Americké speciální jednotky 30. října zatkly generálního ředitele Moderny Stéphana Bancela na základě obvinění z vraždy, když farmaceutický magnát a eugenik opouštěl luxusní restauraci na předměstí D.C., kde plánoval pracovní večeři s ředitelkou CDC Rochelle Walenskou – ta se však neukázala. Zdroje z kanceláře generála Davida H. Bergera sdělily zpravodajskému serveru Real Raw News, že Bílé klobouky sledovaly telefonické hovory ohavného dua celé měsíce; Bancel a Walenská spolu často, alespoň jednou týdně, hovořili s Bancelem, který ji požádal, aby nastoupila do letadla do Paříže, svého domovského města, a osobně s ním probrala „mnoho lukrativních výhod“ sloučení očkování proti Covidu-19 a chřipce do jedné očkovací látky.

Ale ustrašená Walenská, která mluvila roztřeseným šepotem, vyjádřila obavy z opuštění Beltway. Při telefonátu 17. října řekla Bancelovi, že se „cítí bezpečně“ v D.C. a že „popírači Covidu“ osnují její pád. Přiznala mu, že už měsíce nenavštívila ani atlantské ústředí CDC, protože se bála, že bude „nezákonně zadržena“ nebo zabita. Souhlasila však s tím, že další diskuse o hybridní vakcíně by měla probíhat osobně, aby se zmírnilo riziko, že někdo bude odposlouchávat telefonní hovory nebo digitální přenosy. Donald J. Trump má podle ní špiony všude.

Po dlouhém dohadování Bancel 25. října souhlasil, že poletí z letiště Charlese de Gaulla v Paříži na Dullesovo mezinárodní letiště ve Virginii. Do USA přiletí na palubě letu Air France AFR26 přibližně v 19:00, 29. října, řekl Walenské a dodal, že stráví noc v hotelu, než se s ní setká v Ruth’s Chris Steak House v Mcleanu ve Virginii následující večer. Jeho poslední zpráva Walenské před nástupem do letadla: „Vím, Rochelle, že také mluvíte s [výkonným ředitelem Pfizeru] Bourlou. Bylo by v zájmu nás obou, abychom dosáhli dohody o exkluzivitě.“

Bez vědomí Bancela ho sledovaly americké speciální jednotky v okamžiku, kdy vystoupil z letadla. Podle zdrojů generál námořní pěchoty David H. Berger a velitel 5. skupiny speciálních sil plukovník Brent Linemen zvažovali, že Bancela v hotelu chytí a Walenskou vyzvednou v restauraci druhý den večer. Nakonec tento nápad odmítli, protože se domnívali, že by Walenská mohla dostat tip na Bancelovo náhlé zmizení. „Je lepší zabít dvě mouchy jednou ranou,“ řekl údajně generál Berger.

Speciální jednotky oblečené v civilu a jezdící civilními vozidly sledovaly Bancela a jeho šoféra z letiště do hotelu Watermark v Tysons ve Virginii, kde se pomocí falešných průkazů ubytoval pod falešným jménem – Émile Blaise. Jeho šofér, později identifikovaný jako Ralph Adleman, zaměstnanec Virginia Limousine Service z Richmondu, bydlel ve stejném hotelu v jiném apartmá, které zaplatil Bancel.

Bancel ani Adleman neopustili své pokoje až do 18:30 následujícího dne. Pak jeli prodlouženou limuzínou z hotelu do restaurace, 15 minut jízdy autem. Adleman zůstal s limuzínou na parkovišti, když Bancel vstoupil do restaurace a usadil se k rohovému stolu – jako čestný host, Rochelle Walenská nebyla přítomna. Speciální jednotky na druhé straně ulice mezitím sledovaly Bancela dalekohledem a poslouchaly jej parabolickými mikrofony, jak pojídá talíř s předkrmem a popíjí několik koktejlů. Bancel si polohlasně zamumlal: „Kde jste? Proč tu nejste?“ a snažil se  Walenskou zastihnout na mobilu.

O třicet minut později Bancel zaplatil účet, opustil restauraci a spěchal přes parkoviště k limuzíně. Speciální jednotky sledovaly limuzínu, která vyjížděla z parkoviště, pak uháněli k neznámému místu. Ujeli necelou míli, když auto speciální jednotky odřízly a zablokovaly mezi svými terénními vozy. Netrvalo ani dvě minuty co Bancela z limuzíny vytáhly a zatkly. Šofér byl propuštěn s tvrdým varováním, aby za žádných okolností nemluvil o tom, co se právě stalo. Pak odvezly Bancela do zpracovatelského centra k výslechu, sdělily zdroje RRN.

„Nevíme, proč se Walenská neukázala. Chtěli jsme oba. Prozatím Bancela uvězníme. Nemůžeme ho obvinit z velezrady, protože není občanem Spojených států. Ale můžeme ho obvinit z mnoha vražd na základě počtu obětí, které jeho vakcína zabila. Možná Walenská zavětřila o naší operaci – to nevíme. Nakonec ji dostaneme, stejně jako jsme dostali Fauciho. Můžou utéct, ale nemůžou se skrývat věčně. Bancel je teď zadržen jako nepřátelský bojovník a bude čelit vojenskému tribunálu,“ uvedl zdroj.

https://realrawnews.com/2022/11/special-forces-arrest-moderna-ceo-stephane-bancel/