cayceho nejvíce ho děsily vize budoucnosti. Předpověděl mimo jiné, že vládnoucí systém na zemi se zhroutí a poté dojde ke sjednocení lidstva. Bude to však za cenu mnoho utrpení a zabere to dlouhý čas, ale dojde k tomu. K prvnímu přepólování Země podle něj došlo vlivem velké potopy před 12.000 lety, ke druhému posunu však dojde „ohněm“. Radiace Slunce i galaktických supervln proniknou Zemí, silné záření způsobí genetické změny všech buněk – chromozómů. A lidstvo se během velmi silných frekvencí transformuje. Dojde k tomu doslova během jedné noci. Až lidé projdou transformací, přijde Zlatá doba lidstva. Jak je patrné, současní esoterici všeho druhu těží výrazně z myšlenkového odkazu Spícího proroka, zřejmě proto je někdy označován za zakladatele hnutí New Age.

Konec života

Unavený a vyčerpaný prorok zemřel 3. ledna 1945 ve věku 67 let. Byl slavný, ale prožil těžký život plný osudových zvratů, nemocí a finančních problémů. Jeho projekty se často nedařily, jako by si to osud nepřál. Edgar Cayce byl hluboce věřící a přesvědčený, že má poslání zadarmo pomáhat lidem. Připomíná tím jiného mimořádně nadaného muže – brazilského spiritistu Chico Xaviera.

zdroje: Foto: edgarcayce.org, en.wikipedia.org, http://pz-aldebaran-proroctvi.com/vesteni/pyramida-ivota/edgar-cayce-jasnovidec.html , http://www.novadoba.estranky.cz/clanky/vse-okolo-roku-2012_/proroctvi-moderni-doby—edgar-cayce.html, http://pravdu.cz/proroci/spici-prorok-edgar-cayce